Įtampos netrūksta ir prie vieno, COVID-19 židiniu tapusio Vilniaus bendrabučio. Ten masiškai testuojami gyventojai netiki, kad tarp jų gyveno koronavirusu užsikrėtusių asmenų. O štai sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nepaiso mažėjančių COVID-19 atvejų skaičiaus ir užsimena, kad karantinas greičiausiai tęsis visą vasarą.
Naujausia Nacionalinio visuomenės ir sveikatos centro informacija: patvirtinti du nauji koronaviruso atvejai Antavilių pensionato darbuotojams.
Nepaisant liepsnojančių židinių slaugos namuose ir gydymo įstaigose, koronaviruso sukelta nerimo audra šalyje galimai rimsta. Nuo COVID-19 infekcijos pasveiko 94 metų amžiaus senolė, Klaipėdos hospiso pacientė bei dar 11 hospiso globotinių. Per praėjusią parą nustatyti 5 nauji COVID-19 infekcija užsikrėtę asmenys, trečiadienį – taip pat 5, antradienį – 4.
„Du iš jų Kauno respublikinės ligoninės, vienas pacientas, kitas darbuotojas, vienas, deja, Vilniaus respublikinės universitetinės (ligoninės – red. past.) darbuotojas, taip pat nustatyta Kartenos ligoninės pacientui“, – sako centro vadovė Rolanda Lingienė.
Ministras A. Veryga sako, kad nepaisant to, kad naujų atvejų kreivė sėkmingai plokštėja ir toliau, labai tikėtina, kad karantinas bus tęsiamas ir vasarą.
„Jei nebelieka karantino, nebelieka pagrindo ir daugeliui teisinių sprendimų. Oro uostų tam tikrai kontrolei, tikrinimų prie sienų ir panašiai. Na, nereiktų jo bijoti viduj, yra atlaisvinamos sąlygos, bet mes negalim atsipalaiduoti“, – pasakoja ministras A. Veryga.
Kone kasdien Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai šalyje randa naujus infekcijos židinius.
„Pas mus gi aptiktas buvo Covidas“, – teigia gyventoja Leokadija.
Todėl mėgautis vėsia pavasarine saule ponia Leokadija jau antrą savaitę gali tik balkone. Nuo praėjusios savaitės, kai 33 numeriu pažymėto, sostinės Grybo gatvėje esančio bendrabučio gyventojai, artimai ponios Leokadijos kaimynei diagnozuotas koronavirusas, ji saviizoliacijoje. Trečiadienį nustatytas ir dar vienas COVID-19 atvejis šiame name.
Ketvirtadienį centro darbuotojai dirba iš peties – gausiai prakaituodami nepralaidžiuose kostiumuose dezinfekuoja laiptinę ir bendro naudojimo patalpas: virtuves, dušus.
„Viena moteriškė pasijautė blogai. Karščiavo savaitę laiko. Nu, paskui silpnai pasijuto, iškvietė greitąją giminaičiai atvažiavę, na ir išvežė ją į infekcinę. O po to kitai moteriškei, kuri bendravo su ja, padarė tyrimą ir jai pasitvirtino teigiamas“, – kalbėjo Leokadija.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai ketvirtadienį dėl COVID-19 infekcijos taip pat tikrina visus šio namo gyventojus. Tačiau tuo, kad jų kaimynai serga koronavirusu, tikėti linkę ne visi.
„Jis nuomoja butą. Ir kažkur tai jį pagavo, ir jau visas namas serga. Nieko čia nėra visiškai. Niekas čia neserga.“
Grybo g. 33 jau identifikuoti 13 sąlytį turėjusių asmenų, vienas iš jų izoliuotis atsisako, todėl tam tikslui jį teks išgabenti į savivaldybės paskirtas patalpas. 3 asmenys izoliacijoje iš trijų skirtingų medicininių įstaigų: Santarų, Greitosios pagalbos stoties bei Respublikinės Vilniaus ligoninės.
Epidemiologai ragina neatsipalaiduoti – tarp užsikrėtusiųjų vis daugiau besimptomių ir, nors tikslaus skaičiaus kol kas ir neturi, vis daugiau tokių, kurie neįsivaizduoja nei kur, nei kaip užsikrėtę.
„Tokių atvejų nemažai yra. Mes matome, paskutiniu metu atvejų nustatoma besimptomės formos tiek įstaigų, tiek ligoninių darbuotojams, tiek įvairių kitų sričių darbuotojams“, – pasakoja R. Lingienė.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai taip pat nustatė ir dar vienus be leidimo veikiančius slaugos namus Klaipėdos rajone.
Epidemiologai po patikrinimo nustatė, kad Kretingoje esantys Pajūrio senelių namai neatitinka būtinųjų saugos reikalavimų – senoliams nematuojama temperatūra, darbuotojams nėra skirtos tinkamos apsaugos priemonės.