Jei paprašytumėte Arooshos prisistatyti, ji trukteltų pečiais – „fitneso fanatikė“, „trenerė“, „atsigaunanti anoreksikė“.
„Šiuo metu ruošiuosi pirmajam savo pasirodymui bikinio varžybose“, - youtube.com pasakoja kukli mergina, šiuo metu dirbanti trenere sporto klube.
Mergina yra įsitikinusi, kad jos istorija padės žmonėms suvokti svarbius dalykus. „Visada iš savęs reikalaudavau labai daug. Norėjau būti tobula – visur ir visada. Tačiau persistengiau, padariau daugiau blogų dalykų negu gerų, ypatingai savo organizmui. Noriu, kad visis suprastų, jog anoreksija nėra gyvenimo būdas ir žmogaus pasirinkimas, - pasakojo Aroosha. – Tai nėra dieta. Tai yra sutrikimas. Tai dvasinio sutrikimo šalutinis poveikis“.
Aroosha pasakojo, kad visada buvo aktyvi, sportiška ir mėgstanti bendravimą. „Lankiau šokius, norėjau būti sveika... Ir padariau klaidą. Nusprendžiau mažiau valgyti. Tai buvo pirmasis žingsnis. Kiekvieną kartą matydama mažesnį skaičių, kurį parodydavo svarstyklės, manydavau, kad tai dar viena mano maža pergalė. Kiekvieną dieną nubėgdavau po 10 kilometrų ir nieko nevalgydavau, - atviravo Aroosha. – Dar vienas svarbus veiksnys buvo – skyrybos su man artimu žmogumi. Atrodė, kad pasaulis apsivertė aukštyn kojomis“.
Ji prisipažino, kad būtent po skyrybų ji pasijautė niekam nereikalinga. „Svoris krito labai greitai. Kai svoris krenta – organizmas nustoja veikti įprastai. Tapau izoliuota, neturėjau energijos. Badavimas - tai buvo mano atsakymas į visus klausimus. Taip save baudžiau, nes jaučiausi tuščia vieta, - kalbėjo Aroosha. – Žinojau, kad tai nėra sveika, bet svarstyklių rodomi skaičiai man tukseno į galvą. Norėjau sverti dar mažiau, norėjau išnykti“.
Po kurio laiko merginai pradėjo slinkti plaukai, jai buvo nuolat šalta. „Negalėjau netgi sėdėti, negalėjau ilgai gulėti. Medikai sakė, kad turiu sėsti į vežimėlį, nes mano širdis galėjo neatlaikyti fizinio krūvio. Tada aš paprašiau mamos, kad parsiskraidintų mane į namo į Pietų Afriką, buvau per silpna, kad pati išverčiau skrydį. Mano kūnas nebūtų išgyvenęs skrydžio. Ir tai buvo pats geriausias dalykas šioje istorijoje, nes artimųjų pagalba ir palaikymas tokiais atvejais yra labai svarbus. Man pasisekė, džiaugiuosi, kad nepabėgau“, - teigė A. Nekonam.
Merginos teigimu, gydymas buvo tikras pragaras. „Turėjau žengti iš savo komforto zonos. Jaučiau gėdą už tai, ką padariau su savimi. Man buvo sunku ištarti, kad nusipelniau pagyti. Man buvo sunku pasakyti sau, jog myliu save. Niekada gyvenime nesu ko nors nekentusi, tačiau tada aš savęs nekenčiau, - atviravo Aroosha. – Kiek vėliau aš atradau jogą. Jos dėka sutvirtėjau. Kiek vėliau nusprendžiau apsilankyti sporto salėje“.
„Stora, silpna, kalta, kvaila, nevertė, bailė, netobulą, bjauri – tai skaudinantys žodžiais. Žinau, ką reiškia juos girdėti, skaityti komentaruose. Jeigu girdite tokius žodžius savo atžvilgiu, neleiskite jūsų mintims apie tai sugraužti jūsų kūno. Gyvenimas yra svarbesnis už bet kokius beprasmius ir neteisingus žodžius. Pasirinkite gyvenimą. Kažkada aš leidau savo mintimis naikinti savo kūną. To niekada nepamiršiu“.
Savo socialinio tinklo „Instagram“ paskyroje Aroosha ragina nebijoti į ją kreiptis patarimo, jei kyla klausimų apie anoreksiją. Rašyti laiškus jai galima e-pašto adresu: [email protected]