kompanijos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kompanijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kompanijos“.
Eidamas 92-uosius metus mirė Brodvėjaus kompozitorius Stephenas Sondheimas
Legendinis Brodvėjaus kompozitorius Stephenas Sondheimas, įnešęs daugybę naujovių į Amerikos muzikinio teatro žanrą, mirė penktadienį, eidamas 92 metus.
Dainų tekstų autorius ir kompozitorius, parašęs kūrinius ir tokiems miuziklams kaip „Vestsaido istorija“ bei „Svynis Todas“, S. Sondheimas netikėtai mirė savo namuose Konektikuto valstijoje kitą dieną po Padėkos dienos, kurią paminėjo kartu su draugais, pranešė jo advokatas F. Richardas Pappas.
Nausėda: turime sąlygas kurti milijardinės vertės kompanijas
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Lietuvoje gali kurtis milijardinės vertės kompanijos.
„Mūsų šalis iki šiol neturėjo savo „vienaragio“, tačiau matome, kad viskas yra įmanoma – čia gali atsirasti tokių milijardinių kompanijų. Vilniuje gimė puiki idėja, ją vystė ir augino. Taigi, turime palankias sąlygas tokias kompanijas kurti Lietuvoje“, – pranešime teigė G. Nausėda, pirmadienį susitikęs su neseniai pirmuoju Lietuvos „vienaragiu“ tapusio startuolio „Vinted“ vadovais ir darbuotojais.
25 garsių įmonių vardai – iš kur jie kilo (II)
Ar teko girdėti, kad bendrovės „BridgeStone“ pavadinimas kilęs iš jos įkūrėjo japono pavardės, kuri išvertus į anglų kalbą reiškia bridge of stone (liet. akmeninis tiltas)? O „Reebok“ kilęs iš rhebok (liet. Afrikos antilopė)? Tęsinys 12. KIA Korėjietiškai tai reikštų „kylantys iš Azijos“.
11. IKEA Bendrovės įkūrėjo Ingvaro Kamprado vardo bei pavardės ir vietovės Elmtaryd Agunnaryd, kurioje jis užaugo, pavadinimo inicialai.
10. IBM „International Business Machines“ trumpinys.
25 garsių kompanijų vardai – iš kur jie kilo (I)
Ar teko girdėti, kad kompanijos „BridgeStone“ pavadinimas kilęs iš jos įkūrėjo japono pavardės, kuri išvertus į anglų kalbą reiškia bridge of stone (liet. akmeninis tiltas)? O „Reebok“ kilęs iš rhebok (Afrikos antilopė)? 25. „Pepsi“ Pavadinta pagal virškinimo fermentą pepsiną.
24. „Sony“ Kilęs iš lotyniško žodžio sonus, reikškiančio garsą. Buvo pasirinktas todėl, kad gali būti lengvai ištariamas daugeliu kalbų.
23. „Volkswagen“ Iš vokiečių kalbos išvertus tai reikštų liaudies automobilis.
„Karjeros dienos“: darbo ir vertingų pažinčių paieškos universitete
Šiandien Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) prasideda keletą mėnesių truksiančios „Karjeros dienos‘14“. Šūkiu „Ateik ir susitik!” studentai kviečiami mokytis ne tik iš daug pasiekusių ir kompanijoms vadovaujančių verslininkų, bet ir iš charizmatiškų bei drąsių pramogų pasaulio žvaigždžių – Radistų, Tado Vidmanto, Gedimino Jauniaus ir kitų.
Detroitas: bankrutavusio miesto privalumai
Detroitas savo finansinės nesėkmingos istorijos kulminaciją pasiekė kartu su savo bankrotu. Tačiau vis dar kai kurie prekės ženklai naudoja miesto pavadinimą kaip priemonę, skatinančią parduoti jų produktus, pastebi BBC. Detroitas – buvęs ekonominis stipruolis toli gražu nebeprimena savo ankstesnės galybės. Čia įsivyrauja skurdas. Nors ir tokioje sudėtingoje situacijoje kompanijos rando būdus, kaip įžvelgti pliusų ir šioje situacijoje.
