Ši vairuotojų klaida gali lemti rimtus automobilio gedimus ir atsieiti tūkstančius eurų išlaidų autoservise.
Nesugadinkite siurblio
Scotty Kilmeris daug metų dirbo su įvairiais automobiliais ir turi daugybę sekėjų socialiniuose tinkluose, kur dalijasi įvairiais patarimais ir gudrybėmis, kaip geriau, saugiau ar ekonomiškiau vairuoti.
Neseniai savo „YouTube“ kanale paskelbtame klipe jis paaiškino, kodėl vairuotojai neturėtų važiuoti, kai dega degalų lemputė.
„Šiuolaikiniuose automobiliuose degalų bake įrengtas elektrinis degalų siurblys“, – aiškino S. Kilmeris,
Toliau jis pridūrė: „degalai jį sutepa, kad siurblys nesudegtų“.
Tačiau kai degalų trūksta ir važiuojate į posūkį, į siurblį galite įsiurbti ne degalų, o oro, kuris, pasak S. Kilmerio, ilgainiui gali sudeginti siurblį.
Ekspertas įspėjo, kad jei tektų keisti naują siurblį, jo kaina gali būti labai didelė – tai priklauso nuo konkretaus automobilio markės ir modelio.
„Todėl paklausykite mano patarimo, apsimeskite, kad trys ketvirtadaliai tuščio bako iš tikrųjų yra tuščias bakas, ir nedelskite užsipilti degalų, kai jo tiek liks“, – sakė jis.
Daugelis komentatorių pateikė savo patarimus.
Vienas žmogus rašė: „degalai ne tik sutepa į baką įmontuotą elektrinį degalų siurblį, bet ir jį atvėsina“.
Antrasis sakė: „Niekada neleidžiu, kad mano degalų bakas būtų užpildymas mažiau nei per pusę, nes visada numatau, kad susidarys kritinė situacija, kai reikės kažkur skubėti.
Kitas pridūrė: „Taip, tai tiesa... Mano 2013 m. gamybos automobilyje sudegė degalų siurblys, kai jį buvau nusipirkęs vos kelis mėnesius. Aš vis važiuodavau, kai degalų lemputė užsidegdavo. Sunkiai išmokau, bet bent jau pardavėjas jį sutvarkė“.
Kažkas kitas rašė: „Degalai taip pat palaiko siurblio temperatūrą, o kai jų mažai, rizikuojate prisirinkti suodžių nuo bako dugno.“
Ilgai brangę degalai kiek atpigo
Lietuvoje per savaitę benzino vidutinė kaina padidėjo 0,1 proc., o dyzelino – sumažėjo 0,1 proc., tačiau ir toliau mūsų šalyje degalų kainos yra 0,14–0,21 Eur/l mažesnės nei Latvijoje ir Estijoje.
Lenkijoje degalai dabar yra 0,09–0,10 Eur/l pigesni nei mūsų šalyje, praneša Lietuvos energetikos agentūra.
Per savaitę, rugpjūčio 28 d. – rugsėjo 4 d., dyzelino vidutinės kainos didėjo Estijoje, Latvijoje ir Lenkijoje (0,1–2,1 proc.), sumažėjo Vokietijoje ir Lietuvoje (0,1 proc.).
Vidutinė dyzelino kaina rugsėjo 4 d. Lietuvoje siekė 1,527 Eur/l, taigi, buvo 0,1 proc. mažesnė nei ankstesnę savaitę. Tai apie 0,14 Eur/l mažiau už vidutines dyzelino kainas Estijoje ir Latvijoje. Lenkijoje vidutinė dyzelino kaina šiuo metu yra mažesnė nei mūsų šalyje ir siekia 1,44 Eur/l.
Per aptariamą savaitę benzino vidutinės kainos 0,1–1,8 proc. padidėjo Lietuvoje, Estijoje, Latvijoje ir Lenkijoje, o Vokietijoje sumažėjo 0,1 procento. Lietuvoje vidutinė kaina padidėjo iki 1,590 Eur/l, arba buvo 0,1 proc. didesnė nei ankstesnę savaitę.
Lenkijoje vidutinė benzino kaina yra 0,10 Eur/l mažesnė nei mūsų šalyje ir siekia 1,49 Eur/l. Palyginimui, Estijoje ji yra 1,80 Eur/l, o tai 0,21 Eur/l daugiau nei Lietuvoje.
Vidutinės benzino kainos šiuo metu tik Lenkijoje yra 8 proc. didesnės už buvusias prieš metus. Kitose lyginamose valstybėse benzinas yra 3–8 proc. pigesnis.
Dyzelino vidutinės kainos per pastaruosius 12 mėnesių visose lyginamose valstybėse sumažėjo 9–18 procentų. Per šį laikotarpį vidutinė benzino kaina daugiausiai sumažėjo Lietuvoje (atpigo 0,14 Eur/l, arba 8 proc.), o dyzelino – Vokietijoje (atpigo 0,38 Eur/l, arba 18 procentų.