Pirmiausia, dar kartą dėkojame už dovaną ir norime paklausti, ko tikitės dovanodami automobilį Marijampolės profesinio rengimo centrui, kokie Jūsų lūkesčiai?
Perduodamas lenktyninį automobilį jūsų centrui tikiuosi, kad jis pasitarnaus kaip mokymo priemonė, o būsimieji automechanikai galės palyginti, kuo skiriasi sportinis automobilis nuo kasdieninio. Didelių lūkesčių neturiu, bet jei bent keletą jaunuolių tai paskatins labiau domėtis automobilių sportu ar net pasukti sportinio automechaniko arba lenktynininko keliu, būsiu labai laimingas.
Jūsų manymu, ar mokinys, pasirinkęs profesinį mokymą, gali dalyvauti automobilių sporte?
Automobilių sportas labai plati sąvoka, nes čia labai svarbūs ir mechanikai, ir kuro pylėjai, ir komandos vadovas bei vadybininkas ir t.t. Mano manymu, dalyvauti gali bet kas - tiek profesinį, tiek aukštąjį mokslą pasirinkęs jaunuolis, tiesiog turi sutapti norai ir galimybės bei žmogaus asmeninės savybės. Pirmiausia turi būti didžiulis noras ir užsispyrimas - šios savybės padeda pasiekti gyvenime bet kokių užsibrėžtų tikslų.
Kokia Jūsų nuomonė apie Marijampolės profesinio rengimo centrą?
Nuomonę apie kažkokią įstaigą ar organizaciją sukuria joje dirbantys žmonės bei atmosfera -Marijampolės profesinio rengimo centre dažnai lankytis neteko, tačiau daug bendrauju su čia dirbančiais žmonėmis. Žinau, kokią pagalbą centras teikia fondams, padedantiems Ukrainai kare su rusų okupantais, remontuodami ten siunčiamus automobilius, mačiau, kaip šiuolaikiškai ir moderniai įrengtos serviso patalpos bei klasės būsimiems automechanikams.
Įdomu pakalbinti ir verslininką Ugnių Alaunį, kuris atrado pašaukimą dirbti profesijos mokytoju. Kaip užsimezgė Jūsų bendradarbiavimas?
Su automobilių sporto atstovais mus suvedė bendri darbai ir kilnūs tikslai- pagalba Ukrainai. Dirbant komandoje, atsiranda ir dar daugiau geranoriškų minčių. Taip gimė mintis -padovanoti centrui sportinį automobilį.
Žinome, kad ne pirmus metus čia dirbate - kaip sekasi suderinti mokytojo ir verslo įmonės vadovo darbus, ar pasikeitė požiūris į profesinį mokymą?
Manau, kad sekasi visai neblogai. Versle turiu gerą komandą, o mokykloje šaunius kolegas, kurie linkę padėti. Mokinant mokinius įgyji ir pats žinių bei naujų kompetencijų, iš arti pažįsti galbūt ateityje būsimus savo darbuotojus, patiri moralinį pasitenkinimą. Nuo seniai susiformavusi nuomonė, jog profesinis mokymas- tai prastas išsilavinimas, tačiau pradėjęs dirbti centre, visiškai pakeičiau nuomonę. Manau, Marijampolės PRC kiekvienais metais sparčiai žengia į priekį, yra viena iš lyderių profesinio mokymo srityje.
Prie pokalbio prisijungia Marijampolės PRC direktorius Gražvydas Juodišius:
Nėra labai dažnas reiškinys, kad centro bendruomenė gautų dovanų automobilį, tačiau dažnai bendradarbiaujame su verslu, siekdami atnaujinti profesinio ugdymo programas ir modernizuoti mokymo bazę. Tenka diskutuoti apie tam tikras iniciatyvas – tiek apie mokymąsi darbo vietoje, tiek apie įmonių galimą paramą. Esu įsitikinęs, kad šiuolaikinė mokymosi aplinka, naujos priemonės bei inventorius skatina mūsų mokinius tobulėti ir siekti geresnių rezultatų.
Kaip planuojate panaudoti dovanotą automobilį?
Mokiniai turės galimybę tiesiogiai prisiliesti prie lenktynėse dalyvavusio automobilio, kuris skiriasi nuo tradicinio automobilio. Ir, žinoma, mokiniams labai vertinga komunikacija su autosportą išmanančiu lenktynininku. Džiaugiamės, kad bendradarbiavimas padeda modernizuoti profesinį mokymo inventorių ir kurti patrauklų centro įvaizdį.