• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiekvieną dieną mes rūpinamės savo sveikata – sportuojame, vartojame vitaminus, lankomės pas gydytojus ir panašiai. Tačiau gydytojas refleksoterapeutas Mindaugas Liškauskas ragina nepamiršti ir natūralių būdų, kaip nesunkiai namie galima pagerinti savo sveikatą, naudojant akupunktūrą: randant tam tikrus taškus savo kūne, kuriuos pamasažavus, galima pagerinti sveikatą ar miegą.

Kiekvieną dieną mes rūpinamės savo sveikata – sportuojame, vartojame vitaminus, lankomės pas gydytojus ir panašiai. Tačiau gydytojas refleksoterapeutas Mindaugas Liškauskas ragina nepamiršti ir natūralių būdų, kaip nesunkiai namie galima pagerinti savo sveikatą, naudojant akupunktūrą: randant tam tikrus taškus savo kūne, kuriuos pamasažavus, galima pagerinti sveikatą ar miegą.

REKLAMA

Taškus savo kūne galima rasti apčiuopos būdu, atsižvelgiant į kūno anatominį reljefą. Akupunktūra yra atliekama su specialiomis adatomis, todėl kiekvienam žmogui namie specialistas tuo užsiimti nerekomenduoja, nes tai yra invazinė technika, reikia išmanyti anatomiją ir dūrimo techniką.

Kai kurie taškai yra šalia nervų, kraujagyslių ar netoli vidaus organų. Norint juos pasiekti, atsiranda rizika pažeisti vidaus organus: plaučius, inkstus, nes taškai nėra paviršiuje, reikia su adata įdurti giliau.

REKLAMA
REKLAMA

„Namie, adatų pagalba, gydytis nerekomenduočiau, jei nėra specialių žinių ar išsilavinimo, tačiau taškus masažuoti pirštu galima ir net gi rekomenduojama.

REKLAMA

Rasti šiuos taškus namų sąlygomis šiandien jau yra labai paprasta, nes didžioji dalis taškų nuotraukų su jų pavadinimais galima rasti internete, tačiau reikia žinoti, kada ir kokį tašką naudoti, o tam reikalingas specialistas arba specifinės žinios“, – įspėja M. Liškauskas.

Taškas, padedantis sumažinti nerimą

Nėra vieno taško, kuris būtų naudojamas viskam. Vienas taškas naudojamas skausmui mažinti, kitas nuotaikai gerinti, trečias nerimui. Jei skauda nugarą – stimuliuoti reikia vieną tašką, o jei galvą – tuomet kitą. Dažniausiai gydymui ir profilaktikai naudojama kelių taškų kombinacija.

REKLAMA
REKLAMA

„Mano mėgstamiausias yra 36 skrandžio kanalo taškas. Jį rasti galima per plaštaką žemiau kelio, išorinėje blauzdos dalyje. Stimuliuodami šį tašką, galite padėti sumažinti kelio sąnario skausmus, pagerinti virškinimą, taškas suteikia papildomos energijos, jis padeda tada, kai kamuoja prasta nuotaika, emociniai sutrikimai ar nerimas“, – pasakoja gydytojas.

Dar vienas labai naudingas taškas yra 4 storosios žarnos kanalo taškas, kurį galima rasti plaštakoje tarp nykščio ir rodomojo piršto, raumenyje, kuris judina nykštį – per vidurį. Gydytojas tikina, kad šio taško stimuliavimas gali būti greitoji pagalba esant galvos skausmui, esant rankos funkcijos sutrikimams, turint problemų su žarnynu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galima išsigydyti nemigą

Paklaustas apie tai, ar yra taškas, kurį stimuliuojant žmogus gali išsigydyti nemigą, M. Liškauskas atsako teigiamai, tačiau pabrėžia, kad vieno taško nėra – yra taškų kombinacija. Vienas pagrindinių taškų, kurį gydytojas naudoja ir praktikoje, yra 7 širdies taškas, kuris ramina širdį.

„Dažniausiai nemiga vystosi tada, kai žmogų kamuoja įkyrios mintys, sunki emocinė būklė, tuomet gali padėti taškas tarp antakių. Taip pat, gerą efektą suteikia ir 6 inkstų kanalo taškas, kuris yra po vidine kulkšnimi pėdoje, kur yra įdubimas.

REKLAMA

Šį tašką galima pamasažuoti – rekomenduojama pagal laikrodžio rodyklę arba spaudžiant atleidžiant. Rekomenduoju šiuos taškus pamasažuoti namie, tačiau ilgalaikiam nemigos gydymui yra taikomas visas protokolas, į kurį įeina 14 ar 16 taškų“, – atskleidžia gydytojas.

Padeda ir nuo pykinimo

Kūne esančių taškų stimuliavimas padeda ne tik nuo nemigos ar įvairiausių skausmų, tačiau ir nuo pykinimo. Tai yra 6 perikardo kanalų taškas, kurį galima rasti vidinėje dilbio pusėje, trimis pirštais aukščiau riešo, tarp dviejų lenkiamųjų sausgyslių, per dilbio vidurį.

