• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo šiandien, kovo 1 d., Lietuvoje pradeda veikti telefonų numeriai, kurių priekyje esantį 8 pakeičia 0. Specialistai aiškina, kaip paprasčiau juos pakeisti ir įspėja programėles rinktis atsargiai.

Nuo šiandien, kovo 1 d., Lietuvoje pradeda veikti telefonų numeriai, kurių priekyje esantį 8 pakeičia 0. Specialistai aiškina, kaip paprasčiau juos pakeisti ir įspėja programėles rinktis atsargiai.

REKLAMA

Anot pašnekovų, lygiai metus telefonų numeriai veiks tiek su 8, tiek su 0, tiek su kodu +370.

Vis tik, gyventojams ir verslams nespėjus pakeisti numerių pradžių su skaičiumi 8 adresatų knygutėse, svetainėse ir kitur, šie numeriai nuo 2025 m. kovo nebeveiks.

Nepakeitus susisiekti nepavyks

Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) tarybos narė Kristina Mikoliūnienė nurodė, kad metus vis dar bus galima prisiskambinti ir renkant 8, tačiau tik iki 2025 m. kovo.

Taigi, net jei skambindami gyventojai rašys 8, atsiliepusiojo telefone jau bus matomas 0, 00 arba +370.

Jos aiškinimu, pokytis įgyvendinamas dėl tinklo sisteminių pokyčių, siekiant suderinti Lietuvoje naudojamą numeraciją su pasaulyje naudojama numeracija.

REKLAMA
REKLAMA

„Nuo 2025 m. kovo telefonai su numerio priekyje esančiu 8 nebeveiks, skambinantysis turėtų išgirsti pranešimą apie tai, kad sujungimas – negalimas.

REKLAMA

Pokyčių visiškai nepajus tie, kurie jau dabar naudoja Lietuvai priskirtą kodą +370, išsisaugodami kontaktų ryšio numerius savo užrašinėse“, – komentavo RRT atstovė.

Ji nurodė, kad apie šiuos pokyčius tarnyba informuoja jau nuo pernai, pastaruoju metu savo komunikaciją suintensyvino ir mobiliojo ryšio operatoriai.

K. Mikoliūnienė paminėjo, kad RRT taip pat vykdo projektą senjorų skaitmeninei įtraukčiai didinti „Nė vienas nėra pamirštas“:

REKLAMA
REKLAMA

„Skirtinguose Lietuvos miestuose vykstančių dirbtuvių metu kalbame su senjorais įvairiomis temomis,  viena jų – apie numeracijos pokyčius, kur rodome, kaip paprastai galima susitvarkyti kontaktus.“

Prisidėti turi ir „Apple“ bei „Android“ gamintojai

Kaip anksčiau pranešime spaudai teigė „Telia“, pagal RRT numatytą planą naujojo prefikso įjungimas prasideda kovo 1 d., tačiau bendrovė šią galimybę savo klientams pasiūlė 2 savaitėmis anksčiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nusprendėme savo klientams suteikti šiek tiek daugiau laiko naujų įgūdžių formavimui ir nuliu prasidedančius numerius leisti išbandyti anksčiau“, – nurodė „Telia“ numeracijos keitimo projekto vadovė Rima Pakalnytė.

Ji primena, kad prefikso pokyčius mūsų šalis įsipareigojo atlikti dar prieš dvidešimt metų, Lietuvai stojant į Europos Sąjungą. Deja, procesas užtruko, nes tam trukdė skubiosios pagalbos numeriai – dalis jų 0 naudojo kaip numerio pradžią.

REKLAMA

Dar užpernai juos išjungus ir užtikrinus bendrojo 112 numerio veikimą, nebeliko techninių kliūčių įgyvendinti turimus įsipareigojimus.

„Telia“ atstovė atskleidė, kad dėl telefono numeracijos pokyčio Lietuvoje pakeitimus išmaniųjų įrenginių programinėje įrangoje turės atlikti ir didieji gamintojai, pavyzdžiui – „Apple“.

Anot jos, jei adresato telefono numeris įrenginio atmintyje – jau įvestas, rankiniu būdu surenkant tą patį numerį su +370, 00 arba 8 prefiksais, aparatas ekrane atvaizduos ne numerį, o adresato vardą, kurį vartotojai yra priskyrę šiam numeriui.

REKLAMA

Vedant tą patį numerį su 0 priešakyje, skambutis įvyks be problemų, tačiau telefonas numerio nesusies su įvestu vardu.

„Ši problema – neaktuali „Android“ įrenginiams, tačiau jų vartotojai, gaudami SMS žinutę, kurios siuntėjas nėra adresų knygelėje, numerį vis dar mato su 8, o ne +370. Pastebėję šiuos trūkumus, nedelsiant kreipėmės į telefonų gamintojus, kurie įsipareigojo juos pašalinti“, – paaiškina specialistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Su programėlėmis ranka keisti numerių nereikės

Skaitmeninių paslaugų bendrovės „Bitė Lietuva“ išmaniųjų sprendimų ekspertas, „Bitės profas“ Martynas Vrubliauskas atkreipė dėmesį, kad jokio automatinio pasikeitimo žmonių telefonuose nebus.

Tad jau dabar reikia pratintis tik prie 0 arba +370, visiems laikams pamirštant senąją telefono numerių pradžią, t. y. 8.

Anot M. Vrubliausko, būtent tam skirtos specialios programėlės leidžia lengvai nuskanuoti visą adresų knygutę telefone ir vos keliais mygtuko paspaudimais sutvarkyti ten esančių adresatų numerių pradžią. 

REKLAMA

Jis įvardijo, kad pakeisti telefonų, kurių operacinė sistema – „Android“, visos adresų knygos numerius į tinkamus galima naudojant „Add Country Code“ programėlę.

Tuo metu „iPhone“ telefone tai padaryti galima su „ContactPrefixFixer“ programėle.

„Pats išbandžiau, puikiai veikia! Nenusiminkite, jei programėlės nepakeis visų adresų knygelėje esančių telefono numerių vienu ypu – procesą galima pakartoti tol, kol bus pakeisti visi saugomi numeriai“, – patarė „Bitės profas“.

REKLAMA

Pasak jo, jei adresatai yra saugomi kompiuteryje, galima pasinaudoti dažnam įprasta „Excel“ programa ir tam tikromis formulėmis. Turintiems mažiau patirties dirbant su „Excel“ ir jo formulėmis, pagalbon gali ateiti ir dirbtinis intelektas.

„Žinome, kad žmonių įpročiai keičiasi sunkiai, tad tikrai bus daugybė žmonių tiek „Bitės“, tiek kituose tinkluose, kurie telefono numerių į naująjį prefiksą nepasikeis ir dėl to patirs sunkumų skambindami. Mūsų klientų aptarnavimo specialistai yra pasirengę padėti“, – komentavo M. Vrubliauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O „Telia“ atstovė atkreipė dėmesį, kad renkantis programėles numeriams keisti labai svarbu įsivertinti galimas rizikas, prieš pateikiant jautrius kontaktinius duomenis.

Nepamirškite numerių stenduose, svetainėse, kortelėse ir kitur

„Telia“ atstovė pažymėjo, kad į prefikso keitimą neturėtų žiūrėti pro pirštus. Jiems būtina atlikti daug nuodugnesnę analizę ir atgyvenusį prefiksą pašalinti iš visos savo viešai skelbiamos informacijos.

REKLAMA

Anot R. Pakalnytės, organizacijų numeriai paprastai būna paskelbti įvairiuose šaltiniuose, todėl jų prefikso keitimas gali užtrukti.

Dėl to ji įmonėms rekomenduoja pradėti surandant ir pakeičiant senąsias aštuonetu prasidedančias telefonų numerių pradžias socialiniuose tinkluose, rinkodarinėje medžiagoje, internetinėse svetainėse, el. pašto parašuose, programėlių prisijungimuose ir rekvizitų duomenų bazėse.

REKLAMA

„Užsakinėjant paprastai ilgesnį laiką naudojamą lauko reklamą, stendus ir darbuotojų vizitines korteles, jau dabar reikėtų naudoti numerius su +370 arba 0.

Tai padės išvengti poreikio visa tai vienu metu gaminti iš naujo, pasibaigus perėjimo etapui. Taip jau iš anksto bus taupomi resursai“, – įspėja „Telia“ numeracijos keitimo projekto vadovė.

R. Pakalnytė pabrėžia, kad įmonėms taip pat labai svarbu nuosekliai peržiūrėti savo vidines sistemas, klientų informacines sistemas – pokyčius atlikti ir ten, kad ateityje būtų galima išvengti nesklandumų.

tv3.lt

Visur žurnalistai ir tie kurie tai sugalvojo kliedi, jog 8, tai sovietinis palikimas kuriuo atsikratoma, o dauguma žmogelių linksi galvomis pritardami. Ar tikrai tokie buki ir nieko neprisimenantys? Sovietiniais laikais ir 90-ųjų pradžioje buvo skambinama renkant būtent nulį, kaip tarpmiestinį kodą. Surinkus nulį, po signalo buvo renkamas numeris toliau.
Aštuonetą padarė tik jau link 2000-ųjų metų, tai ne joks sovietinis palikimas. Kokio velnio taip kliedima ir klaidinama?
Žmones laiko idijotais. Vaizduodami, kad pakeitus skaičių nuveike didelį žygdarbį, eilini karta triukšmo daug naudos jokios, tik nepatogumas žmonėms.
totalus konSTERvų siautėjimas tęsiasi,''8''-amžinybės skaičių paverčia ''0''-ubagų ženklu bauduvoje:jei ubagu gimei,tai ubagu ir mirsi....Lietuvos valstybė baigiama paversti "0"-jewrosojuzo teritorija
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų