Džidoje sekmadienį surengtos antrosios „Formulės 1“ sezono lenktynės – Saudo Arabijos GP. Jas laimėjo beveik visoje lenktynių distancijoje dominavęs meksikietis Sergio Perezas su „Red Bull“ bolidu.

S.Perezas startavo iš „pole“ pozicijos, bet dar prieš pirmą posūkį prarado lyderio poziciją ispanui Fernando Alonso („Aston Martin“). Tiesa, veterano džiaugsmas netrukus baigėsi. Teisėjai nustatė, kad F.Alonso padarė apmaudžią klaidą – netinkamai atsistojo į starto vietą. Už tai ispanas gavo 5 sek. baudą. Tiesa, dar prieš ją atlikdamas, F.Alonso prarado pirmą vietą, kai trasoje buvo aplenktas S.Perezo.

Sergio Perezas Saudo Arabijos GP

Po šio momento S.Perezas problemų nebeturėjo, dominavo visą likusią distanciją ir šventė 5-ą karjeros pergalę.

2-as finišavo vos iš 15-os vietos startavęs olandas Maksas Verstappenas („Red Bull“). Čempionato favoritas nuo pat lenktynių pradžios demonstravo neblogą greitį, aplenkė nemažai varžovų į greitai pakilo į dešimtuką.

M.Verstappenui labai pasisekė, kai teisėjai priėmė keistą sprendimą išleisti saugos automobilį. Toje situacijoje kanadietis Lance‘as Strollas („Aston Martin“) sustojo šalia trasos saugioje zonoje, kur teisėjai galėjo greitai pašalinti bolidą. Visgi, teisėjai vaizdo stebėjimo kamerose tikino nematę, kur yra L.Strollas, todėl nusprendė nerizikuoti ir išleido saugos automobilį, vietoj to, kad paskelbtų virtualią saugos automobilio fazę.

Saudo Arabijos GP

Jau po lenktynių teisėjai pranešė, kad F.Alonso netinkamai atliko jam skirtą 5 sek. baudą. Už tai ispanas gavo 10 sek. baudą ir iš 3-ios vietos nukrito į 4-ą, tačiau vėliau FIA savo sprendimą panaikino.

Blankiai pasirodė „Ferrari“ pilotai. Ispanas Carlosas Sainzas jaunesnysis finišavo 6-as, o monakietis Charlesas Leclercas, startavęs iš 12-os vietos, užėmė 7-ą vietą bei buvo išreiškęs nepasitenkinimą kai kuriais komandos veiksmais.

M.Verstappenas su 44 taškais liko čempionato lyderiu, nes Džidoje gavo papildomą tašką, kai įveikė greičiausią lenktynių ratą prieš pat finišą. S.Perezas su 43 tšk. liko antras, trečią vietą išlaikė F.Alonso (27). Konstruktorių įskaitoje „Red Bull“ (87) tolsta nuo „Mercedes“ (41) bei „Aston Martin“ (35).

Trečiosios sezono lenktynės balandžio 2 d. bus surengtos Australijoje.