Pasak pašnekovės, agurkus tręšti būtina, kad ne tik užaugintumėte stiprų augalą ir sulauktumėte derliaus – netręšiamas augalas greičiau nustoja duoti derlių, tampa jautresnis stresui ir ligoms.
Ji paaiškina, kad skirtingais augimo etapais augalui reikia skirtingų medžiagų – augimo metu reikalingas azotas, o prasidėjus žydėjimui ir vaisių mezgimui, reikalingos trąšos, kuriose gausu kalio.
Išdavė naminių trąšų receptą
Nors prekybos centruose galima rasti įvairiausių trąšų, Birutė sako radusi namines trąšas, kurios puikiai tinka agurkams.
„Augimo laikotarpiu paprasčiausia pasigaminti dilgėlių raugą – į kibirą sudėti smulkintų dilgėlių, užpilti vandeniu ir palikti pastovėti kokias dvi-keturias savaites. Tada viskas labai paprasta – praskiedžiam raugą su vandeniu santykiu 1:10 ir laistom agurkus.
Vis atsiranda sakančių, kad čia vaikų žaidimas, tokios trąšos neveikia, bet ir mano mama, ir mano močiutė tręšė dilgėlių raugu – neatsimenu, kad būtų buvę bent vieni metai, kad derlius būtų prastas“, – kaip pasigaminti namines trąšas aiškino Birutė ir pridūrė, kad dilgėlių rauge esantys mikroelementai skatina agurkų augimą.
Vis tik, agurkams pradėjus žydėti ir megzti vaisius, daržininkė sako naudojanti nebe dilgėlių, o taukių raugą. Jį ji sako gaminanti taip pat – taukes užpila vandeniu, palieka pastovėti dviem-keturioms savaitėms ir tada skiedžia santykiu 1:10.
„Mažai kas naudoja taukių raugą, bet jis labai gerai tinka agurkams jau pradėjus vesti derlių – kiek teko domėtis, šiame rauge yra daug kalio, kuris reikalingas, jei norim, kad derlius būtų geras“, – pridūrė.
Birutė pabrėžė, kad naminėmis trąšomis agurkus tręšia kas vieną arba kas dvi savaites: „Tai galioja laistant ir vienu, ir kitu raugu, o jei nežinot, kada tręšti, žiūrėkit į patį augalą – jei pats augalas vangiai auga, reiškia, reikėtų patręšti, jei lapai ruduoja ar ima mesti žiedus, irgi reiškia, kad trūksta maisto medžiagų.“