Toliau aprašomos kaukės tinka visiems odos tipams, tačiau daryti jas galima ne dažniau kaip 2 kartus per savaitę.
Kaukė su moliu. Atkreipkite dėmesį į tai, kad skirtingiems odos tipams reikėtų rinktis skirtingą molį. Riebiai ir problemiškai odai geriausiai tinka baltasis, žydrasis ir žaliasis molis, mišriai ir normaliai – raudonojo ir baltojo molio mišinys, sausai ir jautriai – raudonasis, glembančiai – geltonasis. Juodasis molis tinka tiek riebiai, tiek sausesnei odai.
Sumaišykite šiek tiek pasirinkto molio su trupučiu vėsaus vandens iki grietinės tirštumo vienalytės masės, ištepkite veidą, o po 10-12 minučių kruopščiai nuplaukite ir pasitepkite kremu.
Kaukė su avižiniais dribsniais. Jeigu jūsų oda mišri arba riebi, užpilkite šaukštą dribsnių trupučiu verdančio vandens, palaukite, kol atvės, ir storu sluoksniu ištepkite gauta košele veidą. Nuplaukite po 15-20 minučių.
Jei oda sausa arba normali, dribsnius užpilkite karštu pienu. Jeigu įmaišysite ir kiaušinio trynį bei šaukštelį arba du alyvuogių aliejaus, išeis puiki maitinamoji kaukė.
Žolelių kaukė. Riebesnei odai patartina rinktis ramunėles, medetkas, šalavijus, jonažoles, dirvinius asiūklius, kraujažoles ir šalpusnius, sausesnei – ramunėles, liepžiedžius, mėtas, rožių ir erškėtuogių žiedlapius.
Priklausomai nuo odos tipo, pasirinkite norimas džiovintas vaistažoles arba jų mišinį, sumalkite kavamale (ar kaip kitaip), 2 šaukštus gautų miltelių užpilkite puse stiklinės verdančio vandens ir palikite pritraukti 15 minučių. Perkoškite, dar šilta košele ištepkite veidą, nuplaukite po 15-20 minučių. Kad būtų patogiau, kaukę patartina pirmiau dėti ant marlės, o tik tada – ant veido.