Toliau išvardinti maisto produktai, kurių reikėtų vengti savo kasdieninėje mityboje, tam, kad sumažintumėte riziką susirgti vėžiu, rašo microhealthllc.com.
Gazuoti gėrimai
Daugiau nei du dešimtmečius buvo diskutuojama apie tai, ar gazuoti gėrimai yra vėžį sukeliantis maisto produktas. Yra žinoma, kad saldžiuosiuose gazuotuose gėrimuose yra didelis fruktozės, kukurūzų sirupo kiekis ir įvairių kitų kenksmingų cheminių medžiagų.
Gazuoti gėrimai visais atžvilgiais yra itin nenaudingi ir blogi mūsų sveikatai. Gėrimuose yra įvairiausių pavojingų medžiagų ir žinoma, kad gazuoti gėrimai yra tarsi nuodas, sukeliantis ir didinantis vėžio riziką.
Kasos vėžio tyrimai parodė, kad asmenims, kurie per savaitę suvartoja du gaiviuosius gėrimus, tikimybė susirgti kasos vėžiu padidėja 87 proc.
Spraginti kukurūzai
Spragintuose kukurūzuose yra ne tik kukurūzų, juose taip pat yra perfluoroktano rūgšties, kuris yra žinomas kaip kancerogenas.
Be to, tyrimai parodė, kad diacetilas, naudojamas dirbtiniame svieste sukelia daugelį ligų, įskaitant vėžį. Sveikiausias pasirinkimas būtų spragintus kukurūzus gamintis namuose patiems, o ne naudoti parduodamus pakeliuose.
Marinuoti, sūdyti ir rūkyti maisto produktai
Visuose šiuose produktuose yra konservantų, pavyzdžiui, nitratų, kurie dedami siekiant pailginti jų galiojimo laiką. Šie priedai mažais kiekiais nėra pavojingi, tačiau susikaupę jie vis dėlto yra toksiški ir kenksmingi organizmui ląsteliniu lygmeniu, todėl sukelia tokias ligas kaip vėžys.
Kai rūkyti maisto produktai gaminami aukštoje temperatūroje, juose esantys nitratai virsta kenksmingais nitritais, todėl dar labiau didėja vėžio rizika.
Ant grotelių kepta raudona mėsa
Ant grotelių kepta mėsa gali būti skani, tačiau tyrimai parodė, kad taip ruošiant mėsą išsiskiria kancerogenas.
Kepant raudoną mėsą ant grotelių iki tinkamos vidinės temperatūros, kad mėsa būtų pilnai iškepusi, pakinta mėsos molekulinė ir cheminė struktūra. Todėl mėsos ant grotelių geriau nekepti.
Taip pat yra keletas patarimų, į ką atsižvelgti renkantis maisto produktus, kad sumažintumėte vėžio riziką:
- Venkite produktų, pažymėtų užrašais „dietinis“ ar „be riebalų“, nes natūralios kalorijos pakeičiamos sintetinėmis cheminėmis medžiagomis, kad jie taptų patrauklūs;
- Stenkitės visada valgyti tik ekologišką maistą;
- Saikingai vartokite cukrų ir grūdinius produktus;
- Į kiekvieną valgymą įtraukite nekrakmolingų daržovių ir naudokite aukštos kokybės aliejų, pavyzdžiui, alyvuogių ar kokosų aliejų.