Daugiabučio renovacija: patarimai, kaip tinkamai pasiruošti
Jūsų daugiabutyje savivaldybė planuoja renovaciją? O galbūt su kaimynais svarstote inicijuoti renovacijos procesą? Svarbu žinoti visus reikiamus žingsnius, kaip tinkamai pasiruošti renovacijos pradžiai ir ko galima tikėtis proceso metu.
Daugeliui gali kilti klausimas: nuo ko pradėti daugiabučio renovaciją? Šiame vaizdo įraše aptariami trys svarbiausi renovacijos pradžios žingsniai:
1 žingsnis. Kas inicijuoja renovaciją – savivaldybė ar gyventojai?
2 žingsnis.
Valstybės pagalba renovuojantiems daugiabučius: kas ir kokią ją gali gauti?
Apie savo seno daugiabučio modernizavimą svarsto vis daugiau butų savininkų, nes prieš tris dešimtmečius ar dar anksčiau pastatyti namai nuolat kelia problemas, dėl kurių patiriama nemažai išlaidų. Įtakos turi ir augančios energijos kainos, ir noras gyventi patogesnėje, šiltesnėje ir tvaresnėje aplinkoje.
Seno daugiabučio transformacija į šiandieninius gyventojų poreikius atitinkantį būstą – įmanoma, teigia ekspertai
Po renovacijos senas daugiabutis gali virsti moderniu ir patogiu būstu, tačiau tam nepakanka vien apšiltinti sienas ar pakeisti langus. Kad renovacija iš tiesų pagerintų gyvenimo kokybę, būtina ją planuoti visapusiškai – nuo pastato konstrukcijų būklės įvertinimo iki šiuolaikinių inžinerinių bei estetinių sprendimų.
Atnaujintų daugiabučių monitoringas patvirtino renovacijos teikiamą naudą: gyventojai gauna mažesnes sąskaitas, pagerėjo gyvenimo kokybė
Senos statybos daugiabučiai yra energiškai neefektyvūs ir švaisto didelius šilumos kiekius, o tai gyventojams tiesiogiai atsiliepia didesnėmis sąskaitomis už šildymą. Be to, butuose dažnai žiemą būna šalta, kaupiasi drėgmė, o vasarą pernelyg karšta. Šias problemas efektyviai sprendžia renovacija. Užtikrinti, kad modernizavimo procesas būtų kokybiškas, padeda kasmet atliekamas atnaujintų namų monitoringas.