Finansų analitikas: „Samsung“ vertė smunka ir ši griūtis tęsis toliau
Tokią prognozę naujienų agentūrai “Bloomberg” pateikė Adnaanas Ahmadas, finansų firmos „Berenberg” analitikas, kurio prognozuotos akcijos per pastaruosius 12 mėn. atnešė didžiausią grąžą iš visų savo prognozes “Bloomberg” pateikusių analitikų, rašo vz.lt. Per pastarąsias 6 savaites Samsung vertė smuko $28 mlrd.
A. Butkevičius atsargauja dėl MMA: per anksti, reiks pasižiūrėti, nieko negaliu pasakyti
Valdančiųjų politinė taryba antradienį nediskutavo dėl minimalaus atlyginimo, o premjeras teigė kol kas negalintis pasakyti, ar bus svarstoma didinti MMA iki 1509 litų. Politikai sutarė, kad atsižvelgus į valstybės finansinę padėtį, darbo užmokestis bus didinamas kasmet po truputį.
Etiketo taisyklės kiekvienam vadovui
Nuo kalėdinio vakarėlio iki bendravimo su pavaldiniais socialiniuose tinkluose – portalas inc.com pateikia kelias senas ir naujas taisykles, kurių neturėtų užmiršti vadovas. 1. Nesėdėkite prie stalo visą laiką Per kasdienius pokalbius galite ir nepakilti iš savo vietos, bet atsitikus bet kam, kas nėra jūsų rutinos dalis – susitikęs su klientu, prieš interviu – būtinai atsistokite. Jei pasitiksite žmogų ir paspausite jam ranką stovėdamas, pradėsite galios žaidimą.
S. Wozniakas: „Apple“ turėtų bendradarbiauti su „Google“
Kompanijos „Apple“ įkūrėjas Steve’as Wozniakas teigia, jog jei vis dar dirbtų šioje kompanijoje, siektų bendradarbiauti ir dirbti su viena didžiausia „Apple“ konkurente šiandien – interneto paieškos milžine „Google“. Duodamas interviu BBC, Wozniakas teigė manantis, kad „Apple“ dabar būtų kur kas įtakingesnė, jei turėtų geresnius profesinius santykius su „Google“. Tokiu atveju „Apple“ galėtų ne tik pagerinti virtualų asistentą „Siri“, kuris naudotųsi „Google“ paieškos rezultatais, bet...
REKLAMA
REKLAMA
Lietuva – M&A sandorių lyderė
Susijungimų ir įsigijimų (M&A) rinka Europoje pamažu atsigauna – tai liudija stambių sandorių gausėjimas, teigia „Financial Times“ grupei priklausančio leidinio „Mergermarket“ Londono biuro vadovė Pamela Barbaglia „Daugiausia M&A sandorių Europoje ir visame pasaulyje šiuo metu fiksuojama technologinio verslo srityje“, – pastebi P. Barbaglia.
Naujos technologinių milžinų būstinės – jų nuosmukio pranašai
Daug kam žinomas neoficialus dangoraižių indeksas, rodantis aiškų ryšį tarp aukštų pastatų ir finansinių krizių, tačiau rečiau kalbama apie panašią koreliaciją tarp didelių korporacijų būstinių ir jų griūties, rašo ft.com.
Technologijos mus veda į kompanijų milžinių erą
1937 metais Ronaldas Coase’as už savo darbą „The Nature of the Firm“ gavo ekonomikos Nobelio premiją. Autorius jau tada bandė patekti į „juodąją korporacijų dėžę“ ir paaiškinti, kodėl yra reikalingos kompanijos. Trumpai kalbant, jos reikalingos tam, kad savo veiklą koordinuotų viduje taip mažindamos kaštus, o ne veiktų tiesiogiai ekonomikos teoretikų giriamoje tobulos konkurencijos rinkoje.
G20 rinks mokesčius iš tarptautinių bendrovių
Svarbiausių pasaulio ekonomikų atstovai jau aštuntą kartą renkasi į G20 susitikimą. Sankt Peterburge susitikę lyderiai nusitaikė į tarptautinių bendrovių mokesčius, rašo „The New York Times“. Tikimasi, kad penktadienį dvidešimtuko nariai sutars dėl mokestinių įstatymų, leidžiančių užkirsti kelią tokioms bendrovėms kaip „Apple“ ar „Starbucks“ teisėtai išvengti mokesčių steigiant dukterines įmones mokesčių rojuose.
Technologijų milžinų logotipai: šiandien ir vakar
Sprendimas pakeisti bendrovės logotipą yra itin svarbus ir gali sukelti įvairių padarinių. Puikiausiais tokių pokyčių pavyzdys: GAP, kuri 2010 metais nutarė radikaliai pakeisti savo logotipą, tačiau sulaukė itin neigiamos klientų reakcijos ir buvo priversta skubiai grįžti prie senojo dizaino. Šiuo metu didžiausiems pokyčiams ruošiasi „Yahoo“, visai neseniai paskelbusi apie planus keisti bendrovės logotipą.
„DFDS Group“ tapo „Karshamn Express“ savininke
Šiandien Danijos integruotos laivybos ir logistikos kompanija „DFDS Group“ įsigijo 100 proc. įmonės „Karshamn Express“ akcijų iš buvusios savininkės „Svedish-Baltic Logistics“. Kompanija „Karshamn Express“ teikia inetgruotas logistikos, transportavimo, ekspedijavimo ir sandėliavimo, paslaugas tarp Baltijos šalių, Rusijos, aplinkinių bei Skandinavijos šalių. Didžiausi „Karshamn Express“ biurai įsikūrę Karlshamne ir Liepojoje, kiti – Ventspilyje, Klaipėdoje ir Kaliningrade.
Blogio korporacijos, iš kurių žmonės perka kiekvieną dieną
Lengva ramiai dėl visų pasaulio problemų kaltinti didžiules korporacijas. „McDonald‘s“ nutukina žmones. Reklamos kompanijos meluoja, kad parduotų produktus. Tas vaikinas „Starbucks“ kavinėje kasryt stengiasi sugadinti tavo mokačiną. Ir sąrašą galima ilgai tęsti. Tačiau iš tiesų yra tokių kompanijų, kurios pasiryžusios bet kam, kad tik išsaugotų savo pinigus ir garantuotų, kad jų produktai atsidurtų kiekvienuose namuose. Listeverse.com pateikia tokių „blogio kompanijų“ sąrašą.
„MAN“ ir „Scania“ susijungimas neišvengiamas?
Stambiausias Europoje automobilių gamintojas „Volkswagen AG“ nori įsigyti visas „MAN“ akcijas ir pilnai kontroliuoti šį sunkvežimių gamintoją. Ateityje tai turėtų garantuoti „MAN“ ir „Scania“ susijungimą, kurios kontrolę vokiečiai jau turi.
Šiuo metu „Volkswagen AG“ kontroliuoja 75,03 proc. „MAN“ akcijų. Likusiems akcininkams buvo pasiūlyta parduoti savo turimas akcijas.
ES užsimojo apkarpyti įmonių vadovų algas
Praėjusią savaitę pasiekus susitarimą dėl bankininkų priedų apkarpymo Europos Sąjunga (ES) toliau ketina kontroliuoti visose bendrijos valstybėse listinguojamų kompanijų vadovų ir valdybos narių atlyginimus, rašo portalas „Economi Times“. Iki šių metų pabaigos Europos Komisija (EK) pateiks išsamų priemonių paketą, pagal kurį bus ribojami įmonių vadovų atlyginimai, premijos ar išeitinės išmokos.
Programišiai atakuoja JAV kompanijas
Programišiai per pastaruosius kelerius metus atakavo daugiau kaip tūkstantį JAV kompanijų, tačiau apie ataką paskelbė tik kelios iš jų, rašo laikraštis "The New York Times". "Informaciją apie programišių atakas kompanijos, norėdamos nepakenkti savo verslui, verčiau nutaria nuslėpti nuo savo klientų, akcininkų ir konkurentų. Retai kuris nusprendžia apie "šią purviną paslaptį" viešai paskelbti, paprastai vietoj jų tai padaro kas nors kitas", - pastebi laikraštis.
Baltijos šalyse laukiama daugiau M&A sandorių
Įmonių įsigijimų bei susijungimų rinkoje dirbantys specialistai po ne itin įspūdingų 2012 metais, žada, kad šiemet sandorių Baltijos šalyse skaičius augs. Tai daugiausia galėtų lemti regiono ekonominis augimas bei atskirų įmonių patrauklumas investuotojams.
Didžiausios praėjusių metų baudos, skirtos bendrovėms
Nepaisant milžiniškų lėšų skiriamų viešiesiems ryšiams net ir pačių didžiausių pasaulio bendrovių įvaizdį suteršia į dienos šviesą ištraukti įstatymų pažeidimai ir sunkiai protu suvokiamos baudos, kurias tenka sumokėti už nusikalstamą arba aplaidų elgesį. Praėjusių metų rekordininke tapo „Glaxo Smith Kline“, kuri sulaukė 3 mlrd. JAV dolerių baudos už pažeidimus vykdytus nuo 1994 iki 2007 metų pardavinėjant vaistus bei manipuliuojant vaistų tyrimų rezultatais. Ši bauda siekia net 37 proc.
J. Assange'as: ES turi atlikti „WikiLeaks“ užblokavusių JAV kompanijų finansavimo tyrimą
"WikiLeaks" įkūrėjas Džulianas Asandžas (Julian Assange) paragino Europos Sąjungą (ES) pakeisti sprendimą ir atlikti tyrimą dėl JAV mokėjimo kortelių kompanijų, užblokavusių tinklalapiui skiriamas aukas, skelbia AP. "Visa" ir "MasterCard" yra tarp JAV mokėjimo sistemų operatorių, kurios pradėjo finansų blokadą po to, kai "WikiLeaks" 2010-ųjų gruodį paviešino 250 tūkst. slaptų Valstybės departamento dokumentų. Pasak Dž.
SGD tiekimo pirkime dalyvaus net 16 tarptautinių kompanijų
AB „Klaipėdos nafta“ įgyvendinanti suskystintųjų gamtinių dujų (toliau – SGD) terminalo projektą sulaukė patvirtinančių dokumentų iš 16-os kompanijų, kuriuose nurodoma, jog dalyvaus pasiūlymų teikime dėl SGD tiekimo.
AB „Klaipėdos nafta“ viešai tarptautiniame laikraštyje „Financial Times“ paskelbė apie suskystintųjų gamtinių dujų pirkimą. Pageidavimai dalyvauti pirkime „Klaipėdos naftai“ pateikti iki 2012 m. spalio 29 d. 17.00 val.
„Aston Martin“ ir „Lotus“ – ideali pora?
Interneto žiniasklaidos platybėse sklando gandas apie tai, kad du garsūs britų automobilių gamintojai svarsto susijungimo galimybę idant būtų galima sumažinti naujų modelių kūrimui reikalingas išlaidas.
„Automobile Magazine“ žurnalas skelbia, kad „Aston Martin“ ir „Lotus“ gali tartis dėl bendradarbiavimo sutarties pasirašymo ar netgi kompanijų susijungimo.
Didesnės kompanijos jaučiasi stabiliau, mažos - nerimauja
Žvelgdami į 2012 m. antrąjį pusmetį 66,7 proc. įmonių, kuriose dirba 50 ir daugiau darbuotojų, savininkai ir vadovai teigia, kad apyvartinių lėšų trūkumo nepatiria, situaciją vertina kaip stabilią ir gerai valdomą bei jaučiasi užtikrinti dėl ateities.
Tokius duomenis atskleidė „Danske“ banko užsakymu atliktas įmonių savininkų ir vadovų nuomonės tyrimas.
Pirmąjį 2012 m. pusmetį 54,8 proc.
Automobilius Lietuvoje dažniausiai nuomojasi vokiečiai ir rusai
Šiais metais Lietuvoje automobilių nuomos paklausa išaugo 20 proc. Daugiausia automobilių nuomojosi svečiai iš Vokietijos ir Rusijos, populiariausias nuomos automobilis išlieka „VW Golf“.
„SIXT Lietuva“ automobilių nuomos paslaugų kompanijos duomenimis, užsienio turistai Lietuvoje dažniausiai keliavo į Kuršių neriją, Druskininkus, Kauną bei Klaipėdą.
„Automobilių nuomos paslaugų paklausa, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, išaugo 20 proc.
Geidžiamiausi darbuotojai – olimpiados savanoriai
Tūkstančių olimpinių žaidynių savanorių triūsas yra įvertintas sėkmingiausių Britanijos kompanijų – šios žada, jog savanoriams įsidarbinti jų firmose bus daug paprasčiau, rašo the Sun.
Whitbread, Asda, Starbucks ir kitos kompanijos ketina surengti muges, kurių metų žaidynių savanoriai turės galimybę išsirinkti jiems tinkamą darbą iš daugiau nei 2 tūkstančių siūlomų pareigybių.
„PowerPoint“ šlovė ir žlugimas
Darbuotojai visame pasaulyje keikia „PowerPoint“. Nuo tada, kai prieš 22 metus „Microsoft“ išleido skaidrių programą, ji buvo instaliuota į daugiau kaip 1 mlrd. kompiuterių. Kiekvieną sekundę pasaulyje pristatoma 350 „PowerPoint“ prezentacijų.
Iš dalies „PowerPoint“ paplitimą lėmė konkurentų trūkumas: „PowerPoint“ sudaro 95 proc. prezentacijų programų rinkos ir užgožia palyginti neseniai pasirodžiusius kitus naujokus.
Pasaulio lietuvių ekonomikos forumui Čikagoje – daugiau nei 100 JAV kompanijų dėmesys
Rugsėjo 21 d. Čikagoje vyksiančiame Pasaulio lietuvių ekonomikos forume (PLEF) jau užsiregistravo dalyvauti per 100 JAV kompanijų, iš kurių bent pusę atstovauja JAV gyvenantys lietuvių kilmės verslo atstovai ir įvairių sričių specialistai. Keletas dalyvių atvyksta iš Kanados ir net jungtinių arabų Emyratų. Iš Lietuvos į Čikagą vyksta daugiau nei dvidešimties verslininkų delegacija.
15 geriausių milijardieriaus W. Buffetto patarimų investuotojams
Jungtinių Valstijų milijardierius Warrenas Buffettas, ko gero, yra vienas žinomiausių visų laikų investuotojų. Jo valdomo turto vertė, žurnalo „Forbes“ duomenimis, siekia 44 mlrd. JAV dolerių. Šiuo metu jis yra „Berkshire Hathaway“ investicijų bendrovės vadovas ir pagrindinis jos akcininkas.
„Business Insider“ pateikia 15 geriausių investavimo guru vadinamo W. Buffetto patarimų apie pinigus ir investavimą.
1. Taisyklė numeris vienas – niekada nepraraskite pinigų.
„Unilever“: į Europą grįžta skurdas
Nyderlandų maisto produktų ir kosmetikos kompanijos „Unilever“ atstovai tikina, kad Europoje vis dar juntama krizė verčia permąstyti jų veiklos sėkmės strategiją. Interviu „The Financial Times Deutschland (FTD)“ „Unilever“ Europos verslo vadovas Janas Zijderveldas teigė, kad į Europą grįžta skurdas, todėl svarstoma besivystančių šalių rinkoms taikomas strategijas pritaikyti ir Europai.
„Ispanijoje vartotojas pirkiniams vidutiniškai skiria 17 eurų.
Kinai įsigijo kompanijų JAV už rekordinę sumą
Per pirmuosius aštuonis šių metų mėnesius Kinijos kompanijos sudarė susiliejimo ir perėmimo sandorių Jungtinėse Valstijose už 7,8 mlrd. dolerių sumą. Kaip rašo „The Financial Times“, tai didžiausios sandorių apimtys per visą JAV ir Kinijos ekonominių santykių istoriją.
Didžiausias sandoris tarp JAV ir Kinijos perėmimų rinkoje – tai „Dalian Wanda“ korporacijos sprendimas įsigyti vieną didžiausių JAV kino teatrų tinklą „AMC Entertainment“ investicijos siekė 2,6 mlrd. dolerių.
Daugėja kompanijų, rengiančių pokalbius dėl darbo „Skype“ programa
Nykstant sienoms tarp valstybių, daugėja žmonių, ieškančių kvalifikuoto darbo užsienyje. Susitarus dėl darbo pokalbio, atstumas tarp darbdavio ir kandidatuojančio asmens gali tapti rimta kliūtimi. Šią problemą darbą siūlančių įmonių atstovai linkę spręsti naudodamiesi programa „Skype“.
Žmonės kandidatuoja į darbus ne tik kituose miestuose, bet ir kitose šalyse. Ne visada dėl darbo pokalbio susitaręs asmuo gali atvykti į kitame mieste ar šalyje įsikūrusią įmonę.
Kaip tapti laimingu darbe
Norint tapti laimingesniu savo darbe, jums nebūtinai reikia, kad viršininkas nustotų skambinti jums vėlai vakare. Jums nereikia uždirbti daugiau pinigų. Jums net nereikia siekti savo svajonės tapti pasaulinio lygio someljė ar valdyti prestižinį restoraną, sako knygos „Happiness at Work“ (liet. „Laimė darbe“) autorius Srikumaras Rao.
Anot jo, didžiausia kliūtis siekiant laimės yra paprasčiausiai jūsų pačių tikėjimas, kad esate aplinkybių kalinys, bejėgis prieš jums nutinkančius dalykus.
Klastotės: nesunaikinama trilijonų vertės verslo imperija
Daugiau nei 12 mln. suklastotų „Adidas“ produktų praėjusiais metais konfiskuota visame pasaulyje. Tokius mastus skaičiuoja pati kompanija, o anot jos atstovų, klastotės neša žalą ne tik prekių ženklų savininkams, bet ir vartotojams, rašo BBC.
Anot „Adidas“ atstovės Katjos Schreiber, sumažėjo ne tik kompanijos pardavimai, grėsmė iškilo ir pačiam prekių ženklui.
Kaip „LinkedIn“ uždirba iš CV?
Šiandien socialinis tinklapis „LinkedIn“ padeda ne tik darbo ieškantiems asmenims, tačiau ir naujų darbuotojų ieškantiems įmonių vadovams. Kompanijos moka nemenkas pinigų sumas už teisę pasižiūrėti juos dominančių asmenų paskyras, rašo „Time“.
Įdarbinimo revoliucija
Visi žino, kad turėti savo paskyrą socialiniame tinklapyje „LinkedIn“ labai pravartu. Mes suvokiame, kad tokios paskyros turėjimas kažkada gali mums padėti susirasti darbą.
Kokių įgūdžių labiausiai reikės ateities darbuotojams?
Jeigu anksčiau pasaulio lyderiams buvo svarbios pasaulio žinios (angl. global knowledge), ateities lyderystė priklauso kūrybingumui. Tai yra vienas iš daugelio signalų, kad verslo pasaulis evoliucionuoja iš informacinio amžiaus, kur dominavo techniniai įgūdžiai, o žinios ir patirtis buvo visa ko karaliai, rašo CNN.
Kontroversiškas verslas: kompanijos, kurios užsidirba iš karo
Autoritetingas karinis leidinys „Defense News“ sudarė kompanijų, gyvenančių iš karinio pobūdžio užsakymų, reitingą. Jame dominuoja amerikiečiai, tačiau iš karo pralobsta ir kitų šalių kompanijos. Šimtuke, pavyzdžiui, yra 7 Rusijos kompanijos. Pirmąjį šimtuką sudarančios kompanijos iš viso per 2011 metus gavo apie 0,5 trilijono JAV dolerių pelno. Tai yra 6 milijardais daugiau už ankstesniuosius metus.
Kompanijos kuria scenarijus be euro
Graikijos pasitraukimas iš euro zonos paveiktų ne vieną pasaulio kompaniją, todėl jos griebiasi priemonių šiam smūgiui sušvelninti. Ekspertai pritaria: reikia būti pasirengus viskam.
Kol finansų krizė Graikijoje gilėja, kompanijos rengiasi visiems scenarijams: nuo socialinių neramumų iki visiško finansų sistemos kracho.
Euro zonos rebusas: atsikratyti Graikijos, Ispanijos ar skirstytis visiems?
Visi norėtų, kad bėdų ištiktos Pietų Europos ekonomikos eitų savo keliu, išskyrus tuos, kurie ten gyvena.
Vienas dalykas, kurį sužinojome iš euro zonos krizės – tas, kad Londono ir Niujorko ekspertų entuziazmas siūlant patarimus sunkumų ištiktoms valstybėms Europos teritorijoje yra tik keista jų aistra nevikriems neologizmams.
Kaip žlunga stambios bendrovės? (I)
1906-ųjų balandžio 18-osios ryte Amadėjus Peteris Gianinis (Amadeo Peter Giannini) sėdėdamas savo namų darbiniame kambaryje pajuto keistą virpėjimą, tuomet stipresnį, bet vis dar nežymų. Jausmas buvo toks, tarytum, kažkur netoliese būtų pravažiavęs traukinys.
Pauzė. Viena sekundė. Antra sekundė. Tuomet – bang! Jo namas, kuris stovi San Mateo mieste, Kalifornijos valstijoje, ėmė „kratytis“ į visas puses, į viršų ir į apačią.
Lietuvoje veikia 11 pažangiausių pagal lyderystę pasaulio bendrovių
Tarptautinė vadybos ir konsultacijų bendrovė „Hay Group“ septintą kartą atliko pažangiausių ir geriausias sąlygas lyderių ugdymui sudarančių pasaulio bendrovių (ang. Best Companies for Leadership) tyrimą ir nustatė, kad jų sėkmę lemia „disciplinuotas“ inovatyvumas ir naujoves skatinančios darbo aplinkos kūrimas.
Aštuoni patarimai, kaip versle veikti greičiau
Vadybos guru dažnai sako, jog norėdami išlikti dinamiškoje verslo aplinkoje, privalote judėti greitai ir neprarasti lankstumo. Tiesa, įgyvendinti tai yra daug sunkiau. Pateikiame aštuonis patarimus, kaip tapti greitesniais.
Susirinkimai ne ilgesni už valandą
Bendrovių susirinkimai sunaudoja labai didelį laiko ir energijos kiekį, tad jo lieka mažiau įgyvendinti aptartiems dalykams. Iš tiesų, nėra verslo koncepcijos ar idėjos, kurios nebūtų galima aptarti per vieną valandą.
