apatija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „apatija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „apatija“.
Kaip ištverti ilgą ir tamsią žiemą: o jei pasirinktume mėgautis tamsiuoju metų laiku?
Įžengėme į tamsiausią metų laiką – šviesusis paros metas iki Kalėdų vis labiau trumpės. Pasibaigus auksaspalviui rudeniui ir toliau vėstant orams, ne vieną mūsų gali apimti apatija, prastesnės nuotaikos, jaučiame mažiau motyvacijos kasdienei veiklai ar naujiems iššūkiams. Šiuo metu kaip niekad svarbu atkreipti dėmesį į kelias savo gyvenimo sritis: mitybą, fizinį aktyvumą, miegą, buvimą gryname ore, laisvalaikį, bet svarbiausia – į savo mintis ir nusiteikimą.
Nenorite į darbą? Ekspertės pasakė, kokios priežastys tai lemia
Dažnai pajuokaujama, kad geriausia savaitės diena – penktadienis, kai prieš akis visas savaitgalis, o prasčiausia tampa pirmadienis, kai prasideda nauja darbo savaitė. Pirmadieniai tikrai gali kelti niūrias mintis, o kad tai pasikeistų neretai neužtenka vien gerai išsimiegoti, kartais reikia priimti sudėtingus sprendimus ar įgyvendinti pokyčius bei išmokti atpažinti jausmus.
Šie požymiai rodo, kad santykiams atėjo galas: kada laikas imtis veiksmų
Kiekvienas žmogus gali pastebėti ženklus, kurių neturėtų ignoruoti būdamas santykiuose. Apgaudinėjimas, grasinimai ir smurtas yra akivaizdžios priežastys skirtis. Bet ką daryti, kai atrodo, kad nėra akivaizdžių problemų, tačiau santykiai nebedžiugina. Dažnai sunku įžvelgti skirtumus tarp įpročio ir tikros meilės, rašoma brightside.me.
Partnerio išvaizda nebetraukia
Prieš metus buvote tarsi išprotėję dėl partnerio balso ir nenustojote kalbėti, koks jis nuostabus.
Kodėl sunku grįžti į darbą? (I)
Nedirbantys muštruojami už tai, kad nenori ieškoti darbo ar juo labiau dirbti, ypač už nedidelę algą; kad gyvena iš mokesčių mokėtojų pinigų ir yra tinginiai. Tačiau tinginystė – toli gražu ne vienintelė nedirbimo priežastis. Išmokstama išgyventi Neseniai buvau savo noru tapusi bedarbe. Priežastis paprasta – nebesijaučiau laiminga ir išėjau iš darbo į niekur. Truputį pailsėjusi pradėjau aktyviai ieškoti darbo. Tačiau paaiškėjo nemaloni tiesa: norimos vietos užimtos, ir tikriausiai ilgam.
Sezoninės depresijos ženklai: kaip ištverti?
Kai dienos ima trumpėti ir bjurti, visi pajuntame nors menkutę nostalgiją vasarai. Kai kuriems sezoniniai pokyčiai atneša kur kas rimtesnių organizmo sutrikimų nei kelios melancholiškos akimirkos – sezoninę depresiją. JAV lengva šios depresijos forma serga apie 20 procentų gyventojų. Jei įtariate, kad tokia liga kasmet užklumpa ir jus, peržvelkite sezoninę depresiją pranašaujančius požymius.
Liūdesys Sezoninė depresija – viena depresijos formų.
Nedarbo lygis klampina Lietuvą į žiaurų apatijos liūną
Atsigaunant ekonomikai, nedarbo lygis iš esmės mažėja tik dėl emigracijos. Nuskurdinti žmonės priprato gyventi iš pašalpų, nes darbas šalyje šiuo metu tampa bevertis.
Valdžiai vis dažniau trimituojant apie ekonomikos atsigavimą, darbo rinkoje nesijaučia optimizmo – tebeturime per 200 tūkst. bedarbių. Daug kur jau trūksta darbo rankų, bet norinčiųjų dirbti mažėja.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra sakiusi, kad socialinė sistema orientuota į pašalpų mokėjimą, o ne į skatinimą dirbti.
Žiovauti – sveika
Žiovaujama pavargus, norint miego ar nuobodžiaujant. Bet šis nevalingas kvėpavimo refleksas yra ir naudingas žmogui. Giliai įkvėpus, į kraują patenka daugiau deguonies, suaktyvėja smegenų veikla, pailsi nuvargintos akys.
Kas sukelia žiovulį?
Kai grįžę po dienos darbo ir pavalgę minkštame fotelyje pradedame žiovauti, vargu ar pagalvojame, kad tokiu būdu mūsų organizmas stengiasi „ištrinti“ visus dienos metu patirtų gerų ir blogų emocijų pėdsakus ir taip pasiruošti miegui.
Žiemos snauduliui – ne!
Atėjus žiemai gyvenimas, rodos, ima ir pasunkėja. Atsikeli ryte sulig žadintuvo čirškimu – ir sunku susivokti, ar čia jau rytas, ar vis dar gili naktis. Aplinkui tamsu, šalta, o nuo minties, kad jau laikas keltis, apima panikos priepuolis. Darbai einasi lėčiau, nuotaika subjūra greičiau.