JAV Iždo departamentas teigė, kad Rusija perkėlė technologijų, įrangos ir kitų kariuomenei reikalingų prekių gamybą į kitas šalis, pasikliaudama kitų šalių tiekėjais.
„Rusija yra priklausoma nuo pasiruošusių padėti trečiųjų šalių fizinių ir juridinių asmenų, kad galėtų aprūpinti savo kariuomenę ir tęsti savo siaubingą karą prieš Ukrainą, todėl nedvejodami reikalausime jų atsakomybės“, – sakoma iždo sekretorės (Džanet Jelen) pareiškime.
2022 metų vasarį Rusija įsiveržė į kaimyninę Ukrainą ir sukėlė didžiausią konfliktą Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.
Ketvirtadienį Iždo departamentas pridūrė, kad Rusija naudojasi, „kitais atvejais, teisėtais ekonominiais santykiais“ su kitomis šalimis.
Ji teigė, kad Kinijos, Turkijos ir JAE subjektai siuntė Rusijai dvejopo naudojimo prekes, pavyzdžiui, svarbius komponentus, kurių Maskva naudoja savo ginklų sistemose.
Naujausios sankcijos apima 130 naujų taikinių.
Tarp jų yra Turkijos pilietis Berkas Turkenas dėl jo vaidmens viešųjų pirkimų tinkle, susijusiame su Rusijos žvalgybos tarnybomis, taip pat JAE įsikūręs tinklas dėl įtariamo dalyvavimo neteisėtame Rusijos finansavime, nurodė departamentas.
Sankcijos taip pat nukreiptos prieš Rusijos vidaus pramonės bazę, teigiant, kad Maskva ją perorientavo taip, kad „karo mašina galėtų išsilaikyti“.
Kita sritis – finansinių paslaugų sektorius: sankcijos įvestos septyniems Rusijoje įsikūrusiems bankams.
Be Iždo departamento, JAV valstybės departamentas taip pat paskelbė beveik 100 sankcijų, nukreiptų į tokias sritis kaip būsima Rusijos energijos gamyba ir pajamos, metalų ir kasybos sektorius, taip pat gynybos pirkimai.
Atskirame pareiškime ketvirtadienį Prekybos departamentas nurodė, kad į juodąjį sąrašą įtraukė 13 subjektų, kurie remia Rusijos kariuomenę įsigydami, kurdami ir platindami rusiškus dronus.