• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniečiai raginami pasitikrinti pašto dėžutes – jas jau pasiekė informaciniai leidiniai „Jei krizė arba karas: kaip elgtis?“, kuriame trumpai ir aiškiai pateikta informacija, kaip pasirengti ekstremalioms situacijoms bei kaip elgtis jų metu.

Vilniečiai raginami pasitikrinti pašto dėžutes – jas jau pasiekė informaciniai leidiniai „Jei krizė arba karas: kaip elgtis?“, kuriame trumpai ir aiškiai pateikta informacija, kaip pasirengti ekstremalioms situacijoms bei kaip elgtis jų metu.

REKLAMA

Kaip skelbia Vilniaus miesto savivaldybė, vilniečius informacinis leidinys jau turėjo pasiekti.

Pasitikrinkite pašto dėžutes

Krašto apsaugos ministerija nurodo, kad galiausiai ši informacija pasieks visus – pirmiausia leidinys platinamas didiesiems Lietuvos miestams ir žiedinėms savivaldybėms, o kitąmet pasieks ir likusius šalies gyventojus.

Vilniaus miesto savivaldybė nurodo, kad norint jaustis labiau pasiruošusiems, rekomenduojama perskaityti leidinyje pateiktą informaciją, paskutiniame puslapyje, tam skirtoje vietoje, iš anksto užsirašyti, kur rasti artimiausią priedangą prie namų ar darbo.

REKLAMA
REKLAMA

Susirašykite ne tik tai, kur rasti priedangas – rekomenduojama taip pat surašyti artimiausių kaimynų, artimųjų kontaktus. Leidinį patariama laikyti saugioje vietoje, tačiau visi šeimos nariai turėtų žinoti, kur leidinys padėtas. 

REKLAMA

Vidaus reikalų ministerija (VRM) socialiniuose tinkluose taip pat pasidalijo trumpa atmintine, ką reikia turėti išvykimo krepšyje – tai padės jaustis saugiau, jei ištiktų ekstremalioji situacija.

Kaip nurodoma įraše, svarbu būti pasiruošus netikėtoms situacijoms ir žinoti, kaip elgtis joms ištikus.

Kas turi atsidurti išvykimo krepšyje?

Išvykimo krepšyje, dar vadinamame išgyvenimo kuprine, turi atsidurti patys svarbiausi daiktai, kurie leistų savarankiškai išgyventi bent tris paras.

REKLAMA
REKLAMA

„Netikėtoms situacijoms reikia pasiruošti jau šiandien, kad rytoj būtume saugūs tiek mes, tiek mūsų artimieji.

Todėl kiekvienam patariama turėti paruoštą išvykimo krepšį, kuriame – būtiniausi daiktai, su kuriais galėtume savarankiškai išgyventi bent 72 valandas.

Kas turėtų būti išvykimo krepšyje?

  • Vanduo.
  • Maisto produktai (davinys).
  • Šviesos (energijos) šaltiniai.
  • Drabužiai. Avalynė (tik pranešiota).
  • Įrankių rinkinys.
  • Asmens higienos reikmenys.
  • Medikamentai.
  • Pinigai, juvelyriniai dirbiniai.
  • Antklodė/miegmaišis
  • Radijo imtuvas,
  • Svarbūs dokumentai (pasas, ID kortelė, vaikų gimimo liudijimai, nekilnojamo turto dokumentai ir pan.)
  • Žaislai, knygos vaikams.

Apie 80 procentų išvykimo krepšio turinio galima rasti kiekvieno namuose, todėl didžiosios dalies naujų daiktų pirkti tikrai nereikia“, – praneša VRM.

Primenama, kad asmenims, turintiems naminių gyvūnų, taip pat reikėtų pasirūpinti nešiojamais narveliais.

Pašto dezuteij neradau
Pašto dezuteij neradau
Radau visa kruva ant pasto dezuciu ir puse ant zemes.O ten petskaicius isvada ,kaip rusai sako:spasaites kto možet.Invalidai patys rupinkites,saugia vieta patys is kur man ja isknist? Maistas tušonkes degtukai radijos miegmaisiai,grinieji aukso dirbiniai.Tai valstybe nieko nesiruosia? Nieko neuzpirkineja? Turi but kaip normaliose salyse bunkeriai o ten ir maistas ir vanduo.O tai cia patarimus dalina.Kur ten pratybos bilotaites zadetos spaly?kur vilniu evokuos? Bibis cia prasides karas bardakas bus.
Įdomu, kiek praplovė milijonų už tą brošiūrą?
Kiek milijonų praplovė už tą brošiūrą? Prie šviesos, su akiniais neįmanoma perskaityti tokio mažo ir blankaus šrifto žodžių. O jei reiks prie žvakių atsiversti? Daro viską atbulom rankom, iškrypėlių paradams visas garas nueina.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų