„Kai vyrai yra minimaliai aktyvūs ir neprakaituoja, keisti apatinius kas antrą dieną gali būti priimtina“, – sakė Indijoje įsikūrusios klinikos „ClinicSpots“ dermatologė daktarė Anju Methil.
„Vyriškus laisvesnio kirpimo apatinius drabužius, pavyzdžiui, bokserius, taip pat galima dėvėti šiek tiek ilgiau“, – pridūrė ji.
A. Methil yra viena iš kelių odos priežiūros ekspertų, kuri aptarė, kiek laiko galima nešioti tuos pačius apatinius, kad neužsikrėstumėte bakterine ar grybeline infekcija, rašoma nypost.com.
Birželio mėnesį „Newsweek“ atliktos 1 500 suaugusiųjų apklausos metu paaiškėjo, kad 47 proc. apklaustųjų niekada nedėvėtų apatinių drabužių ilgiau nei vieną dieną.
Tačiau 36 proc. Z kartos atstovų prisipažino, kad kartais dėvi tuos pačius apatinius 24 valandas ir ilgiau – tai ilgiausias laikotarpis tarp visų apklaustų amžiaus kategorijų.
„Vyrai ir moterys, per ilgai dėvėdami tuos pačius apatinius drabužius ir jų neskalbdami, rizikuoja sudirginti odą, susidurti su bėrimais arba pabloginti jau esamas ligas, tokias kaip egzema ar psoriazė. Taip nutinka dėl trinties ir susikaupusios drėgmės“, – sakė licencijuota odos priežiūros specialistė ir „A Beauty Edit“ įkūrėja Sarah Roberts.
Kas kiek laiko reikia keisti apatinius?
S. Roberts įspėjo apie grybelines infekcijas ir bakterinę vaginozę. Dažna moterų problema – makšties mielių infekcija atsiranda, kai padaugėja grybelio, vadinamo kandidoze, o kitaip pienlige. Ji gali sukelti deginimą, niežulį, skausmą ir išskyras.
Bakterinė vaginozė panaši į minėtą infekciją, tik ją dažnai lydi žuvies kvapas, o išskyros būna ne baltos, o geltonos arba pilkos. Ją sukelia natūralių makšties bakterijų pusiausvyros sutrikimas.
Klinikos „ClinicSpots“ dermatologas daktaras Architas Aggarwalas dienraščiui „Daily Mail“ sakė, kad moterys, kurių menstruacijų ciklai yra gausūs arba iš makšties išsiskiria daug išskyrų, turėtų keisti apatinius drabužius dažniau nei kartą per dieną, kad išvengtų šių infekcijų.
Taip pat jei vyrai nebus atsargūs, jie gali susirgti kirkšnies grybeliu – grybeline odos infekcija, kuriai būdingas niežtintis bėrimas kirkšnių srityje.
Kaip dažnai turėtumėte keisti apatinius drabužius, gali priklausyti nuo jūsų fizinio aktyvumo lygio ir gyvenamosios vietos.
„Tiems, kurie užsiima intensyvia fizine veikla arba gausiai prakaituoja, apatinius drabužius patartina keisti dažniau“, – rekomendavo daktarė Hannah Kopelman, vyriausioji gydytoja ir internetinės dermatologijos bendrovės „DermOnDemand“ bendra įkūrėja.
„Karštame ir drėgname klimate, norint palaikyti gerą higieną, apatinius drabužius gali tekti keisti net dažniau nei kartą per dieną“, – pridūrė ji.
Požymiai, kad laikas keisti apatinius
- Skylės – tai ilgai dėvėtų ir mylimų kelnaičių požymis. Tai taip pat yra ženklas, kad atėjo laikas jas išmesti ir pakeisti.
- Plyšimai – po daugybės dėvėjimo ir skalbimo ciklų kelnaičių audinys ilgainiui nusidėvi, todėl atsiranda nusidėvėjimas. Deja, kai jūsų kelnaitės yra suplyšusios, kelio atgal nebėra.
- Įsisenėjusios dėmės – kasdienybės dalis. Tačiau jei dėmių nepavyksta išnaikinti mėgstamu skalbikliu ar balikliu, laikas su jomis atsisveikinti.
- Jūsų apatinis trikotažas išsitampė arba prarado formą – apatinės kelnaitės visų pirma turi būti patogios. Jos turėtų priglusti kaip vienkartinė pirštinė prie rankos. Jei jūsų apatiniai prarado formą, neabejotinai atėjo laikas juos atnaujinti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!