Meteoagent.com svetainėje skelbiama, kad jau rytoj, t. y. rugpjūčio 22 dieną, bus jaučiama stipri magnetinė audra, kurios K indeksas vertinamas 5 balais. Šiandien magnetinės audros stiprumas vertinamas kaip mažas, kadangi siekia vos tris balus.
Be to, stiprios rytojaus magnetinės audros poveikis gali jaustis ir trečiadienį, kadangi rugpjūčio 23 dieną, magnetinės audros stiprumas vertinamas kaip vidutinis, tačiau taip pat galintis daryti poveikį sveikatai.
Magnetinių audrų poveikis sveikatai
Anksčiau naujienų portalui tv3.lt Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Aplinkos ir darbo medicinos katedros docentas dr. Vidmantas Vaičiulis papasakojo apie magnetinių audrų poveikį sveikatai.
Pasak jo, dažniausiai geomagnetinių audrų metu pastebimas poveikis centrinei nervų sistemai, sergantiems epilepsija gali padažnėti epilepsijos priepuoliai, gali pasireikšti migrenos priepuoliai.
„Taip pat gali padidėti nervinė įtampa, dirglumas, susidarius tokioms aplinkybėms net ir smulkmena, į kurią anksčiau žmogus nesureaguodavo, gali išvesti iš kantrybės.
Gali pasireikšti galvos svaigimas, miego sutrikimai taip pat labai dažni, kas vėlgi padidina irzlumo tikimybę. Būdingas ir nuovargis, kiti panašūs pojūčiai“, – teigė specialistas.
Magnetinės audros simptomai
Prasidėjus magnetinėms audroms, galite pajusti šiuos simptomus:
– galvos svaigimą;
– galvos skausmą;
– pykinimą;
– aukštą kraujospūdį;
– karščiavimą;
– stiprų silpnumą;
– didelį mieguistumą;
– raumenų ir sąnarių skausmą;
– dirglumą;
– lėtinių ligų paūmėjimą.
Kaip apsisaugoti?
Nors dar nėra pakankamai ištirta, koks iš tiesų yra magnetinės audros poveikis žmogaus organizmui, mokslininkai, visgi, pataria apsidrausti ir laikytis kelių taisyklių.
1. Valgykite mažiau greito, riebaus, kepto, sūraus ir aštraus maisto. Vietoje jų rinkitės valgyti daugiau vaisių ir daržovių.
2. Dažniau mankštinkitės arba bent jau daugiau vaikščiokite. Reguliariai vėdinkite savo kambarį.
3. Atsisakykite kavos, cigarečių ir alkoholio. Gerkite daugiau žolelių ir žaliosios arbatos.
4. Jei įmanoma, stenkitės mažiau stresuoti. Pašalinkite pagrindinius streso šaltinius savo gyvenime.
5. Stenkitės eiti miegoti tuo pačiu paros metu.