• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kava yra daugelio mėgstamas gėrimas, tačiau ji naudinga ne tik norint greičiau prasibudinti ryte – į kavą įbėrus šių miltelių, pagerinsite jos skonį ir paskatinsite medžiagų apykaitą, kad imtų degti riebalai.

Kava yra daugelio mėgstamas gėrimas, tačiau ji naudinga ne tik norint greičiau prasibudinti ryte – į kavą įbėrus šių miltelių, pagerinsite jos skonį ir paskatinsite medžiagų apykaitą, kad imtų degti riebalai.

REKLAMA

Apie tai, kuo verta paskaninti kavą, kad ši padėtų deginti riebalus, pasakojo dietologė, mitybos konsultantė Sheri Berger ir mitybos specialistė Lisa Richards.

Specialisčių teigimu, ciberžolė ir cinamonas yra puikūs prieskoniai, kuriuos galima berti į kavą, kad pagreitintumėte medžiagų apykaitą ir gėrimas taptų dar naudingesnis, rašo yahoo.com.

Į kavą įberkite ciberžolės arba cinamono

Ciberžolė išpopuliarėjo dėl savo unikalaus skonio ir galimos naudos sveikatai. Nors ciberžolė nėra tradicinis kavos priedas, kai kurie žmonės pradėjo į kavą dėti ciberžolę, norėdami suteikti jai kitokio skonio.

Ciberžolės sudėtyje yra veikliojo junginio kurkumino, kuris tirtas dėl jo galimo poveikio skatinant medžiagų apykaitą. S. Berger pridūrė:

REKLAMA
REKLAMA

„Ciberžolėje pagrindinis junginys yra kurkuminas, kuris, remiantis keliais tyrimais, yra susijęs su liemens apimties, kūno masės indekso ir kūno svorio sumažėjimu.“

REKLAMA

Jei norite kavą pagardinti šiais prieskoniais, S. Berger pasidalijo keletu naudingų patarimų, kaip mėgautis išskirtiniu skoniu ir maksimaliai padidinti kavos teikiamą naudą.

„Į kavą ar espreso kavą dėdami ciberžolės, būtinai įberkite ir truputį maltų juodųjų pipirų, nes jie yra labai svarbūs geresniam kurkumino įsisavinimui.

Kai kurių tyrimų duomenimis, ciberžolę vartojant kartu su juodaisiais pipirais, kurkumino įsisavinimas gali padidėti daugiau kaip dviem tūkstančiais procentų“, – aiškino ekspertė.

REKLAMA
REKLAMA

Kavą taip pat galima paskaninti cinamonu, nes jis taip pat gali pagreitinti medžiagų apykaitą. L. Richards išsamiai paaiškino cinamono poveikį medžiagų apykaitai:

Cinamonas gali pagerinti medžiagų apykaitą keliais mechanizmais. Jis gali pagerinti jautrumą insulinui, todėl organizmas gali veiksmingiau kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje. Tai savo ruožtu gali sumažinti riebalų kaupimo tikimybę ir paskatinti gliukozės naudojimą energijai gauti.

Be to, cinamonas pasižymi termogeniniu poveikiu, t. y. po vartojimo gali šiek tiek pagreitinti medžiagų apykaitą, nes suintensyvėja šilumos gamyba organizme.“

Primename, kad tai yra patariminio pobūdžio informacija. Dėl savo sveikatos rekomenduojama pasitarti su vaistininku arba šeimos gydytoju.

Popierinis rėžtukas
Popierinis rėžtukas
Aha. Dar pamiršo prirašyt savo pamėgtus "stebuklingus" žodžius: ekspertai Rėžė, Išdavė paslaptį, Atskleidė, Apstulbino, Negalėjo patikėti, Negalėjo nutylėti, Kiti To Nežinooo (jūs, tik jūs būsite pirmas)...Ir taip toliau. Vieni stebuklai arba vien katastrofos - kasdien. Mūsų "šiurnalystės" siautėja. Ir kas galėtų patikėtiii??!!
Gana skleisti erezijas. Nėra stebuklingų miltelių deginančių riebalus. Tokių nesąmonių žiniasklaidoje neturi būti. Tai dezinformacija ir visuomenės klaidinimas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų