JK verslo reikalų, inovacijų ir gebėjimų ministras balandžio 16 dieną pritarė šalies Prekybos teisių gynimo priemonių institucijos rekomendacijai „SCT Lubricants“ gaminamai „Mannol“ variklinei ir hidraulinei alyvai taikyti 11,6 proc. tarifą, o bet kurių kitų, konkrečiai neįvardijamų Lietuvos gamintojų produktams – 49,59 proc. tarifą.
Taip siekiama, jog Lietuvos gamintojų kaina būtų panaši į JK gamintojų kainas.
Apie JK pradėtą tyrimą dėl „STC Lubricants“ kainų pernai liepą skelbė portalas „15min“. Per teisininkus bendravusi įmonė tuomet teigė kainų nedempinguojanti bei ketinanti ginti savo poziciją.
Nuo 2019 metų į JK produkciją eksportuojančios Lietuvos įmonės, kurios galutinis savininkas yra Vokietijos pilietis Jurijus Sudheimeris, atstovas portalui sakė, kad jos produktai galimai pigesni, nes naudojamos modernios technologijos.
Laikinas 29,45 proc. sankcija JK taip pat pritaikė dviem Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) įmonėms bei 59,4 proc. – kitiems šios šalies eksportuotojams. Jos bus taikomos, kol bus baigtas visas dempingo tyrimas.
JK institucija tyrimą pradėjo to paprašius britų tepalų gamintojai „Aztec Oils“, pastebėjusiai, jog nuo Rusijos plataus masto karo Ukrainoje 2022-ųjų vasarį pradžios išaugo iš Lietuvos bei JAE importuojamų tepalų apimtys.
„Aztec Oils“ aiškino, jog iš šių šalių įvežami tepalai JK parduodami pigiau nei jų gamybos ir importo sąnaudos, o dėl to vietos gamintojai per metus prarado iki 100 mln. svarų (118 mln. eurų) pajamų.
JK institucijų teigimu, britų gamintojų kainos buvo vidutiniškai 37 proc. aukštesnės, dėl to jie patyrė žalos.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!