• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos elektrofolkloro grupė „Go_A“ šiemet „Eurovizijoje“ užėmė penktąją vietą su archajiška, pagoniška daina „Shum“.

Ukrainos elektrofolkloro grupė „Go_A“ šiemet „Eurovizijoje“ užėmė penktąją vietą su archajiška, pagoniška daina „Shum“.

REKLAMA

Vienas iš išskirtinių šio pasirodymo privalumų buvo mįslingas grupės „Go_A“ solistės žvilgsnis, kuris buvo lyginamas su šamano žvilgsniu. Jos vardas Kateryna Pavlenko, o interviu Ukrainos visuomeniniam transliuotojui ji atskleidė, kas slypi už šio žvilgsnio: skurdi vaikystė, liga, dėl kurios buvo operuojami plaučiai ir noras laimėti gyvenimo loterijoje neturint jokių šansų. Po sunkios plaučių operacijos Kateryna turėjo išmokti dainuoti iš naujo. 

Sunki vaikystė

Atlikėja užaugo Nižynės mieste, kuriame gyvena mažiau nei 70 000 žmonių, šiaurės Ukrainoje. Ją auklėjo ir augino kariūnė motina. Tėvas taip niekada su ja nesusisiekė, ji jo bandė ieškoti būdama 17-os. 

REKLAMA
REKLAMA

Būnant šešerių, mirė jos senelis, ji ir motina tapo benamėmis. Kaip atlikėja sako, kartu su mama gyveno „ant svetimos sofos“. Ekonominės krizės metu, dauguma ukrainiečių šeimų neteko darbo ir stogo virš galvos. Jos mama dirbo pavienius darbus, o Kateryna praleidinėjo mokyklą, nes slėpė savo bėdas nuo visų. Pasak moters, kartais ji ateidavo į mokyklą 7 valandą ryto, žiemą, kad išsiplautų galvą mokyklos tualete, nes jų namuose esančiame kibire vanduo užšaldavo.

REKLAMA

Dėl prastų gyvenimo sąlygų mergaitė kankindavo peršalimas, todėl prasidėjus plaučių skausmams, šeima galvojo, kad tai nieko rimto. Po nesibaigiančių skausmų gydytojai ištyrė Katerynos plaučius ir rado auglį. Atlikėjai buvo atliktos dvi operacijos, kurios metu buvo pašalinta dalis jos plaučių. Mergina turėjo menką tikimybę išgyventi.

„Kiek pamenu, gydytojas mane maitino šaukštu. Jis buvo labai malonus ir iš mūsų šeimos neėmė pinigų už gydymą. Tikimybė išgyventi buvo tokia menka, kad net neplanavau savo gyvenimo toliau. Aš tik vaikščiodavau po Kijevą, stebėjau kitus. Klausiausi muzikos, grojau gitara ir stengiausi kuo geriau išnaudoti turimą laiką. Kai pabudau po antrosios operacijos, tik tada supratau, kad esu gyva“, – prisiminimais dalijosi moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Primename, kad savaitgalį įvyko 65-asis „Eurovizijos“ konkursas, kurio nugalėtojais tapo italų roko grupė „Måneskin“. Lietuvos atstovai „The Roop“ užėmė 8-ąją vietą. Tiesa, įvairiuose socialiniuose tinkluose tikrą pasipiktinimo bangą sukėlė tai, jog Ukrainos komisija Lietuvai neskyrė nei vieno balo.

Lietuvos komisija Ukrainos atstovei „Go_A“ ir jos atliekamai dainai „Shum“ skyrė  – 12 balų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Netrukus ukrainiečiai ėmė komentuoti, jog juos šokiravo toks komisijos sprendimas: „Buvau sukrėsta, kaip jus apiplėšė žiuri! Jie tiesiogine prasme neturi skonio. Bet aš džiaugiuosi, kad atradau jūsų muziką per Eurovizijos dainų konkursą. Daug meilės iš Ukrainos“.

„Mylima Lietuva, atleisk mūsų žiuri, mums labai gėda“, – antrino kitas.

„Priimkite Ukrainos atsiprašymą už teisėjų balsavimą. Jūs žinote, kaip balsavo publika“, – rašė dar vienas internautas.

REKLAMA

Primename, kad kiek anksčiau rašėme apie tai, kas labiausiai iš publikos palaikė „The Roop“

Aukščiausią savo įvertinimą – 12 balų – lietuviams skyrė Airija, Vokietija, Latvija, Norvegija ir Jungtinė Karalystė. Dešimt balų skyrė Sakartvelas, Estija bei Ukraina, po septynis – Belgija bei Švedija.

Malta, Australija, Kipras, Italija, Suomija, Lenkija, Islandija, Ispanija, Danija,  Izraelis, Nyderlandai, Austrija, Rumunija, Moldova, Rusija, Čekija ir Šveicarija Lietuvai skyrė savo mažuosius balus – nuo šešių iki vieno. 

Komisijos balsai Lietuvai pasiskirstė taip: Italija skyrė maksimumą – 12 balų, 10 balų skyrė Izraelis. San Marinas ir Latvija – 6 balai, Šveicarija bei Airija – 4 balai, Sakartvelas ir Suomija – 3, Estija, Ispanija Kroatija – 2 balai, Vokietija – 1 balas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų