Priežasčių – daugybė
Manoma, kad burnos opelės gali atsirasti dėl pernelyg didelės nervinės įtampos, hormonų pokyčių, vitaminų ir kitų svarbių maistinių medžiagų trūkumo mityboje. Pastebima, kad burnos opelės gali rodyti geležies, cinko, folio rūgšties bei vitaminų A ir C trūkumą, todėl jos dažniau atsiranda badaujant ar laikantis tam tikrų dietų.
Ši nemaloni problema taip pat dažniau kamuoja vaikus, paauglius ir jaunuolius, o vėliau jų pasireiškimas gali suretėti, tačiau bent kartą gyvenime burnos opų yra turėję virs 60 proc. žmonių.
Daug įtakos burnos opelių atsiradimui turi ir imuninės sistemos sugebėjimas „susitvarkyti“ su įvairiais pavojaus taip pat burnos gleivinės jautrumas ir paties asmens dėmesys tinkamai burnos higienai, ir netgi genetika.
Kaltos ir traumos
Kita itin reikšminga lūpų pūslelinės atsiradimo priežastis – mechaninis, cheminis ar terminis burnos gleivinės pažeidimas.
Burnos gleivinė jautresnė už odą, todėl ją sužeisti kietu dantų šepetėliu ar nudeginti karšta kava – visai nesudėtinga.
Pastebima, kad burnos opelių susiformavimą paskatina ir tam tikras maistas, pavyzdžiui, rūgštūs vaisiai ar uogos, aštrūs patiekalai, sunkiau kramtomi maisto produktai – riešutai, krekeriai ir traškučiai. Toks maistas ne tik paskatina burnos žaizdelių atsiradimą, bet gali pasunkinti ir jų gijimą.
Mechaniškai burnos gleivinę gali pažeisti nuskilę dantys bei protezai, plokštelės ar breketai, ypač jei jie pritvirtinti ar pritaikyti netinkamai ar dantų gydymas atliktas ne itin kokybiškai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!