Kone metus tuo užsiimanti šiaulietė Deimantė Šopytė sako, kad dabar ši mada išgyvena savo aukso amžių – norinčių pasipuošti vešliomis garbanomis yra daugybė vaikinų, kurių amžius itin įvairus.
Deimantė su šypsena pasakoja, kad kai mokėsi kirpėjos amato subtilybių, per daug dėmesio neskyrė cheminiam plaukų garbanojimui – visada galvojo, kad jį dedasi tik vyresnio amžiaus moterys ir pati nė negalvojo, kad kada nors imsis šios srities.
„Net minčių neturėjau, kad tai gali ateiti į madą. Kaip sakoma, nespjauk į šulinį, iš kurio paskui teks pačiam gerti“, – nusijuokia.
Lemtingu tapęs sūnaus prašymas
Susidomėjimą šia plaukų priežiūros sritimi įžiebė prieš maždaug ketverius metus išgirstas sūnaus prašymas pasidaryti cheminį plaukų garbanojimą – drąsiai galima teigti, kad sūnus ir buvo šios Deimantės veiklos krypties įkvėpėjas.
„Pamačiau, kad labai sunku rasti specialistų, nes mažai kas bedaro cheminį plaukų garbanojimą, kas specializuojasi šioje srityje. O jei kas ir deda, labai ilgos eilės ir reikia nemažai palaukti“, – pastebi D. Šopytė.
Tada pagalbos ranką ištiesė jos praktikos mokytoja, kuri sutiko pirmą kartą atlikti tokį garbanojimą berniukui. Rezultatas labai nudžiugino, sūnus vis sulaukdavo klausimų, kur jam padarė tokią šukuoseną.
O galiausiai prabėgus kuriam laikui garbanos nuaugo, tačiau vietoj to, kad ieškotų, kur iš naujo tvarkyti plaukus, Deimantė pagalvojo – kodėl gi to negalėtų padaryti pati?
„Didžiulė paklausa ir pačios noras išbandyti ką nors naujo paskatino to imtis. Anksčiau mokiausi šių subtilybių, buvau tai dariusi, bet niekad negalvojau, kad šio įgūdžio prireiks.
Vis dėlto, vėl pasimokiau ir pradėjau daryti cheminius plaukų garbanojimus – yra tikrai daug norinčių, tokia mada, be to, man labai gražu, vaikinus puošia garbanos.“
Daugiausiai susidomėjusių paauglių tarpe
Pas D. Šopytę į „KLIP grožio saloną“ atvyksta įvairiausio amžiaus klientai – nuo 9 metų berniukų iki pilnamečių vaikinų, labiausiai cheminiu plaukų garbanojimu domisi 10-12 metų berniukai, jau žengiantys į paauglystę, ieškantys naujų būdų išreikšti save, norintys išbandyti ką nors naujo.
„Šiais metais tokia paslauga pati paklausiausia. Pati einu mieste ir matau, kad daug kas dedasi cheminį, apie jį klausinėja.
Vis atsiranda tų, kurie domisi, bet yra ir nedrąsių, kurie vis paklausia, nežino, ką daryti, jeigu netiks. Bet nėra nė vieno berniuko, kuriam netiktų – visiems labai gražiai atrodo garbanos“, – patikina pašnekovė.
Paklausta, koks gi visas procesas ir kiek laiko pasiruošti praleisti plaukų meistrės kėdėje, ji skaičiuoja, kad viskas trunka maždaug pusantros, dvi valandas. Pirmiausia aptariama, kokio rezultato norisi, įvertinamas plaukų ilgis, jo struktūra.
„Jeigu labai trumpi plaukai, turi dėti smulkesnį suktuką, jeigu ilgesni ir norisi didesnių garbanų – stambesnį. Tada išsiplauname galvą, plaukai susukami suktukais, dedamas garbanų losjonas, kuris parenkamas pagal plauką: natūraliems, šviesintiems ar dažytiems.
Berniukų plaukai sunkiau sukami, nes vyriškas plaukas yra kietesnis, prilygsta žilam plaukui, sunkiau pasiduoda. Išsukus suktuką žiūrime, kokį dėti fiksažą – stipresnį, silpnesnį, vertinama, kaip garbana susisuko“, – aiškino pašnekovė.
Išsiplovus galvą pasimato rezultatas – Deimantė pasidžiaugia, kad visada mato vaikinų veidus nutvieskiančias šypsenas, o klientai džiaugiasi, kad greitai pripranta prie naujo įvaizdžio.
Išsklaidė visus mitus
Cheminį plaukų garbanojimą vis dar gaubia įvairūs įsitikinimai, kad ši procedūra nualina plauką, jį nudegina, tačiau pašnekovė sako su tuo nesutinkanti – tereikia tinkamai parinkti priemones ir atlikti viską teisingai.
„Kaip aš sakau, cheminis plaukų garbanojimas prilygsta plaukų šviesinimui – jeigu bus perlaikyta, ne taip parinktos priemonės, plaukai gali nudegti. Bet jeigu daroma profesionaliai, salone, nieko blogo nenutinka, plaukas kiek išsausėja, bet jis nėra nudeginamas“, – paaiškina.
Tad ir jokia ypatinga priežiūra po tokios procedūros nėra būtina – kadangi plaukas būna sausesnis, galima palepinti kondicionieriumi, naudoti putas ar kremus garbanoms, bet ir tai ne visada reikalinga, pakanka rankomis sudrėkinti plaukus, juos pagniaužyti ir garbanos visada atrodys gražiai.
„Priemonės nebūtinos, bet jos labiau užfiksuoja garbanas, jos būna gražesnės, nepasipūtusios“, – priduria.
Cheminiu būdu padarytos garbanos išsilaiko nuo trijų iki šešių mėnesių, kai pradeda leistis, plaukai lieka banguoti, ataugus šaknims, galiukai vis tiek lieka garbanoti. Ir pakartoti procedūrą sugrįžta ne vienas – kartą pasipuošę garbanomis, nori jomis džiaugtis ilgiau.
„Jeigu yra bent truputis noro, tikrai verta pasidaryti šią procedūrą. Kiek teko daryti, nebuvo tokių, kuriems nepatiktų ir nebuvo nė vieno, kuris išeitų nepatenkintas.
Blogiausiu atveju, jei netiks ar nepatiks, galima visada nusikirpti plaukus. Bet garbanos labai puošia vaikinus, net pakeičia veido bruožus“, – padrąsina plaukų meistrė.
Pasiteiravus apie procedūros kainą, D. Šopytė paaiškina, kad ji priklauso nuo to, kokio kiekio priemonių prireikia, bet skaičiuoja, kad vidutiniškai tai atsieina 50-70 eurų, o kirpimą po sudėto cheminio garbanojimo rekomenduojama daryti praėjus 24 valandoms, garbanos turi užsifiksuoti, susistovėti į vietas.
Tada galima geriausai parinkti ir suformuoti norimą kirpimą. Dažniausiai pasirenkama šukuosena, kai šonuose plaukai paliekami trumpi, o viršuje – ilgesni ir sugarbanoti.
Panašiai 30-mečiai apačios turinį perkelia vietoj barzdos.