• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelis rūpindamiesi savo būstu jį reguliariai tvarko, atnaujina, remontuoja. Tačiau gyventojai nusprendę bute pakeisti langus ar duris turi gauti statybų leidimą. Taip pat apie remonto darbus būtina  informuoti tiek savivaldybę, tiek kaimynus, kitaip grės bauda iki 3,5 tūkst. eurų.

Daugelis rūpindamiesi savo būstu jį reguliariai tvarko, atnaujina, remontuoja. Tačiau gyventojai nusprendę bute pakeisti langus ar duris turi gauti statybų leidimą. Taip pat apie remonto darbus būtina  informuoti tiek savivaldybę, tiek kaimynus, kitaip grės bauda iki 3,5 tūkst. eurų.

REKLAMA

Socialiniame tinkle kilo diskusija, ar įmanoma savo būste atlikti remontą be leidimų ir kaimynų informavimo.

„Neseniai nusipirkau būstą senos statybos daugiabutyje. Butas atrodo neblogai, tačiau vis tiek noriu jį šiek tiek atnaujinti – perdažyti sienas ir lubas, įdėti dar vienas duris. Todėl kilo klausimas, ar galiu niekam nesakęs sienoje išpjauti skylę ir įstatyti duris.

Ar tokiam darbui reikalingas leidimas? Jeigu taip, kur jį gauti?“ – klausė vyras.

Komentatoriai tikino, kad reikalingas ne tik leidimas, bet ir kaimynų susitikimas.

„Dabar juk būtina informuoti kaimynus, kad darysite remontą. Negalite imti ir remontuoti savo būstą“, – rašė moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Kitas komentatorius tikino, kad prieš 3 metus darė būsto remontą ir niekam nieko nesakė.

„Pasamdžiau meistrą, kad išdažytų sienas ir lubas, taip pat tamsųjį sandėliuką pertvarkiau į drabužinę. Todėl teko vienas duris panaikinti ir paversti siena, o kitoje vietoje išpjauti angą naujoms durims.

REKLAMA

Niekam nieko nesakiau, jokių leidimų neprašiau, kaip kažkas sužinos, kad būste atliekamas remontas. Nebent samdysite meistrą, kuris nesilaikys taisyklių ir triukšmaus naktį, tik tada galite sulaukti kaimynų skundų“, – rašė vyras.

Kiti siūlė kreiptis į savivaldybę.

„Susisiekite su specialistais, jie paaiškins, kokie leidimai reikalingi. Juk geriau iš anksto pasidomėti ir viską daryti tvarkingai, negu vėliau mokėti baudas“, – įspėjo vyras.

REKLAMA
REKLAMA

Be leidimo galima atlikti tik kosmetinį remontą

„Civinity Namai“ statinio techninės priežiūros specialistas Arūnas Armanavičius komentavo, kad nusprendus atnaujinti būstą pirmiausia reikėtų suprasti, kokie darbai bus atliekami.

„Jeigu planuojama tik pagerinti būsto išvaizdą, pavyzdžiui, perdažyti sienas, pakeisti grindų dangą, atnaujinti vonios kambario plyteles, tokie darbai priskiriami kosmetiniam remontui, kuriems nereikalingi specialūs leidimai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, jeigu remonto darbai kels triukšmą, apie jį reikia informuoti miesto savivaldybę ne vėliau kaip prieš 7 dienas iki darbų pradžios“, – įspėjo specialistas.

Anot jo, jeigu planuojamas didesnės apimties buto remontas, kurio metu keičiamas buto išplanavimas, inžineriniai tinklai (radiatoriai, elektros instaliacija, santechnika), įsistiklinamas balkonas, keičiami langai ir durys, ant pastato sienos kabinamas kondicionierius, tokiems darbams būtinas techninis projektas, kitų daugiabučio butų ir kitų patalpų savininkų pritarimas, taip pat statybos darbų leidimas.

REKLAMA

„Tai – didelių pastangų reikalaujantys darbai, todėl visuomet savo klientams rekomenduojame vietoje individualaus kapitalinio buto remonto darbų drauge su kaimynais apsvarstyti daugiabučio modernizavimo (renovacijos) galimybę“, – sakė A. Armanavičius.

Gresia baudos

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) pastebėjo, kad dažnas statybos dalyvis vis dar pamiršta pasirūpinti statybą leidžiančiu dokumentu (SLD), kai jis privalomas, ir pradeda darbus jo neturėdamas.

REKLAMA

Tokiam statytojui, kuris atliko darbus be leidimo gali būti surašytas būti savavališkos statybos aktas ir privalomai nurodyta pašalinti savavališkos statybos padarinius, t. y. iki nurodytos datos išardyti atliktus pakeitimus.

Už padarytus pažeidimus statytojui gresia administracinė atsakomybė. Fiziniams asmenims savavališkas statinio paprastasis remontas, neturint statybą leidžiančio dokumento, kai toks privalomas, užtraukia baudą nuo 60 iki 1,2 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Savavališkas statinio kapitalinis remontas, neturint statybą leidžiančio dokumento, kai toks privalomas, užtraukia baudą nuo 300 iki 3,5 tūkst. eurų.

Kitų statybos darbų atlikimas pažeidžiant teisės aktų reikalavimus užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 50 iki 1 tūkst. eurų.

Ardyti galima ne visas sienas

Pasak A. Armanavičiaus, jeigu planuojamas keisti buto išplanavimas ar kitoks esamų sienų pakeitimas, pavyzdžiui, iškertant jose angas, pirmiausia būtina išsiaiškinti, ar siena yra ne laikančioji.

REKLAMA

„Tai galima padaryti išanalizavus pastato projektinę dokumentaciją, taip pat jau buvusių atliktų pastato remonto darbų dokumentaciją. Visgi, nereikėtų pasikliauti tik turimais namo dokumentais, nes pastato eksploatacijos metu gali būti atlikti ir niekam nežinomi bei neįregistruoti pakeitimai, o save laikančių sienų statusas pakeistas į apkrovas laikančiąsias.

Todėl prieš pradedant bet kokius sienų ardymo darbus būtina pasikonsultuoti su specialistais, kurie padės įvertinti, kokią paskirtį atlieka siena, kurią norima keisti. Tokiems darbams turi būti perengtas techninis darbo projektas, darbus turi atlikti atestuoti rangovai, o darbų vykdymas turi būti prižiūrimas atestuotų techninės priežiūros inžinierių“, – patarė specialistas.

REKLAMA

Triukšmas ir kaimynai

A. Armanavičius įspėjo, kad daugiabučiame name atliekamas buto remontas kelia nepatogumų kaimynams, tad prieš pradedant darbus būtina nepamiršti ir jų.

„Pirmiausia, būtina atsižvelgti į miesto savivaldybėje galiojančias triukšmo prevencijos taisykles. Štai, pavyzdžiui, Vilniuje remonto darbai, kurie kelia triukšmą, gali būti vykdomi darbo dienomis nuo 7 val. iki 18 val., o poilsio ir švenčių dienomis nuo 9 val. iki 17 val.

Tuo metu Kaune darbus atlikti galima ilgiau – iki 22 val. vakaro. Taip pat rekomenduojame apie planuojamus remonto darbus visuomet pranešti kaimynams iš anksto, geriausia, nurodant, kokiomis valandomis ketinama atlikti triukšmą keliančius darbus“, – komentavo specialistas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, kitas svarbus niuansas – bendrųjų daugiabučio patalpų tvarka.

„Svarbu suprasti, kad bendrosiose patalpose, tokiose kaip rūsys, laiptinė, negali būti laikomos remontui skirtos medžiagos ar kiti daiktai, o remontą atliekantys specialistai turėtų patys pasirūpinti laiptinių, liftų ir kitų bendrųjų patalpų švara“, – įspėjo A. Armanavičius.

garsiosios ziniasklaidos zinutes
garsiosios ziniasklaidos zinutes
planuojate nusipirkti brangesnes desros, o gal šiltesnius batus??? o gal jus kvepuojate dazniau nei nustatytos normos, ir gal net grynesni ora? nenustepkite, jums gali skirti bauda!!! ... o jei ne tai butinai neignuoruokite siu simptomu, nes jus jau sergate mirtina liga... o jei ir dar nebaisu, tai policija rengs reidus, negave baudos neissisuksite.
Žiaurūs laikai atėjo, turi remontuotis kaip pelytė.
iki 22 val. tie gaidai tikriausiai niekada nepatyrė remonto aplinkoje
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų