maisto produktai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „maisto produktai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „maisto produktai“.

Šiuose maisto produktuose yra daugiausia plastiko: jo randama net vaisiuose bei daržovėse

Remiantis 2024 m. vasario mėnesį atlikto tyrimo duomenimis, 90 proc. gyvūninių ir augalinių baltymų mėginių rasta mikroplastiko – mažyčių polimerų fragmentų, kurių dydis gali svyruoti nuo mažiau nei 5 milimetrų iki 1 mikrometro. Viskas, kas mažesnė nei 1 mikrometras, yra nanoplastikas, kuris turi būti matuojamas milijardinėmis metro dalimis. Pasak 2021 m. tyrimo, net vegetarai negali nuo to pabėgti.
2024-09-08

Šiuos produktus vadina tikru nuodu širdžiai: ragina išmesti kuo greičiau

Mityba – vienas iš svarbiausių gyvenimo būdo veiksnių, kuris tinkamai parinktas gali padėti išvengti įvairių ligų. Dietologas Mantas Liekis papasakojo apie tai, kokių maisto produktų vertėtų atsisakyti ir kokius vertėtų pasirinkti tiems, kurie nori išvengti širdies ir kraujagyslių ligų. Pokalbio metu M. Liekis išskyrė svarbiausias širdies ir kraujagyslių sistemos funkcijas. Pasak jo, tai – viena svarbiausių organizmo sistemų.
2024-09-07

Neliks nė vieno nesunokusio pomidoro: išdavė 1 auksinę gudrybę

Prinokę, sultingi ir aromatingi pomidorai yra tūkstančių receptų iš viso pasaulio pagrindas. Šiems receptams pomidorų kokybė ir prinokimas visada yra svarbūs, nes kitaip skonis bus netinkamas. Tad jei auginate savo pomidorus arba pastebėjote, kad nusipirkti pomidorai yra neprinokę, pateikiame patarimą, kaip padėti jiems prinokti. Pirmiausia reikia žinoti, kad saulės šviesa ne visada naudinga, tiesą sakant, per daug šviesos gali sugadinti pomidoro odelę, todėl nelaikykite pomidorų ant palangės.
2024-08-31

Kuo greičiau išmeskite šiuos produktus: jie – inkstų nuodas

Inkstai – vienas svarbiausių organų žmogaus organizme, atliekantis galutinių medžiagų apykaitos produktų šalinimą. Prie inkstų veiklos efektyvumo stipriai prisideda mitybos įpročiai, kurie gali padėti arba pakenkti inkstų veiklai. Mitybos įpročiai neretai yra vienas iš lemiamų veiksnių, vedančių prie įvairių susirgimų. Ne išimtis ir problemos su inkstų sveikata.
2024-08-28

Ragina išmesti 1 produktą: gali rimtai pakenkti sveikatai

Cukrinis diabetas yra lėtinė liga, paveikianti vis daugiau žmonių visame pasaulyje. Jis pasireiškia dėl organizmo nesugebėjimo tinkamai reguliuoti cukraus kiekio kraujyje, kas gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Naujas Kembridžo universiteto tyrimas atskleidė, kad kasdien vartojant vos du griežinėlius kumpio, gali padidėti rizika susirgti cukriniu diabetu.
2024-08-27

Ragina išmesti 1 produktą iš namų: gali rimtai pakenkti sveikatai

Harvardo tyrimas atskleidė, kad dažnas raudonos mėsos vartojimas yra susijęs su didesne antrojo tipo diabeto rizika. Tyrime daugiausia dėmesio skirta maistinei medžiagai heme-geležiai, kuri randama tik gyvūninės kilmės produktuose ir kurios daugiausia yra raudonoje mėsoje. Harvardo mokslininkai atskleidė, kad yra „reikšmingas ryšys“, rodantis, kad raudonos mėsos mėgėjams gali kilti didesnė rizika susirgti antrojo tipo diabetu.
2024-08-21

Šiuos produktus vadina priešnuodžiu vėžiui: ragina valgyti dažniau

Kai kurie žmonės uogas, riebią žuvį, graikinius riešutus ir kitus maisto produktus vadina kovos su vėžiu produktais. Deja, nė vienas maisto produktas neapsaugo nuo vėžio, tačiau kai kuriuose iš jų yra maistingųjų medžiagų, kurios gali padėti sumažinti riziką susirgti vėžiu. Įvairiapusė mityba, į kurią įeina toliau išvardyti produktai, gali padėti palaikyti gerą sveikatą ir sumažinti vėžio riziką, rašo medicalnewstoday.com.
2024-08-17

Šie produktai sukelia aukštą cholesterolį: išmeskite kuo greičiau

Cholesterolis yra reikalingas. Tai labai svarbi medžiaga, kurią organizmas naudoja hormonams, ląstelėms ir vitaminams, kurie palaiko jūsų gyvybę ir sveikatą, gaminti. Tačiau daugelio žmonių cholesterolio kiekis yra padidėjęs, todėl kartu didėja širdies ligų ir insulto rizika. Medicinos mokslų daktaras Romitas Bhattacharya, „Mass General Brigham“ kardiologas, paaiškino, ką iš tikrųjų reiškia per didelis cholesterolio kiekis, rašoma massgeneralbrigham.org.
2024-08-11

Prieš naktį nevalgykite šių produktų: miegosite žymiai geriau

Tie, kurie rūpinasi savo sveikata, niekada per daug nevalgo prieš naktį. Taip yra būtina daryti todėl, kad virškinimo sistema naktį turi pailsėti. Tačiau jei negalite miegoti tuščiu skrandžiu, turite žinoti, kokių maisto produktų negalima valgyti prieš naktį. Vengtini produktai Nereikėtų vartoti alkoholinių gėrimų, nes jie sužadina nervų sistemą ir turi labai daug cukraus. Jei norite užmigti, alkoholinius gėrimus pakeiskite ramunėlių arba mėtų arbata.
2024-07-23

Šį produktą vadina aukso gysla širdžiai: ragina valgyti dažniau

Nors daugelis dabar „garbina“ juoduosius serbentus dėl vitaminų gausos, šiuo tekstu noriu atkreipti dėmesį į jų giminaičius – raudonuosius serbentus. Atsimenu, kaip močiutė trindavo šviežias uogas su cukrumi ir taip gardindavo vandenį. Gaivesnio vidurvasario gėrimo man iki šiol nepavyksta sugalvoti. Raudonųjų serbentų auginimas ir priežiūra panaši į juodųjų serbentų, todėl šiame tekste tai tik trumpai priminsime.
2024-07-23
REKLAMA
REKLAMA

Šie produktai didina cholesterolį: atsisakykite kuo greičiau

Padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje vadinamas šių laikų rykšte ir jo padidėjimą labiausiai lemia mūsų gyvenimo būdas, ypač tai, ką dedame į burną. Kai kurie maisto produktai cholesterolio kiekį didina drastiškai – jų gydytojas pataria atsisakyti.
2024-07-19

Dabar nevalgykite šių produktų: įspėja visus lietuvius

Vasarai įsibėgėjus ir oro temperatūros termometrų stulpeliams pakylant virš 30-ies laipsnių šilumos svarbu nepamiršti, kaip teisingai maitintis. Tai svarbu norint palaikyti kokybišką organizmo veiklą ir norint išlikti energingais bei veikliais. Apie tai, kokių maisto produktų ir gėrimų reikėtų vengti per didžiuosius karščius, papasakojo Vilniaus dietologijos centro gydytoja dietologė Eglė Kliukaitė-Sidorova.
2024-07-16

Mažėjant maisto pakuotėms galime pasiekti kritinį tašką – pardavinėsime tuščius popieriukus

Jeigu degalinėse kainos nesikeistų, bet už jas būtų galima įsipilti vis mažiau degalų, tą pastebėtų turbūt daugelis vairuotojų. Tačiau, kiek gyventojų atkreipia dėmesį, kad parduotuvėse už, regis, tokias pačias prekes moka panašiai, bet realiai jų nusiperka gerokai mažiau? Apie tai, kodėl maisto pakuotės ir svoris mažėja, o kainos ne, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja prekybos tinklo „Norfa" valdytojos Dainius Dundulis ir kainų lyginimo por...