„Google“ ir „Facebook“ gali išnykti per 5 metus?
Mes galvojame apie „Google“ ir „Facebook“ kompanijas kaip apie tikras interneto gorilas. Jos išliks amžinai. Tačiau jei technologijų pasaulis ir toliau vystysis tokiu tempu, yra pagrindo tikėti, kad šios dvi kompanijos išnyks per artimiausius 5-8 metus. Ne, jos ne bankrutuos, tačiau išnyks panašiai kaip „MySpace“. Šį požiūrį taip pat pagrindžia tam tikra akademinė teorija bei pastarųjų metų įvykiai.
Didžiausios įmonių tinklalapių klaidos
Skaitmeniniame amžiuje internetinis kompanijos puslapis dažnai tampa pirma vieta, į kurią eina apie įmonės veiklą norintys sužinoti klientai, partneriai ar potencialūs investuotojai. Patrauklaus, išsamaus ir visapusiškai tinkamo internetinio tinklalapio kūrimas gali nulemti jūsų verslo sėkmę, todėl turėtumėte atkreipti dėmesį į šias pagrindines interneto svetainių klaidas, rašo „CBS News“.
1. Nėra aiškaus pozicionuojančio teiginio.
Kaip renkami geriausi darbdaviai?
Pasaulyje ne vienerius metus populiari praktika rinkti ir skelbti inovatyviausias, didžiausias ar patraukliausias darbuotojams kompanijas, tuo metu Lietuvoje tokių tyrimų trūksta.
Pagal finansines ataskaitas lengva išrinkti pelningiausias kompanijas, nustatyti, kurios iš jų sumoka daugiausiai mokesčių. Išrinkti geriausią darbdavį ir darbovietę sunkiau, nes čia jau tenka pasikliauti subjektyviomis darbuotojų ir darbdavių apklausomis.
„Yahoo“ dėl patentų padavė į teismą „Facebook“
„Yahoo“ dėl intelektinės nuosavybės teisių pažeidimo padavė į teismą „Facebook“, praneša BBC.
„Yahoo“ teigia, kad socialinis tinklalapis pažeidė 10 jos patentų, įskaitant reklamavimosi internete sistemas ir metodus. „Facebook“ kaltinimus neigia.
Bylinėjimasis dėl patentų tarp išmaniųjų telefonų gamintojų jau tapo įprastu reiškiniu, tačiau ši byla žymi mūšių tarp interneto milžinių pradžią.
Iš „Yahoo“ pareiškimo galima daryti išvadą, kad kompanija mano turinti rimtą bylą.
„Apple“ rinkos vertė viršijo 500 mlrd. JAV dolerių
Trečiadienį užsidarius akcijų biržoms „Apple“ rinkos vertė peržengė 500 mlrd. JAV dolerių ribą ir įtvirtino jos kaip vertingiausios pasaulio kompanijos poziciją, praneša BBC.
Tik šešių JAV kompanijų rinkos vertė peržengė šią ribą. Naftos milžinė „Exxon Mobil“ tiek buvo verta 2007-aisiais, „Microsoft“ 2000-aisiais trumpai buvo verta 600 mlrd. JAV dolerių. 500 mlrd.
Klestinčios bendrovės charakteristika
Daugelis strategijos teoretikų bei praktikų pripažįsta, kad Tomo Pyterso (Tom Peters) ir Roberto Vatermano (Robert Waterman) knyga „Tobulumo beieškant“ yra vienas svarbiausių darbų strategijos tematika.
Pirmą kartą pasirodžiusi 1982-iais metais ji sukėlė revoliuciją JAV pramonėje. Per pirmuosius ketverius metus parduota net 3 mln. knygos kopijų.
Darbas paremtas tyrimu, kuriame ištirtos pelningiausios šalies kompanijos.