Paryžiuje penktadienio vakarą įvyks olimpinio futbolo turnyro finalas, kuriame susitiko šeimininkė Prancūzija ir Ispanija. Po pratęsimo pergalę 5:3 pasiekė ir auksą iškovojo Ispanijos rinktinė.

Finalą pradėjo Enzo Millot įvartis, bet vėliau vos per dešimt minučių Ispanijos rinktinė pelnė du įvarčius. Ispanijos olimpinės rinktinės lyderis Ferminas Lopezas pasižymėjo dukart, o vieną įvartį pridėjo Alexas Baena.

Antrojo kėlinio pabaiga priklausė prancūzams. Maghnesas Akliouche suteikė prancūzams vilties, o per pridėta laiką vienuolikos metrų baudinį realizavo Jeanas-Philippe`as Mateta.

Pratęsime auksinį įvartį ispanams pelnė Sergio Camello, o būtent šis puolėjas užtvirtino auksinį ispanų pasirodymą jau per pridėtą antrojo pratęsimo laiką pelnydamas antrąjį savo įvartį.

Ispanijos rinktinei tai antrasis auksas Olimpinėse žaidynėse per visą istoriją. Iki tol vienintelį kartą jie auksą iškovojo 1992 metais Barselonos olimpiadoje. Dar tris kartus ši rinktinė liko antra, tarp jų ir praėjusiose Olimpinėse žaidynėse.

Pagal iškovotus medalius futbolo turnyre Olimpinėse žaidynėse Ispanijos rinktinė dabar nusileidžia tik Didžiosios Britanijos ir Vengrijos atstovams. Tiesa, jos triumfavo praėjusio amžiaus pradžioje ir viduryje.

Ispanai pusfinalyje dėl bilieto į finalą 2:1 pranoko Egiptą, o prancūzai 3:1 įveikė Maroką, kuris vėliau iškovojo bronzos medalius.