• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Princas Vilijamas žengė žingsnį susitaikymo link nesutarimuose su princu Hariu ir pirmą kartą per pastaruosius šešerius metus viešai apie jį prabilo.

7

Princas Vilijamas žengė žingsnį susitaikymo link nesutarimuose su princu Hariu ir pirmą kartą per pastaruosius šešerius metus viešai apie jį prabilo.

REKLAMA

Kalbėdamas naujame dokumentiniame filme Viljamas pasakojo, kaip princesė Diana vaikystėje nusivedė brolius į benamių nakvynės namus Londone, kad parodytų gyvenimo už rūmų ribų realybę, praneša naujienų portalas „Dailymail“.

Filme, pavadintame „Princas Viljamas: mes galime įveikti benamystę“ („Prince William: We Can End Homelessness“), rodomos jaudinančios, niekur nematytos Viljamo ir Dianos nuotraukos iš benamiams skirtų nakvynės namų Vestminsteryje, „The Passage“.

Vienoje iš jų, darytoje princesei Dianai su Viljamu lankantis 1993 m. birželio 14 d., likus kelioms dienoms iki jo vienuolikos metų gimtadienio, jaunasis princas matomas stropiai žaidžiantis šachmatais su benamiu.

REKLAMA
REKLAMA

Kitame, darytame tų pačių metų gruodį, matomas kostiumu pasidabinęs ir apsiavęs batus jaunasis Viljamas, stovintis prieglaudoje kartu su savo motina, o jo rankos prikimštos dovanų.

REKLAMA

„Mama mane nuvedė į „Passage“. Ji nuvedė mane ir Harį... Niekada anksčiau nebuvau buvęs tokioje įstaigoje ir šiek tiek nerimavau, nežinojau, ko tikėtis, – aiškina Viljamas.

„Mama ėmėsi savo įprastos užduoties – stengėsi, kad visi jaustųsi atsipalaidavę ir su tarpusavy juokautų... Prisimenu, kad su kai kuriais jų turėjau labai kokybišką pokalbį, žaidėme šachmatais ir kalbėjomės.“

„Sutikau žmonių, kurie suteikė man galimybę pažvelgti į pasaulį kitu kampu“.

Emocingoje įžangoje pabrėžiama, kad princo aistrą nutraukti benamystę skatina prisiminimai apie jo motiną.

REKLAMA
REKLAMA

Filme pabrėžiama, kad traumos ir šeimos iširimas yra dažnos benamystės priežastys, o Velso princui tai buvo liūdnai pažįstama.

Mirus motinai, Viljamas ir toliau išlieka nutolęs nuo savo jaunesniojo brolio

Iki šio filmo, kaip manoma, Viljamas nebuvo ištaręs brolio vardo viešoje kalboje ar interviu nuo 2018 m., kai abu princai kartu su Velso princese ir Meghan Markle davė interviu Karališkojo fondo forume.

Dokumentiniame filme broliai taip pat vėl susitinka ekrane, nors ir senoje nuotraukoje, kurioje matomi abu berniukai apsilankymo nakvynės namuose 1993 m. metu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Filmavimas sutapo ir su kita asmenine trauma – Vilijamo žmonos, Velso princesės Kate Middleton, vėžio diagnoze.

Prie filmo prisidėję žmonės pripažįsta, kad filmavimas užtruko šiek tiek ilgiau dėl visko, su kuo „tvarkėsi“ princas, tačiau pridūrė, kad, nepaisant iššūkių, jis buvo „labai paslaugus“.

Filmavimai prasidėjo praėjusių metų birželį, kai princas pristatė savo projektą „Homewards“, kuriuo siekiama panaikinti benamystę šešiose Jungtinės Karalystės vietovėse: Aberdyne, Bornmute, Kraistčerče ir Pule, Lambete, Niuporte, Šiaurės Airijoje ir Šefilde.

REKLAMA

Matome princą viešuose renginiuose ir interviu su režisieriumi Leo Burley, tačiau rūmai vengia atskleisti, kada tiksliai princas sėdo kalbėtis.

Princas rimtai nusiteikęs siekti pokyčių

„Jaučiu, kad su savo įtaka ir žinomumu turėčiau prisidėti prie pokyčių,“ – sako jis.

„Jaučiuosi priverstas veikti, nes nenoriu apie tai tik kalbėti. Nenoriu tik klausytis. Iš tikrųjų noriu matyti, kaip kas nors šypsosi dėl pagerėjusio gyvenimo. Todėl šiuo metu vienintelis būdas, kurį matau, kaip palengvinti ir padėti žmonėms, atsidūrusiems daug sunkesnėje arba labai sudėtingoje padėtyje, yra projekto įgyvendinimas“.

REKLAMA

Toks pareiškimas gali būti interpretuojamas kaip retorika, nukreipta prieš tradicinį karališkąjį „juostų kirpimą“, ir ženklas, kad jis gali tapti gana radikaliu karaliumi.

Viljamas yra šiuolaikiškas žmogus, kuris mieliau žiūri televizorių, o ne skaito, ir jau buvo užsiminta, kad jis galėtų būti pirmasis britų monarchas, nutraukęs ryšius su Anglikonų Bažnyčia.

Kiti dabartiniam karaliui artimi asmenys pabrėžia, kad karalius Karolis III taip pat buvo novatoriškas princas..

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitais filmo momentais už princo matome kitą asmenį. Susitikęs su 21 metų Lainey, benamystę išgyvenančia mergina, kuri mokosi dirbti kavinėje „Pret“, jis juokauja: „Klausyk, jei žmogus sugeba išsiaiškinti, kaip dirbti su kapučino aparatu, jis yra nuostabus. Tikrai, puikiai padirbėta. Žiūriu į tuos aparatus ir galvoju: „Norint su jais dirbti reikia aukštojo išsilavinimo. Jie beprotiškai sudėtingi.“

Susipažinusi su Vilijamu ji svarsto: „Nors jis turtingas, o žmonės jį laiko prašmatniu, jis manęs nesmerkė... Tiesiog jaučiausi taip, lyg jis būtų vienas iš mano bičiulių“.

REKLAMA

Filmo kūrėjai konfrontuoja su Viljamu, kad dėl savo turtų ir daugybės namų jis yra netinkamas benamystės projekto veidas.

„Manau, kad jei atsakyčiau į kiekvieną kritiką, būčiau čia visą dieną,“ – atsako jis.

„Kritika skatina tave judėti į priekį. Manau, kad klausti yra gerai, bet galiausiai mes stumiamės į priekį, kad užtikrintume pokyčius, viltį ir optimizmą toje vietoje, kurioje, atvirai kalbant, ilgą laiką to buvo labai mažai. Tikiuosi, kad galiu įnešti tai, ko dar nebuvo.“

REKLAMA

Tai atsakymas, kuris galbūt nepatenkins jo kritikų, tačiau akivaizdu, kad Viljiamui ši problema labai rūpi, ne nepaisant jo gyvenimo ir patirties, o dėl jų.

„Daugelis žmonių gali būti susiję su trauma. Daugelis žmonių gali būti susiję su šeimos iširimu ir netektimi,“ – sako buvusi benamė, dabar dirbanti advokate Sabrina Cohen-Hatton.

„Manau, kad princas geba bendrauti su žmonėmis žmogiškuoju lygmeniu dėl to, kad jis pats yra patyręs tam tikrų išgyvenimų“, – sako ji.

Dviejų dalių dokumentika pasirodys spalio 30 ir 31 dienomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų