Kaip pastebėjo „Mirror Online“ IT komanda, elektroniniame laiške, kurį neva atsiuntė „Apple“ programėlės „iCloud“ komanda, rašoma: „Jūsų nuotraukos ir vaizdo įrašai netrukus bus ištrinti, imkitės veiksmų!“
Atidarę el. laišką naudotojai pamato „iCloud“ logotipą ir pranešimą, kuriame nurodoma, kad baigėsi kortelės, kuria mokama už paslaugą, galiojimas, rašo mirror.co.uk.
Po to pateikiami suklastoti paskyros duomenys ir įspėjama, kad neatnaujinus duomenų, čia saugomi vaizdai gali būti automatiškai pašalinti.
„Neturėdami daugiau talpos „iCloud“, nebegalėsite išsaugoti duomenų ir failų „iCloud“, – rašoma laiške.
Tuomet vartotojų prašoma bakstelėti mygtuką ir atnaujinti duomenis. Jį paspaudus, „iPhone“ naudotojai nukreipiami į netikrą svetainę, kurioje sukčiai naudojasi dar viena gudrybe, kad tik pasaustumėte mygtuką.
Puslapyje, į kurį patenkama paspaudus mygtuką, nurodoma, kad dėl to, kad esate lojalus klientas, turite teisę į papildomą „iCloud“ talpą nemokamai.
Pasirodo mygtukas, kurį paspaudus, deja, jūsų asmeninė informacija taps prieinama kibernetiniams sukčiams.
Būkite atidūs
Jei gaunate el. laiškus, kuriuose teigiama, kad jie siunčiami iš „Apple“ „iCloud“, būkite atidūs ir prieš spausdami nuorodas ar mygtukus atidžiai peržvelkite pranešimą.
Kaip ir dauguma sukčiavimo atvejų, šis naujausias būdas turi daugybę požymių, rodančių, kad darbuojasi sukčiai. Pirma, nors laiške yra „iCloud“ logotipas, jame nėra jokios nuorodos, kad tai „Apple“ paslauga.
Laiške taip pat nenurodomas gavėjo vardas, o sukčiai, bandydami apgauti žmones, tiesiog įrašo pirmąją el. pašto adreso dalį.
Greitai bakstelėjus norint pamatyti siuntėjo adresą, iš karto pasimato, kad el. laiškas siųstas ne iš adreso, kurio domenas baigiasi „Apple.com“.
Įspėdama naudotojus apie sukčiavimo atvejus, JAV technologijų milžinė teigė:
„Sukčiai dažnai bando apgaule išvilioti jūsų asmeninę ir finansinę informaciją, siųsdami žinutes ar nuorodas į svetaines, kurios gali atrodyti kaip „Apple“, tačiau iš tikrųjų jų tikslas – pavogti jūsų informaciją.
Niekada neįvedinėkite savo paskyros prisijungimo informacijos svetainėse, į kurias nukreipia įvairūs įtartini pranešimai, ir niekada neatsisiuntinėkite ir neatidarinėkite prisegtų priedų.“