Likus pusantro mėnesio iki Londono olimpinių žaidynių lietuviai nepraranda optimizmo ir tvirtina kovosiantys tik dėl medalių. Mūsų šalies atstovai iš viso yra iškovoję 42 kelialapius, iš jų – 17 lengvaatlečių.
Paskutinė olimpiada
Dukart olimpinis, dukart pasaulio ir Europos čempionas – disko metikas Virgilijus Alekna – tvirtina, kad nemažins tempo iki olimpinių žaidynių: „Bus dar keletas varžybų. Rimtesnis pasirengimas prasidės vėliau. Kūnui reikia priprasti prie varžybų tempo ir disko metimo sektoriaus. Vienaip vyksta treniruotės, kitaip – varžybos. Laukia dar keli rimtesni startai.“
40 metų lengvaatletis sportininkas jau ne kartą yra sakęs, kad ši olimpiada jam bus paskutinė, todėl tvirtina, kad į Londono žaidynes verta vykti tik tuo atveju, jei pats jaučia, kad gali varžytis dėl aukščiausių prabos apdovanojimų: „Nematau tikslo ten vykti vien dėl to, kad dalyvauti. Sektoriuje su manimi dar reikia skaitytis.“
A. Skujytės svajonė – olimpinis auksas
2004 metų Atėnų olimpinė vicečempionė daugiakovininkė Austra Skujytė sako, kad pagrindinis tikslas Londone bus pagerinti asmeninį rekordą, prieš aštuonerius metus pasiektą Graikijoje, o svajonė – aukso medalis.
„Per daug drąsu tikėtis aukso olimpiadoje. Susirenka geriausios pasaulio sportininkės. Be to tiesioginės varžovės – labai stiprios: Natalija Dobrynska, Tatjana Černova ir Jessica Ennis. Reikės įdėti labai daug pastangų. Norint iškovoti auksą, reikia surinkti mažiausiai 6800 taškų. Manau, tiek užtektų. Daugiausiai taškų esu surinkus Atėnų olimpiadoje – 6453. Labai tikiuosi pagerinti asmeninį rekordą“, – teigė 32 metų daugiakovininkė.
A. Skujytė neslepia, kad svarbiausia pergalė jos sportinėje karjeroje iškovota Atėnuose: „Ši pergalė – mano karjeros viršūnė. Labai džiugino ir šių metų pasaulio uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas, kur iškovojau bronzą.“
Austra Skujytė (nuotr. Fotodiena.lt/Alfredo Pliadžio)
Dėl kelialapių į Londoną dar kovoja
Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės treneris Kęstutis Jezepčikas sako, kad sportininkai šiuo metu varžybų nestokoja, nes dėl kelialapių į olimpiadą dar kovos sprinterė Lina Grinčikaitė, daugiakovininkas Darius Draudvila, V. Aleknos įpėdiniu vadinamas Andrius Gudžius ir bėgikai: Eglė Balčiūnatė, Agnė Šerkšnienė ir Vitalijus Kozlovas.
„Įdėmiai stebime V. Kozlovą, kuris dalyvavo Pekino olimpinėse žaidynėse. Čia, Kaune, jis neturėjo lygiaverčių varžovių, pagrindinis priešas – vėjas. Artimiausia sportininko užduotis – sėkmingai pasirodyti Europos čempionate Suomijoje“, – tvirtino K. Jezepčikas.
„L. Grinčikaitė – labai stabili sportininkė. Tačiau šį sezoną jai trukdė užklupusios ligos. Taigi dabar jai – kovos dėl olimpinio kelialapio karštymetis“, – teigė treneris.
„Drąsiai galime sakyti, kad Londono olimpiadoje Lietuvai atstovaus mažiausiai 20 lengvaatlečių. Galutinė rinktinės sudėtis turėtų paaiškėti po Europos čempionato Helsinkyje, kuris vyks birželio pabaigoje – liepos pradžioje“, – optimizmo nestokojo K. Jezepčikas.
Išbandė olimpinę trasą
Ne paslaptis, kad pastarieji metai geriausi penkiakovininkės Lauros Asadauskaitės karjeroje. Tuo įsitikinusi pati atletė – po motinystės atostogų vėl ėmusi sportuoti ji greitai sugrįžo į šiuolaikinės penkiakovės viršūnę.
Praėjusiais metais L. Asadauskaitei viename iš pasaulio taurės etapų teko išbandyti ir olimpinę trasą Londone: „Nelengva. Tenka bėgti į kalną, takelis padengtas smėliu, daug posūkių. Bet dabar žinosiu, kaip tam pasirengti. Olimpiadoje tikiuosi „išspausti“ iš savęs maksimumą.“
Vos prieš kelias savaites triumfavusi ir į Lietuvą parvežusi pasaulio taurę, penkiakovininkė sako, kad svarbiausia - neperkrauti savęs: „Nereikia savęs apkrauti, o ruoštis ramiai. Nereikia „arti“ dvigubai per treniruotes. Tiesiog reikia dirbti pagal numatytą planą ir nepersistengti.“
Tikslas – Rio de Ženeiro olimpiada
Viena perspektyviausių Lietuvos bėgikių 18-metė Gabija Rasiukevičiūtė tyliai tikisi, kad po ketverių metų galės startuoti su pajėgiausiais pasaulio sportininkais Brazilijoje.
„Nieko nėra neįmanoma“, – optimistiškai sako G. Rasiukevičiūtė.
Bėgikė neslepia, kad laibiausiai žavisi greičiausiu pasaulio žmogumi Usainu Boltu. Paklausta ar Lietuvoje sudarytos sąlygos leidžia pasiruošti olimpiadai, sportininkė atsakė: „Turime neblogų stadionų. Lietuvoje bazės neblogos, tačiau, manau, reikėtų daugiau lėšų skirti pasiruošimo stovykloms. Dauguma olimpiečių treniruojasi kalnuose, kur geros oro sąlygos. Taip reikėtų pasielgti su jaunių ir jaunimo rinktinėmis, o ne tik su suaugusiais.“
TIK FAKTAI
A. Skujytė olimpinėse žaidynėse debiutavo 2000 metais Sidnėjuje. Tuomet septynkovėje ji surinko 6034 taškus ir užėmė 12 vietą. 2004 metų Atėnų olimpiadoje lengvaatletė surinko 6435 taškus ir iškovojo sidabro medalį. 2008 metų Pekino olimpinėse žaidynėse A. Skujytė septynkovės varžybų nebaigė.
V. Alekna olimpinėse žaidynėse debiutavo 1996 metais Atlantoje. Tuomet mūsų šalies lengvaatletis diską numetė 65,30 m ir užėmė 5 vietą. 2000 metais Sidnėjuje ir 2004 metais Atėnuose jis tapo olimpiniu čempionu atitinkamai įrankį nusviedęs 69,30 m ir 69,89 m. Pekine 2008 metais V. Alekna laimėjo bronzą su rezultatu 67,79 m.
TAIP PAT SKAITYKITE:
Penkis kartus nuskraidinęs diską už 68 m žymos V. Alekna laimėjo varžybas Prancūzijoje
D. Gudzinevičiūtė: pasirodo, daugiau nei 30 metų šaudžiau ne taip
Londono olimpiada: 150 tūkst. prezervatyvų ir 50 tūkst. mėsainių „Big Mac“