Yra keletas simptomų, kurie siejami su kelių rūšių vėžiu. Tokie simptomai, kaip naktinis prakaitavimas, nepaaiškinamas svorio kritimas ir nuolatinis nuovargis yra vieni jų, rašo express.co.uk.
Tačiau pasak eksperto, vienas rečiau pasitaikančių simptomų yra klausos praradimas arba žymus jos suprastėjimas.
Audiologas Peteris Byromas įspėjo, kad klausos praradimas arba suprastėjimas gali išduoti daug grėsmingesnes ligas nei tik infekcijas.
Klausos praradimas
Jis sakė: „Kartais klausos praradimas gali būti vėžio požymis. Kai kurie vėžiniai augliai vidinėje ausyje arba smegenyse gali sukelti klausos sutrikimus vienoje arba abiejose ausyse, nes užspaudžia nervus.
To pavyzdžiai yra akustinės neuromos – nevėžinės rūšies smegenų navikai arba smegenų navikai, pavyzdžiui, meningiomos.
Vėžys, išplitęs iš kitų kūno dalių, pavyzdžiui, krūties ar plaučių vėžio atvejais, gali išplisti į vidinės ausies sritį ir sukelti klausos sutrikimus.
Vaikus pakertantis vėžys, pavyzdžiui, neuroblastomos atvejais, kai smegenyse susidaro augliai, kartais gali pasireikšti klausos praradimu – tai gali būti ankstyvasis ligos simptomas.“
„Cancer Research UK“ taip pat įvardija klausos praradimą arba žymų jos suprastėjimą kaip galimą ausies vėžio, nosiaryklės vėžio ir nevėžinių smegenų navikų simptomą.
O 2014 m. žurnale „Journal of Medical Cases“ paskelbtame atvejo tyrime aprašyta, kad staiga klausą abiejose ausyse gali prarasti krūties vėžiu sergančios moterys.
Tačiau klausos praradimą arba jos sutrikimus gali paskatinti ne tik pati liga. Yra žinoma, kad vėžio gydymas chemoterapija taip pat gali paveikti klausą.
„Kiti su vėžiu susiję klausos sutrikimai gali atsirasti dėl klausos nervo pažeidimo, kurį sukelia kai kurie gydymo būdai, pavyzdžiui, chemoterapija.
Jis gali sukelti klausos sutrikimų, dažniausiai prarandamas gebėjimas girdėti aukštesnio dažnio garsus. Šie sutrikimai dažnai būna laikini, bet kartais gali būti ir nuolatiniai“, – paaiškino P. Byromas.