• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pastaruoju metu viešoje erdvėje nemažai diskutuojama apie tai, kad kai kurios įmonės, gavusios paramą kaip nukentėjusios nuo Covid-19, nevengia pirkti ne tik prabangius automobilius, bet ir jachtas, vandens motociklus, kitus pramoginius laivus. Siekiant pažaboti tokius pirkinius, Seime bręsta naujos iniciatyvos.

Pastaruoju metu viešoje erdvėje nemažai diskutuojama apie tai, kad kai kurios įmonės, gavusios paramą kaip nukentėjusios nuo Covid-19, nevengia pirkti ne tik prabangius automobilius, bet ir jachtas, vandens motociklus, kitus pramoginius laivus. Siekiant pažaboti tokius pirkinius, Seime bręsta naujos iniciatyvos.

REKLAMA

Apie vieną iš jų pirmadienį surengtoje konferencijoje pranešė Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas, konservatorius Mykolas Majauskas.

Prabanga nėra blogis, bet už kieno pinigus?

„Svarbu pabrėžti, kad prabanga nėra joks blogis, ar tuo labiau nusikaltimas, tačiau mokesčiai turi būti tinkamai sumokėti ir valstybės parama naudojama pagal paskirtį“, – kalbėjo parlamentaras.

Pasak jo, naujausiais duomenimis, per pandemiją įmonės nusipirko daugiau kaip 100 laivų, katerių jachtų, kurios kartais kainavo ir daugiau kaip 1 mln. eurų.

REKLAMA
REKLAMA

„Absoliuti dauguma šių įmonių yra nesusijusios su vandens transportu, vandens sportu ar pramogine veikla. Daugiausiai tai yra nekilnojamo turto, krovinių pervežimo, statybinių medžiagų, tabako gaminių kompanijos, advokatų bendrijos. Kyla klausimas, kam įmonėms reikalingos jachtos, jei tai nėra susiję su jų tiesiogine veikla“, – svarstė M. Majauskas.

REKLAMA

Anot jo, neretai prabangaus turto įsigijimo, išlaikymo ir eksploatavimo išlaidos įtraukiamos į įmonių veiklos sąnaudas. Taip susigrąžinamas pridėtinės vertės mokestis ir mažinamas pelno mokestis. Toks turtas dažnai naudojamas ir asmeniniams poreikiams, tačiau gauta nauda neapskaitoma kaip pajamos natūra. Taip išvengiama ir gyventojų pajamų mokesčio

M. Majausko teigimu, pusė tokių įmonių laikomos nukentėjusiomis dėl Covid-19.

Politikas neįvardijo konkrečių įmonių, kurios pirko jachtas, vandens motociklus ir kt. Tačiau vardijo pavyzdžius, kai nieko bendro su vandens pramogomis bendrovės gavo didžiules sumas paramos, bet tuo pačiu pirko vandens motociklus ir pramoginius laivus.

REKLAMA
REKLAMA

Įspūdingi nukentėjusių pirkiniai

Politikas vardijo pavyzdžius, kai įmonės, gavusios paramą nusipirko nieko bendra su jų tiesiogine veikla neturinčių katerių, vandens motociklų, pramoginių laivų.

Pavyzdžiui, įmonė užsiimanti naminių gyvūnėlių maisto prekyba: pripažinta nukentėjusia nuo Covid-19 pandemijos, gavo daugiau kaip 20 tūkst. eurų subsidiją darbo vietų išsaugojimui ir įsigijo 17 tūkst. eurų kainuojantį vandens motociklą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įmonė užsiimanti pastatų inžinerinių sistemų remontu: pripažinta nukentėjusia nuo Covid-19 pandemijos, gavo 30 tūkst. eurų subsidiją darbo vietų išsaugojimui, gavo 40 tūkst. eurų paramą skirtą verslo skatinimui ir įsigijo 18 tūkst. eurų kainuojantį vandens motociklą.

Įmonė teikianti siuvimo paslaugas: pripažinta nukentėjusia nuo Covid-19 pandemijos, gavo 20 tūkst. eurų subsidiją už prastovas ir darbo vietų išlaikymui ir įsigijo šimtus tūkstančių eurų kainuojantį prabangų laivą.

REKLAMA

Įmonė užsiimanti sanitarinių įrenginių prekyba: pripažinta nukentėjusia nuo Covid-19 pandemijos, gavo 3 tūkst. eurų subsidiją mikroįmonėms ir įsigijo 14 tūkst. eurų kainuojantį vandens motociklą.

Nekilnojamo turto agentūra: pripažinta nukentėjusia nuo Covid-19 pandemijos, gavo 4 tūkst. eurų subsidiją skirtą mikroįmonėms ir įsigijo 34 tūkst. eurų vertės pramoginį laivą.

Įmonė, užsiimanti krovininiu sausumos transportu: pripažinta nukentėjusia nuo Covid-19 pandemijos, gavo 160 tūkst. eurų subsidiją darbo vietų išsaugojimui, gavo 90 tūkst. eurų subsidiją už prastovas ir įsigijo 15 tūkst. eurų vertės vandens motociklą.

REKLAMA

Bendrovė, atliekanti sunkiasvorės technikos remonto darbus: pripažinta nukentėjusia nuo Covid-19 pandemijos, gavo 60 tūkst. eurų subsidiją darbo vietų išsaugojimui ir įsigijo 14 tūkst. eurų vertės vandens motociklą.

Tarptautinių pervežimų paslaugų įmonė: pripažinta nukentėjusia nuo Covid-19 pandemijos, gavo 80 tūkst. eurų subsidiją darbo vietų išsaugojimui, dar gavo 170 tūkst. eurų subsidiją verslo skatinimui ir įsigijo 14 tūkst. eurų vertės vandens motociklą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įmonė užsiimanti žvyro ir molio kasyba: gavo 110 tūkst. eurų verslo skatinimo subsidiją ir įsigijo 22 tūkst. eurų vertės pramoginį laivą. 

Seimo narys teigė kreipęsis į Valstybinę mokesčių inspekciją, kad ši patikrintų, ar įmonės nepiktnaudžiavo, ar prabangus turtas nėra naudojamas asmeninėms jų vadovų ar savininkų reikmėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų