• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienio popietę žiniasklaidoje nuskambėjo skaudi žinia apie garsaus šalies fitoterapeuto Juozo Ruolios mirtį. Su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais garsus gydytojas ne kartą buvo pasidalinęs šauniais patarimais, kaip turėtume rūpintis savo sveikata. Prisimenant garbaus atminimo J. Ruolios naudingus patarimus, dalinamės vienu paskutiniųjų jo interviu.

Ketvirtadienio popietę žiniasklaidoje nuskambėjo skaudi žinia apie garsaus šalies fitoterapeuto Juozo Ruolios mirtį. Su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais garsus gydytojas ne kartą buvo pasidalinęs šauniais patarimais, kaip turėtume rūpintis savo sveikata. Prisimenant garbaus atminimo J. Ruolios naudingus patarimus, dalinamės vienu paskutiniųjų jo interviu.

REKLAMA

Apie ginklu prieš vėžį vadinamą ugniažolę, naujienų portalui tv3.lt fitoterapeutas Juozas Ruolia dalinosi 2022 metų rugsėjo 15 dieną. Radus šią vaistažolę laukuose gydytojas ragino nepraeiti pro šalį. 

Ugniažolės nauda J. Ruolios akimis

Ugniažolė – vaistažolė arba kitaip patvorio augalas, kuris yra naudojamas kaip ginklas kovoje prieš vėžį. Fitoterapeutas Juozas Ruolia sakė, kad ši vaistažolė yra tinkama vartoti profilaktikai po vėžio gydymo, tačiau įspėjo, kad būtina gauti gydytojo onkologo sutikimą. 

Pasak fitoterapeuto, ugniažolė yra turtinga žolė, turinti daug alkaloidų, kurie geba naikinti vėžinių ląstelių branduolį.

REKLAMA
REKLAMA

„Ugniažolės šaknyse yra be galo nuodingi alkaloidai – berberinas, o pačioje žolėje esančios medžiagos chelidoninas ir cheletrinas, suradusios vėžinę ląstelę sustabdo jos dalinimąsi ir neleidžia jai daugintis. Visame pasaulyje yra vartojami tam tikri preparatai su ugniažole. Lietuvoje taip pat turime preparatų, kurių sudėtį sudaro ugniažolė, gyslotis ir medetka“, – sakė J. Ruolia.

REKLAMA

Pasiteiravus kuo ypatingas yra gyslotis ir medetka vartojant kartu su ugniažole, fitoterapeutas paaiškino, kad gysločiuose ir medetkose esančios medžiagos sustiprina alkaloidus ir sušvelnina nuodingą jų veikimą:

„Visgi, vėžinei ląstelei nugalabyti užtenka ugniažolėje esančių alkaloidų – chelidonino ir cheletrino. Medetkose ir gyslotyje esančios priešuždegiminės medžiagos dar labiau sustiprina jų veikimą. Nepamirškite, kad vėžio pusbrolis yra uždegimas.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu kažkuris organas yra apimtas uždegimo, tai galima sakyti, vėžiui yra patiestas raudonas kilimas. Uždegimas paruošia vėžiui kelią ir toliau veistis, daugintis. Medetkoje ir gyslotyje esančios priešuždegiminės medžiagos nuramina, silpnina uždegimą organizme, o tokiu atveju vėžiui sumažėja šansų daugintis ir plisti toliau.“

Nauda – įvairialypė

J. Ruolia teigė, kad naudos sveikatai turi visos ugniažolės augalo dalys – lapas, stiebas ir žiedai. Visgi, svarbu žinoti, kad ugniažolę geriausiai rinkti yra pačioje jos žydėjimo pradžioje, kuomet sprogsta pirmieji pumpurai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tuomet žolę reikėtų nupjauti ir padėti palėpėje ar kitoje erdvėje, kur nėra saulės, kad išdžiūtų. Iš tiesų, ugniažolė nuo amžių yra naudojama ir onkologijoje, ir žolininkai ją drąsiai siūlydavo. Ugniažolės sultys senovėje buvo naudojamos gydyti karpoms, naikinti vėžinėms ląstelėms“, – tą kartą pridurė fitoterapeutas.

Tačiau ugniažolės griežtai negalima vartoti nepasitarus su gydytoju. Preparatas arba ugniažolių arbata yra galima vartoti tik profilaktiškai, po onkologinės ligos gydymo.

REKLAMA

„Ugniažolės negalima vartoti chemoterapijos, spindulinės terapijos metu. Šiais atvejais negalima nei ugniažolės preparatų, nei arbatos.

Svarbu, kad organizmas nebūtų veikiamas jokiais cheminiais vaistais, nes jeigu jau yra paskirta chemoterapija, tuomet jokiu būdu negalima vartoti ugniažolės preparatų, kadangi pats augalas iš savęs yra įvardijamas kaip nuodingas.

Negalima vartoti ugniažolės ir sergant kepenų ligomis, vėžiu, kadangi yra be galo svarbu, jog būtų geri kepenų tyrimai, žymenys, nes kitaip dar labiau pakenksite kepenims. Visuomet reikia pasikonsultuoti su gydytojais. Ugniažolės arbatos gerti be gydytojo rekomendacijos, leidimo – negalima“, – griežtai priminė J. Ruolia.

REKLAMA

Ugniažolę vartoti galima tik po paskirto gydymo, kaip profilaktikos priemonę, kad navikai nepasikartotų, neatsinaujintų. Anot Juozo Ruolios, ugniažolę pravartu vartoti moterims, kurios sirgo krūtų vėžiu, tačiau pabrėžia, kad tai daryti tikslinga tik tuomet, kai gydymas jau yra užbaigtas.

„Ant preparatų visuomet yra parašyta, kokios yra jų vartojimo galimybės, kada galima ir kada ne. Tačiau visuomet kreipkitės į medikus, kadangi tik jie geriausiai žino, galima ugniažolę jums vartoti, ar ne“, – dar kartą perspėjo pašnekovas.

Zemai lenkiu galva daktarui, amzinos sviesos
UŽUOJAUTA ARTIMIESIEMS
Berods prieš dešimtmetį daryta atvira širdies operacija. Dauguma, kurie padeda kitiems save išdalina po dalelytę. O be to kiekvienam savas likimas, savas laikas žemėje.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų