Tai rodo per vertybinių popierių biržą „Nasdaq“ paskelbta „15min“ konsoliduota finansinė ataskaita už metus, pasibaigusius 2024 m. gruodžio 31 d.
Kitaip nei daugelis bendrovių, ši įmonė finansiniais metais laiko ne įprastus kalendorinius metus, o metus nuo gegužės 1 d. iki balandžio 30 d.
Per 8 mėnesius nuo praėjusių metų gegužės 1 d. iki gruodžio 31 d. „15min“ pajamos siekė 11,2 mln. eurų, o nuostoliai viršijo 1 mln. eurų.
Ankstesniu laikotarpiu nuo 2023 m. gegužės iki praėjusių metų balandžio bendrovė buvo gavusi 10,4 mln. eurų pajamų ir patyrusi 0,63 mln. eurų nuostolių.
Taigi praėjusiu finansiniu laikotarpiu „15min“ nuostoliai išaugo beveik 62 proc.
Penktadienį išplatintame pranešime bendrovė išaugusius nuostolius pakomentavo taip:
„Šį rezultatą daugiausiai lėmė su įsigijimų sandoriais susijusios vienkartinės reikšmingos išlaidos, prestižo (goodwill) amortizacija ir finansavimo sąnaudos (įskaitant obligacijų ir paskolų palūkanas), kurios atspindi aktyvią investicinę plėtrą.“
Pasirodžius šiai publikacijai bendrovė perdavė tokį direktoriaus Tomo Balžeko komentarą apie nuostolius: „Šie nuostoliai yra augimo kaina – investavome į naujas veiklas, komandą, ženklus ir technologijas.“
Ataskaitoje vadovas nurodo, kad įmonė esą aktyviai vertina išorinės aplinkos keliamas rizikas.
„Prastėjanti geopolitinė situacija regione gali paveikti vartotojų elgseną, reklamos investicijų dinamiką ar žaliavų bei paslaugų kainodarą“, – nurodoma ataskaitoje, kurią pasirašo „15min“ direktorius Tomas Balžekas.
Pasak jo, siekiant šių rizikų valdymo, grupė taiko išlaidų optimizavimo ir pajamų diversifikavimo principus, reguliariai atnaujina rizikų vertinimus ir ruošia alternatyvius scenarijus.
„Teisinės aplinkos pokyčiai, tokie kaip lošimų ar alkoholio reklamos ribojimai, gali turėti įtakos atskiriems pajamų segmentams. Visgi šių segmentų dalis bendrose pajamose nėra reikšminga, todėl poveikis EBITDA rodikliui vertinamas kaip valdomas“, – tikina direktorius.
Ataskaitoje primenama, kad pernai „15min“ nusipirko radijo stoti „M-1“, „Ultra Vires“, „Laluna“, taip pat „Žmonės Cinema“, taip pat „Reklamos ekspertai“. Tiesa, visi pastarosios darbuotojai atleisti praėjusią savaitę.
Pernai „15min“ išplatino 2 metų trukmės 16 mln. eurų obligacijų emisiją – tiek pinigų pasiskolino iš gyventojų ir institucinių investuotojų už 9,8 proc. metines palūkanas.
Sprendžiant iš ataskaitos, dar 11 mln. eurų bendrovė yra pasiskolinusi pagal atskirą paskolos sutartį.
Praėjusiais finansiniais metais trims bendrovės vadovams priskaičiuotos sumos, susijusios su darbo santykiais, siekė 225 tūkst. eurų. Ankstesniais metais, vienam vadovui buvo priskaičiuota beveik 98 tūkst. eurų.
Praėjusią savaitę Konkurencijos taryba leido investicinio fondo valdytojui „Stichting Mediatech Investment Fund Management“ įsigyti 22,18 proc. įmonės „4 Bees“ akcijų ir kartu su T. Balžeku netiesiogiai per pastarąją perimti bendrovių „15Min“, BNS, M-1 ir kt.
Nyderlanduose registruotas fondas neatskleidžia savo dalyvių. Tačiau viešumoje jis yra siejamas su verslininku Tomu Okmanu, vienu iš „Tesonet“ savininkų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!