Pasaulio futbolo valdymo institucija FIFA pareiškė esanti „labai nuliūdusi“ dėl darbuotojo mirties grupių etapo metu.
Interviu „Reuters“ turnyro vadovas Nasseras Al Khateris teigė, kad yra „nusivylęs“ žurnalistų klausimais šiuo klausimu.
„Kataro pareigūno komentaras rodo, kad jis yra bejausmis ir nejaučia pagarbos mirusiam darbuotojui migrantui.
Jo teiginys, kad visi miršta ir kad tai natūralu, kai taip nutinka, nepaiso tiesos, kad daugelio migrantų darbuotojų mirčių buvo galima išvengti“, – sakė „Human Rights Watch“ atstovė Rothna Begum.
Filipinų pilietis mirė atlikdamas remontą kurorte, kurį Saudo Arabijos komanda naudojo kaip treniruočių bazę, pranešė „The Athletic“.
Kataro elgesys su darbuotojais migrantais buvo vienas iš pagrindinių įvykių, nustelbusių rengimąsi pasaulio čempionatui.
Turnyro aukščiausiasis komitetas teigė, kad darbuotojas „dirbo ne pagal savo kompetenciją“, o incidentas įvyko „tarnyboje, kuri nepriklauso jo atsakomybei“.
Šiuo metu šį klausimą tiria Kataro valdžia.
FIFA teigė, kad jai buvo pranešta apie nelaimingą atsitikimą ir ji susisiekė su vietos valdžia, kad būtų suteikta daugiau informacijos.
N. Al Khateris buvo nustebęs, kad žurnalistai spaudos konferencijoje domisi ne su turnyru susijusiais dalykais, o būtent darbuotojo mirtimi.
„Ar apie tai dabar norite kalbėtis? Turiu omenyje, kad mirtis yra natūrali gyvenimo dalis, nesvarbu, ar tai įvyksta darbe, ar miegant.
Žinoma, mirė darbuotojas. Užuojauta jo šeimai. Tačiau turiu galvoje, kad keista, kad būtent į tai norite atkreipti dėmesį pirmuoju klausimu“, – svarstė jis.
Qatar World Cup CEO Nasser Al Khater was asked about a migrant worker dying at Saudi Arabia’s training base this week. pic.twitter.com/ScfUKf9aSA
— ESPN FC (@ESPNFC) December 8, 2022
Turnyro vadovas taip pat teigė, kad įvairių ginčų sukėlusią temą apie darbuotojų mirtis be reikalo suaštrino viso pasaulio žiniasklaida.
„Žiūrėkite, darbuotojų mirtys buvo didelė tema per Pasaulio futbolo čempionatą. Viskas, kas buvo pasakyta ir kas buvo atspindėta apie darbuotojų mirtis, buvo absoliučiai klaidinga.
Mes susidūrėme su šia tema ir tuo negatyvumu pasaulio čempionate ir esame šiek tiek nusivylę, kad žurnalistai paaštrina šį klaidingą pasakojimą.
Tiesą sakant, manau, kad daugelis žurnalistų turi savęs paklausti ir susimąstyti, kodėl jie taip ilgai bando blaškytis šia tema“, – kalbėjo N. Al Khateris.
Reaguodama į tokius pasakymus, „Amnesty International“ migrantų darbo teisių tyrinėtoja Ella Knight sakė, kad dalis paties turnyro vadovo teigiamų dalykų yra klaidingi.
„Deja, ponas Al Khateris klysta sakydamas, kad kiekviena mirtis yra tiriama. Tai tiesiog netiesa.
Mes ir kiti jau daugelį metų raginame Kataro valdžios institucijas atlikti tokius darbuotojų mirties tyrimus, bet nesėkmingai.
Vietoj to, jie ir toliau tiesiog nurašo daugybę mirčių kaip įvykusias dėl „natūralių priežasčių“, nepaisant akivaizdaus pavojaus sveikatai, susijusio su darbu ekstremalioje temperatūroje.
Savaime suprantama, kad Vyriausybė turėtų tirti šią tragišką atvejį, taip pat ir visų kitų žmonių mirtį. Kiekviena šeima, praradusi artimą žmogų dėl darbo sąlygų Katare, nusipelno atsakymų ir gydymo priemonių“, – įsitikinusi E. Knight
Žmogaus teisių organizacijos ir kelios futbolo asociacijos, kurių šalys dalyvauja turnyre, teigia, kad „toliau spaus“ Katarą ir FIFA, kad šie įsteigtų kompensacijų fondą darbuotojams migrantams ir jų šeimoms, taip pat įkurtų darbuotojų migrantų centrą.