Išmeskite šiuos daiktus iš namų: gali paskatinti vėžį

Esame pasiryžę pateikti jums patikimų, pagrįstų faktų, kad galėtumėte keisti savo gyvenimo būdą – nuo sveikos mitybos iki nesveikų įpročių atsisakymo. Visa tai tam, kad nebūtų iššaukta vėžio rizika. Šiame straipsnyje pateikiama informacija apie vėžį sukeliančius maisto produktus, kad galėtumėte valgyti apgalvotai, suprasdami įvairių maisto produktų kancerogenines savybes, rašoma aetnainternational.com.
2024-07-13

Demencijos riziką mažina šie produktai: ragina valgyti dažniau

Šeši maisto produktai ir gėrimai padeda išvengti demencijos bei stipriai pagerina širdies ir žarnyno sveikatą. Demencija yra progresuojanti liga, susijusi su nuolatiniu smegenų nykimu, dėl kurio atsiranda atminties sutrikimų ir elgesio pokyčių. Dažniausiai ja serga vyresni nei 65 metų amžiaus žmonės, bet neretai manoma, kad tai tiesiog atsitinka dėl senatvės. Tačiau yra keletas veiksnių, galinčių padidinti demencijos riziką. Tyrimai parodė, kad apie 40 proc.
2024-06-20

Šie produktai pagerins žarnyno veiklą: valgykite dažniau

Vis daugiau tyrimų rodo, kad žarnynas atlieka didžiulį vaidmenį jūsų sveikatai ir gerovei. Gerosios žarnyno bakterijos ne tik padeda virškinti maistą, bet ir padeda palaikyti sveikatą, nes gamina vitaminus, palaiko imuninę sistemą ir kovoja su kenksmingomis bakterijomis. Dauguma žmonių savo žarnyno sveikatą gali pagerinti natūraliai maitindamiesi. Štai maisto produktai, kurie pasižymi didžiausia nauda žarnyno sveikatai.
2024-06-15

Šie produktai sukelia vėžį: atsisakykite kuo greičiau

Su onkologiniais ligoniais dirbanti dietologė atskleidė du maisto produktus, kurie labiau nei kiti didina riziką susirgti vėžiu – atsisakykite jų kuo greičiau. Nichole Andrews iš JAV teigė, kad žmonės turėtų vengti alkoholio ir perdirbtos mėsos, nes ne kartą įrodyta, kad šie produktai skatina vėžinių ląstelių vystymąsi, rašo dailymail.co.uk. „Žinau, kad visi jums sako, jog kalbant apie maistą viskas didina vėžio riziką, tačiau taip nėra“, –  sakė Nichole.
2024-06-03

Nelaikykite bulvių šioje vietoje: suges nepradėjus valgyti

Ne vienam kyla pagunda daržoves laikyti šaldytuve, ypač vasarą, kai dėl karščio produktai greičiau genda. Tačiau bulvėms šaldytuve – ne vieta, o ekspertė atskleidė, kur geriausia laikyti bulves, kad jos ilgiau išliktų šviežios. Visi namuose turi vietą, kur visada laiko bulves – vieni jas laiko kokioje nors spintelėje virtuvėje, kur tamsu ir vėsu, kiti deda į šaldytuvą.
2024-05-31

Prieš naktį suvalgykite šių produktų: užmigsite turbo greičiu, miegosite geriau

Visiems yra tekę susidurti su nemiga ar norint miegoti vartytis lovoje negalėti užmigti. Tačiau specialistai rekomenduoja prieš naktį suvalgyti tam tikrų maisto produktų, jei norite užmigti greičiau ir išsimiegoti geriau. Nors viena kita bemiegė naktis nėra priežastis nerimauti, nuolatinė nemiga gali turėti rimtų pasekmių jūsų fizinei ir psichinei sveikatai.
2024-05-27

Priaugtų kilogramų padės atsikratyti 1 gudrybė: išbandykite

Norintys numesti svorio imasi įvairiausių drastiškų priemonių, o pastaruoju metu griebiasi net vaistų, dėl kurių ekspertai skambina pavojaus varpais, tačiau mitybos specialistė pataria rinktis tris produktus, kurie efektyviai padės atsikratyti priaugtų kilogramų. Daug kalbama apie pavojų dėl naujos plintančios mados – svorio metimo naudojant vaistus, skirtus sergantiems diabetu, kurių sudėtyje esantis junginys, vadinamas semagliutidu, slopina apetitą.
2024-05-24

Jokiu būdu į šaldymo kamerą nedėkite 6 produktų: gali pakenkti sveikatai

Vienas iš geriausių maisto produktų išsaugojimo būdų – užšaldymas. Tai galima daryti su mėsos gaminiais, tam tikrais pieno produktais bei daržovėmis ir uogomis. Apie tai, kokia yra maisto produktų užšaldymo nauda ir kiek laiko galima vartoti įvairius užšaldytus maisto produktus papasakojo dietologas Mantas Liekis. Pašnekovas atskleidė, kad užšaldomi maisto produktai galioja neamžinai. Juos reikėtų suvartoti per tam tikrą rekomenduojamą laiko terminą.
2024-05-02

Kiekviename kąsnyje – pavojingos cheminės medžiagos: tyrimas parodė, kuriuose produktuose daugiausia pesticidų

Vaisiuose, daržovėse ir prieskoniuose Jungtinėje Karalystėje rasta toksinų, vadinamų „amžinosiomis cheminėmis medžiagomis“, o atlikus bandymus paaiškėjo, kuriuose iš produktų – jų daugiausiai. Ši žinia sukėlė kampanijos dalyvių nerimą dėl galimo poveikio visuomenės sveikatai, skelbia portalas „Independent“. Remiantis naujausių vyriausybės bandymų rezultatais, PFA cheminės medžiagos, naudojamos kai kuriuose pesticiduose, 2022 m. buvo aptiktos įvairiuose maisto produktuose.
2024-04-12

Pelėsis ant maisto: ekspertė įvardijo, kokių supelijusių produktų šiukštu negalima valgyti

Ar saugu valgyti maistą, ant kurio buvo pelėsis? „IDRlabs“ svetainėje atliktas „pasibjaurėjimo maistu testas“, kurio dalyviai įvertino skirtingus maisto produktus ir aptarė, ar juos saugu valgyti nupjovus pelėsį, atskleisdami kompleksinius požiūrius į maisto vartojimą ir higienos normų suvokimą. Visgi, maisto saugos ekspertė Sylvia Anderson sako, kad tam tikrus maisto produktus valgyti yra galima, nepaisant to, jog ant jų buvo užsidėjęs pelėsis.
2024-04-11

Atsisakykite šių produktų: sumažinsite infarkto riziką

„Sveikata ir Gerovė“ savo socialinio tinklo paskyroje pasidalino naudinga informacija apie tai, kurių maisto produktų reikėtų vartoti daugiau, o kurių reikėtų vengti tam, kad užkirstume kelią miokardo infarktui. Miokardo infarktas (širdies smūgis) – tai visiškas vainikinės arterijos ar vienos iš jos atšakų užsikimšimas, kuris sukelia negrįžtamą širdies audinio pažeidimą, nekrozę – širdies audinio mirtį.
2024-04-04

Šie produktai – aukso gysla žarnynui: valgykite dažniau

Profesorius Timas Spectoras atskleidė du svarbiausius dalykus, kurie padeda palaikyti žarnyno sveikatą, tuo pačiu mažina uždegimą organizme ir net gali padėti apsisaugoti nuo vėžio. Mitybos ekspertas ir vienas iš sveikatos programėlės „Zoe“ įkūrėjų paaiškino, kad stiprus žarnyno mikrobiomas gali būti labai naudingas sveikatai, nes padeda mažinti uždegimus.
2024-03-30

Apklausa: vis daugiau Lietuvos gyventojų negali įpirkti maisto produktų

Vasario mėnesį Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo (NSMOT) užsakymu „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa rodo, kad vis daugiau gyventojų negali įpirkti maisto produktų. Vasario duomenimis, 14,3 procentų Lietuvos gyventojų trūko pinigų maistui, o 19,5 procentams – lėšų būsto nuomai ar komunaliniams mokesčiams.
2024-03-16

Žiniasklaida: leidus prekiauti pasibaigusio galiojimo maisto produktais, jų prekybininkai nesiūlo

Nuo šių metų Lietuvoje leidžiant prekiauti pasibaigusio galiojimo, bet dar tinkamais vartoti maisto produktais, pavyzdžiui, miltais, kruopomis, kava, prekybininkai tokių produktų pirkėjams iki šiol nesiūlo, rašo portalas lrt.lt.  „Maximos“ atstovė Raminta Gecevičiūtė teigia, kad šiuo metu neturi planų pardavinėti produktų, kurių galiojimo laikas yra pasibaigęs, bet jie dar yra tinkami vartoti.
2024-03-16

Ragina valgyti šiuos produktus: sąnariai jums padėkos

Daug kalbama apie mitybos svarbą bendrai sveikatai ir gerovei, tačiau nors kai kurie dėmesį sutelkia į suvartojamą kalorijų kiekį, svarbu ir tai, ką valgome. Ekspertė ragina į mitybą įtraukti keturis produktus, kurie padeda sumažinti įvairių ligų – Alzheimerio, diabeto ir net vėžio – riziką. Ekspertė įspėjo, kad daugelis maisto produktų, kurie sudaro didžiąją dalį vakariečių mitybos raciono, iš tikrųjų gali mus dar labiau apsunkinti.
2024-03-14

Šiukštu nelaikykite šių produktų šaldytuve: gali baigtis liūdnai

Daugelis šiuos maisto produktus laikome šaldytuve ir, deja, rizikuojame savo sveikata. Šaldytuvas yra būtiniausias virtuvės įrenginys, kuriame vėsiai laikome maistą ir jis ilgiau išlieka šviežias bei tinkamas vartoti. Nors tai yra neabejotinas privalumas taupant pinigus ir tausojant aplinką, tačiau kartais tame gali slypėti gana dideli pavojai. Sveikatos priežiūros institucijos įspėjo, kad tam tikrų maisto produktų negalima laikyti  šaldytuve, nes jie gali tapti toksiški, rašo express.
2024-03-08

Šį produktą vadina aukso gysla širdžiai: ragina valgyti dažniau

Avokadai – itin naudingas produktas, kurį verta įtraukti į savo mitybą, nes jis ne tik suteikia sotumo jausmą iki penkių valandų, bet ir turi daugybę vitaminų bei padeda palaikyti sveiką kraujospūdį. Šakių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras socialiniuose tinkluose pasidalino maitinimo organizavimo specialistės Giedrės Pivnickienės informacija apie avokadų teikiamą naudą.
2024-03-05

Pigiausi maisto produktai pabrango: įvardijo, kur apsipirkti pigiausia

Vasarį pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis, palyginti su 2024 metų sausio mėnesiu, šalies parduotuvėse brango 3,04 euro (4,6 proc.), tačiau buvo 8,68 euro (11,2 proc.) pigesnis nei pernai metų vasarį, rodo kainas stebinčio Pricer.lt analizė. Portalo pranešime nurodoma, kad pirmoje vietoje laikosi prekybos tinklas „Maxima“, šįkart sumažinęs krepšelio kainą 0,56 euro. Į antrąją iš šeštos pozicijos pakilo „Norfa“, kurios krepšelis pigo 1,81 euro.
2024-03-05

Ką valgote – dar ne viskas: ekspertė atskleidė, kodėl svarbu, kada ir kaip valgote

Remiantis dešimtmečius atliekamais tyrimais, tai, ką valgote ir ko nevalgote, gali sumažinti sveikatos sutrikimų, tokių kaip širdies ligos ir vėžys, riziką ir pailginti gyvenimo trukmę. Tačiau nors daugelyje patarimų daugiausia dėmesio skiriama tam, ko nevalgyti, taip pat svarbu yra žinoti tai, ką, kada ir kaip žmonės gali valgyti, kad jų sveikata būtų geresnė, skelbia CNN.
2024-03-02

3 produktus laiko supermaistu: valgykite dažniau

Trys įprasti ir lengvai prieinami maisto produktai pateko į 2024 m. sveikatai palankių produktų sąrašą, todėl ekspertai ragina juos valgyti dažniau, nes jie prilyginami supermaistui. Supermaistu vadinami maisto produktai ir gėrimai, kuriuose gausu svarbiausių maistinių medžiagų ir kurie yra naudingi sveikatai. Greičiausiai esate girdėję, kad šiai kategorijai priklauso fermentuoti maisto produktai, mėlynės, žalioji arbata, tačiau šiemet į šį sąrašą pateko dar trys nauji produktai, rašo express.
2024-03-01

Duona pasibaigus minimaliam tinkamumo terminui dar gali būti parduodama dvi dienas

Praeitų metų pabaigoje Seimui leidus parduoti maistą, kuris pasibaigus minimaliam tinkamumo vartoti terminui „Geriausia iki“ yra saugus ir tinkamas vartoti, vasario mėnesį buvo nustatyti tokio maisto pardavimo terminai ir prekybos rekomendacijos. Kaip Eltą informavo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), minėtas maistas gali būti pardavinėjamas ne ilgesnį kaip 45 kalendorinių dienų, tačiau tokių produktų kaip duona pardavimas gali tęstis ne ilgiau kaip 2 dienas.
2024-02-25

Šie produktai gerina virškinimą: žarnynas padėkos

Jei jus kamuoja pilvo skausmai, geriau į tai atkreipti dėmesį. Tai, kas vyksta jūsų virškinamajame trakte, gali nulemti visos dienos eigą, tačiau yra keli produktai, kurie padeda pagerinti virškinimą ir žarnyno veiklą – rekomenduojama juos vartoti dažniau. Kad jūsų žarnynas būtų sveikas ir laimingas, dažnai priklauso nuo to, ką į jį dedate. Mityba gali turėti didelę reikšmę sprendžiant virškinamojo trakto problemas, dėl kurių jaučiatės prastai.
2024-02-25

Mokslininkė ragina atidžiau skaityti etiketes: 1 žodis suklaidina daugelį

Praeitų metų statistika rodo, jog net 67 proc. pirkėjų vadovaujasi informacija, nurodyta ant maisto produktų etikečių. Pasak Kauno technologijos universiteto (KTU) Maisto instituto mokslininkės Aelitos Zabulionės, tikrinti maisto etiketes yra svarbu, tačiau vertinant produkto pakuotę pirkėjai turėtų būti budrūs – „bio“ žodis ant pakuotės nebūtinai turi sąsają su ekologiškumu. Kalbėdama apie maisto produktų pakuotes, A. Zabulionė teigia, kad šios gali būti apgaulingos, rašoma pranešime spaudai.
2024-02-20

3 produktai mažina žarnyno vėžio riziką: valgykite dažniau

Nors žarnyno vėžys yra bauginanti diagnozė, tyrimai rodo, kad riziką susirgti potencialiai mirtina liga galima sumažinti keičiant savo gyvenimo būdą. Vienas iš stipriausių ginklų – sveika mityba. Gastroenterologo teigimu, yra trys produktai, kurie mažina žarnyno vėžio riziką. Tyrimai rodo, kad 54 proc. visų žarnyno vėžio atvejų, kurie nustatomi bet kurioje storosios žarnos vietoje, būtų galima išvengti, jei paprasčiausiai pakeistume savo mitybą ir gyvenimo būdą.
2024-02-20

Ragina kuo greičiau atsisakyti 3 produktų: jie kenkia sveikatai

Keli populiarūs maisto produktai žiemos ligų sezono metu atneša daugiau žalos nei naudos, todėl gydytojas neurologas ragina kuo greičiau jų atsisakyti. Žiemos laikotarpiu beveik neįmanoma išvengti tokių ligų kaip peršalimas ir gripas. Pastaraisiais metais Covid-19 tampa dar viena sezonine liga. Taip yra dėl to, kad šioms infekcijoms labai tinka šaltis, be to, daug daugiau laiko praleidžiame uždarose patalpose su kitais žmonėmis.
2024-02-19

Prieš naktį suvalgykite šių produktų: sužadins aistrą

Tam tikri maisto produktai gali padėti sužadinti aistrą ir padidinti lytinį potraukį – jie yra natūralūs afrodiziakai, tad suvalgius jų prieš naktį audringa naktis miegamajame garantuota. Afrodiziakai – tai maisto produktai arba vaistai, kurie sužadina lytinį potraukį, padidina seksualinį malonumą. Jei teikiate pirmenybę natūralioms alternatyvoms, o ne įvairiems libido didinantiems preparatams, yra trys maisto produktai, kurie veikia kaip natūralūs afrodiziakai.
2024-02-14

Šie produktai gali sukelti vėžį: atsisakykite kuo greičiau

Vėžys yra klastinga liga. Egzistuoja daugybė skirtingų vėžio rūšių ir daugybė galimų jo išsivystymo priežasčių. Nors vis dar nežinome visų atsakymų, žinoma, kad vėžį gali lemti įvairūs veiksniai. Daug įtakos turi mitybą, todėl raginama kuo greičiau atsisakyti kelių produktų, nes jie gali sukelti vėžį. Svarbus vaidmuo tenka genetikai ir šeimos istorijai. Tačiau dar didesnę įtaką turi išoriniai veiksniai, kuriuos galite šiek tiek kontroliuoti, pavyzdžiui, gyvenimo būdo įpročiai.
2024-02-10

Pardavinės ir pasibaigusio tinkamumo vartoti termino produktus: įvardijo, kaip viskas vyks

Prekiauti maisto produktais, kurių, minimalus tinkamumo vartoti terminas, nurodytas žymoje „Geriausias iki...“, pasibaigęs, pardavimo vietose bus galima ne ilgiau kaip 45 kalendorines dienas, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime žiniasklaidoje.  Laikotarpis taikomas su išimtimis tam tik tikroms produktų grupėms bei yra susijęs su siekiu mažinti maisto švaistymą ir kartu užtikrinant, kad dar liktų laiko pardavėjams atiduoti tokį maistą labdarai ir paramai.
2024-02-05

Prieš naktį suvalgykite šių produktų: užmigsite daug greičiau, miegosite geriau

Suaugusiesiems reikia miegoti nuo septynių iki devynių valandų per parą, vis dėlto retas miega tiek, kiek iš tiesų reikėtų, nes sunku užmigti. Tačiau ekspertai ragina prieš miegą suvalgyti šių produktų, kad užmigtumėte daug greičiau. Nors daugeliui rekomendacija miegoti mažiausiai septynias valandas kelia juokią, tačiau miegant trumpiau, galite atsikelti dirglūs, negebėti susikaupti dienos metu.
2024-01-31

Iš prekybininkų ir valdžios lūpų – žinia pirkėjams: sugalvojo išeitį, kaip sumažinti kai kurių produktų kainas

Vyriausybė nusprendė, kad nuo šių metų bus galima ilgiau prekiauti pasibaigusio galiojimo produktais, jeigu nepažeista pakuotė. Pakeitimai taikomi ilgo galiojimo maisto produktams, kurie pasibaigus jų galiojimo terminui vis dar yra saugūs ir tinkami vartoti. Iniciatyvos šalininkai džiaugiasi, kad tai padės sumažinti maisto švaistymą, o skeptikai atkerta, kad naujovė ilgainiui padarys žalą žmonių sveikatai.

Sumažinkite skrandžio rūgštingumą: štai, kas jums padės

Rūgščių refliuksas, dar vadinamas rėmeniu, yra labai nemalonus sveikatos sutrikimas, kuris pasireiškia tiek ūmine, tiek lėtine formomis. Nors paprastai dėl to medikų pagalbos neprireikia, kai kuriais atvejais prasta savijauta gali nepraeiti net kelias valandas. Apie tai, kokius maisto produktus derėtų vartoti, norint suvaldyti refliuksą, komentuoja mitybos specialistas Mantas Liekis.
2024-01-18

Geležies trūkumą išduoda šie simptomai: nenumokite ranka

Dirbant kasdieninius darbus ir įsisukus į rutiną, galime pamiršti laikytis visavertės mitybos. Geležis yra esminis mineralas organizmui, atliekantis svarbų vaidmenį daugybėje biologinių procesų. Nepakankamas geležies kiekis organizme gali sukelti daugybę sveikatos problemų ir sutrikdyti įvairius kūno funkcijų veikimus.
2024-01-11

Pasakė, kiek dienų galima prekiauti pasibaigusio galiojimo produktais

Pasibaigusio galiojimo, bet dar tinkamais vartoti maisto produktais nuo šių metų galima prekiauti dar ilgiausiai 45 dienas ir tik tuomet, jeigu nepažeista gamintojo pakuotė. Tokiems Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtiems Mažmeninės prekybos taisyklių pakeitimams trečiadienį pritarė Vyriausybė.
2024-01-11

Podagra smogia iš pasalų: ją išduoda vos keli simptomai

Podagra yra reumatinė liga, kuri dažniausiai paveikia sąnarį – didįjį pirštą ant kojos. Tai yra viena iš antrojo laipsnio artrito formų, kuriai būdingi ūminiai skausmai, patinimas ir paraudimas pažeistoje srityje. Podagra yra susijusi su šlapimo rūgšties pertekliaus kaupimu organizme, o dažniausiai ji pasireiškia vyrų vidurinio amžiaus grupėje.
2024-01-10

Sveikatos specialistai įspėja – vartodami tokius produktus rizikuojate sirgti vėžiu

Nors dalis žmonių pamatę ant maisto – duonos, uogienės ar vaisių – atsiradusį pelėsį pažeistą produkto dalį nuima, o likusią lyg niekur nieko suvalgo, specialistai įspėja – taip elgtis rizikinga. Mokslininkai sako, kad būtina iš karto išmesti visą produktą, kitaip galite apsinuodyti, atsirasti alergija, kvėpavimo sutrikimai, plaučių ligos ar net vėžiniai susirgimai. „Ką darot, jei ant uogienės atsiranda pelėsio? – Nuimu. – Ir toliau? – Žiūriu koks jos stovis ar galima naudot, ar ne.

Atskleidė, kokie produktai skystina kraują: valgykite dažniau

Neretai žmonės, ypač vyresnio amžiaus, sako, kad jų kraujas per tirštas ir ieško būdų, kaip jį suskystinti. „Danys Clinic“ gydytojo dietologo-proktologo Viktor Asejev teigimu, tai padaryti gali padėti tam tikri maisto produktai, tačiau pabrėžia – joks maistas nėra pakaitalas medikamentiniam gydymui.
2023-11-26

Šie produktai – aukso gysla kasai: valgykite į sveikatą

Daugelis retai pagalvoja apie kasos sveikatą, kol nesusiduria su šio organo funkcionavimo problemomis. Kasa atlieka svarbų vaidmenį, paverčiant suvalgytą maistą degalais, kurie maitina organizmo ląsteles. O kasos veiklą padės pagerinti šie produktai – jie tikra aukso gysla. Kasa į plonąją žarną išskiria fermentus, kurie padeda virškinti baltymus, riebalus ir angliavandenius. Be to, kasa į kraują išskiria hormonus insuliną ir gliukagoną, kurie padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje.
2023-11-26
Į viršų