REKLAMA

„Šis taškas padeda, kai žmogui bloga, jį pykina, vemia. Yra tokios apyrankės vaikams, kurias reikia užsidėti ant rankos, kai vaiką važiuojant mašina pykina. Jos būtent ir paremtos poveikiu į šį tašką, nes plastiko gabaliukas, esantis ant apyrankės, stimuliuoja jį“, – informacija pasidalino M. Liškauskas ir pridūrė, kad šis taškas taip pat tinka tada, kai žmogus jaučia nerimą, baimę, širdies permušimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei kamuoja įkyrios mintys ar sunku susikaupti, gydytojas pataria rasti 100 susitikimų tašką, esantį viršugalvyje ir jį pastuksenti. Yra manoma, kad ten susitinka visi energetiniai kanalai.

Kas rytą pamasažuokite pirštų galus

Radus taškus, kurių mums reikia geresnei savijautai, kyla klausimas, kiek laiko juos pirštu reikėtų stimuliuoti?

Vienas mokytojas man sakė, kad taškus masažuoti reikia su intencija, kodėl jį masažuoji. Masažuojant reikia galvoti apie tą būseną, dėl kurios tu tai darai, siekiant pagerėjimo.

REKLAMA

Jei masažuojant pastebi, kad mintys nuklydo kitur, vadinasi reikia sustoti. Masažuoti vidutiniškai reikėtų nuo 2 – 3 iki 5 minučių, kol po masažuojančiu pirštu pajaučiama šiluma. Kai yra jaučiama šiluma, vadinasi taškas sureagavo ir turės poveikį“, – į klausimą atsakė gydytojas.

Yra taškų, kuriuos gydytojas rekomenduoja pamasažuoti profilaktiškai: „36 skrandžio kanalo tašką, vyresniems nei 40 metų žmonėms rekomenduojama pamasažuoti bent kartą per savaitę. Galima masažuoti ir kasdien, o kitus taškus geriau masažuoti tada, kai tam yra reikalas.

REKLAMA

Taip pat kiekvieną rytą prabudus galima stipriai spustelėti kojų ir rankų pirštų galus, šalia nago. Tai sužadins energiją, nes manoma, kad energija kyla pirštų galuose. Tai tarsi energetinė mankšta.“

Kas yra akupunktūra?

Akupunktūra yra senasis tradicinis kinų medicinos gydymo metodas. Jis turi dvi koncepcijas. Rytų koncepcija žiūri į akupunktūrą kaip į vieną iš gydymo būdų. Kinų medicina yra paremta energetine visatos sistema, tai reiškia, kad viskas pasaulyje – tiek žmogus, tiek aplinka yra sudaryti iš energijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žmogaus kūne energija nėra chaotiška, ji teka tam tikrais keliais, vadinamais, meridianais, pastarieji kontaktuoja tarpusavyje ir dalinasi energijomis. Kol žmogaus kūne šis energetinis balansas nėra pažeistas – žmogus yra sveikas, tačiau dėl tam tikrų išorinių ar vidinių priežasčių, balansui sutrikus, žmogaus kūne atsiranda tam tikri vidiniai sutrikimai, prasideda organizmo sudirginimas ir tam tikros ligos išraiškos.

REKLAMA

Tuose kanaluose yra išsidėstę taškai, kuriuos galima stimuliuoti ir taip atkurti energetinę pusiausvyrą. Vakariečiams ši samprata yra ganėtinai sudėtinga, nes tai yra sunkiai apčiuopiama ir pamatuojama.

Vakaruose žmonės tik apie 1970 metus pradėjo tyrimus, kad galėtų akupunktūrą įtraukti į savo gydymo gairę. Tada buvo pradėti nagrinėti taškai ir mikroskopų pagalba pastebėta, kad jų sandara šiek tiek skiriasi nei gretimų audinių.

REKLAMA

Laikui bėgant ir atsirandant naujiems tyrimo metodams ir buvo pastebėta, kad akupunktūra turi tiesioginį poveikį centrinei nervų sistemai, o tai reiškia, kad ji veikia mūsų galvos smegenis, tiek aktyvinant, tiek slopinant – priklausomai nuo to, ko mums reikia“, – aiškina M. Liškauskas.

Akupunktūra taip pat veikia per žmogaus imuninę sistemą. Įdūrus adatą į žmogaus kūną, yra pažeidžiamos ląstelės. Kūnas duoda signalus imuninei sistemai apie audinių pažeidimą. Kadangi žmogus neturi atskiros imuninės sistemos kojai, rankai ar nugarai – yra bendra imuninė sistema, kuri yra veikiama stimuliuojant taškus,  taip stengiamasi padėti organizmui pasveikti.

REKLAMA
REKLAMA

„Akupunktūra yra darbas su patiems žmogaus vidiniais resursais, nes evoliucijos eigoje žmogus išsivystė gebėjimą pasveikti, jei žalojantis veiksnys neviršija žmogaus vidinių resursų.

Taigi akupunktūra padeda aktyvinti vidinius kūno resursus ir tinkamai sudėlioti, jų neišeikvoti ir pasiekti norimą rezultatą per savireguliaciją“, – teigia gydytojas.

36 taškas nuo čakros elipsės kai marsas žuvyse o dvyniai devintam rate, tada mažuoju kojos pirštu siekite mėnulio spindulio atšvaitą veidrodyje.
Prieš naktį bagsteliu žmonai į G tašką ir... po to užmiegu daug greičiau :)
Šauni stakana ,bet būtinai neuzkandi parukai ,įsijungi telika priguli paklausai porą dainų šauni antrą stakana parukai įsjungi telika miego iki paryčių
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų