Olimpinės žaidynės (Olimpiada)

 

Tai didžiausias tarptautinis sporto renginys, kuris vyksta kas ketverius metus ir vienija tūkstančius sportininkų iš viso pasaulio. Žaidynes sudaro vasaros ir žiemos olimpinės žaidynės, kurios vyksta pakaitomis kas dvejus metus. Olimpinės žaidynės simbolizuoja taiką, draugystę ir vienybę per sportą, o jų šūkis yra "Citius, Altius, Fortius" (greičiau, aukščiau, stipriau). 

 

 

Prancūzija atsisveikina su olimpinėmis žaidynėmis, surengusi paradą Eliziejaus laukuose

Prancūzija šeštadienį galutinai atsisveikina su Paryžiaus olimpinėmis žaidynėmis, surengusi paradą Eliziejaus laukuose. Į paskutinį vasaros žaidynių renginį garsiausioje Prancūzijos sostinės alėjoje, kur prezidentas Emmanuelis Macronas daugeliui medalių laimėtojų ketina įteikti aukščiausius šalies civilinius apdovanojimus, susirinko dešimtys tūkstančių sirgalių. Renginio saugumą užtikrina apie 4 tūkst.

Olimpinis Paryžius: karštis autobusuose, 80 šakočių ir begalinis pasididžiavimo jausmas

Tam, kad neseniai pasibaigusios Paryžiaus olimpinės žaidynės būtų ypatingos 51 Lietuvos sportininkui, misijos vadovai turėjo atlikti daug nematomo, net juodo darbo. Kartais juodo – visomis prasmėmis. Prancūzijos sostinėje laukusius iššūkius ir nuotykius misijos vadovo ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto olimpinio sporto direktoriaus pavaduotoja Agnė Vanagienė ir jos kolegos įsiminė ilgam.
Naujienos 2024-08-22

Paryžiaus žaidynėse pratrūkusi dziudo kovotoja sulaukė 3 mėnesių diskvalifikacijos

Paryžiaus olimpiadoje bronzą iškovojusi 18-metė švedė Tara Babulfath sulaukė tarptautinės dziudo federacijos (IJF) pranešimo apie tai, kad yra diskvalifikuojama 3 mėnesiams. T.Babulfath nesusivaldė olimpiniame pusfinalyje, kai teisėjas įtemptoje kovoje prieš japonę Natsumi Tsunoda skyrė švedei trečią įspėjimą. Tai automatiškai reiškė T.Babulfath pralaimėjimą. Švedė su tokiu sprendimu nesutiko, ilgai ginčijosi su teisėju ir skėsčiojo rankomis.

Vilniuje – tarptautiniai negalią turinčių tenisininkų turnyrai

Praėjusios savaitės pabaigoje „SEB arenoje“ Vilniuje vyko tarptautinis negalią turinčių tenisininkų turnyras „Lithuanian Open 2024“. Šiais metais jame varžėsi 38 dalyviai iš 16 valstybių – Lietuvos, Estijos, Latvijos, Brazilijos, Japonijos, Lenkijos, Švedijos, Nyderlandų, Belgijos, D. Britanijos, Čekijos, Turkijos, Austrijos ir Airijos. Turnyro dalyviai kovėsi keturiuose divizionuose – vyrų, moterų, quad (jame žaidžia visų galūnių negalią turintys sportininkai) ir jaunių.
Naujienos 2024-08-19

Po 11 dienų rumunė atgavo olimpinę bronzą: „Tikiu, kad vieną dieną mes visos gausime bronzos medalius“

Praėjus 11 dienų po olimpinio laisvųjų pratimų finalo Rumunijos gimnastė Ana Barbosu gavo bronzos medalį, kuris buvo atimtas iš amerikietės Jordan Chiles. Rugpjūčio 5 d. vykusiame olimpiniame finale J.Chiles iš pradžių gavo tik 5-ą rezultatą, bet treneriai jos vardu pateikė protestą. Gimnastikoje protestai neretai pasibaigia dar mažesniu įvertinimu, bet šį kartą amerikietei viskas baigėsi laimingai. Paaiškėjo, kad teisėjai nuvertino vieną iš J.Chiles techninių elementų.

Sutiko kaip didvyrį – olimpinio čempiono Botsvanoje laukė virš 30 tūkst. sirgalių

Letsile Tebogo įrašė savo vardą į šalies istorijos vadovėlį, kai iškovojo pirmąjį Botsvanos olimpinį aukso medalį, o jo tautiečiai nekantravo švęsti kartu su juo. Sprinteris rugpjūčio 8 d. vyrų 200 m bėgimo finale įveikė JAV žvaigždes Noah Lylesą ir Kenny Bednareką. Jis distanciją įveikė per 19,46 sekundės – tai ketvirtas greičiausias laikas istorijoje.

Ukrainos olimpinė čempionė aukcione pardavė savo špagą ir skyrė pinigus šalies gynybai

Dukart olimpinė čempionė Olha Kharlan aukcione pardavė savo špagą, kuri padėjo Ukrainos moterų fechtavimo komandai iškovoti aukso medalį 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. O. Kharlan špaga buvo parduota už 10 mln. grivinų (apie 242 tūkst. JAV dolerių). Pinigai bus panaudoti nuotoliniu būdu valdomiems koviniams moduliams „ShaBlia“ įsigyti. Fechtuotoja iškovojo pirmąjį Ukrainos medalį Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, kai liepos 29 d. ji iškovojo bronzą moterų varžybose.

Bronza olimpinėse žaidynėse pasipuošusi Viktorija Senkutė išrinkta „World Rowing“ mėnesio irkluotoja

Pirmąjį medalį Paryžiaus olimpinėse žaidynėse Lietuvai iškovojusi irkluotoja Viktorija Senkutė sulaukė pripažinimo ir tarptautinėje erdvėje. Lietuvė tarptautinės irklavimo federacijos buvo išrinkta mėnesio irkluotoja.  Kaip rašoma „World Rowing“ svetainėje, V. Senkutė jau kurį laiką sukosi moterų vienviečių valčių varžybų geriausiųjų gretose, o šeštąsias vietas užėmė 2023 m. pasaulio irklavimo čempionate ir 2024 m. Europos irklavimo čempionate.

Olimpinių žaidynių rezultatus apžvelgęs Eimantas Skrabulis: „Iki labai gero pasirodymo trūko papildomo medalio“

Prieš mažiau nei savaitę Paryžiuje baigėsi 33-ios vasaros olimpinės žaidynės, iš kurių lietuviai parvežė net 4 medalius. Vienas iš jų priklauso ir olimpiniam vicečempionui Mykolui Aleknai, kuris disko metimo finale akimirkai buvo pagerinęs olimpinį rekordą.

Po sudėtingos Europos čempionato pradžios „Arabela-Auga“ įgula grįžo į kovą

Pirmajame Europos ORC jūrinio buriavimo čempionato etape gavę diskvalifikaciją ir nukritę į rezultatų lentelės dugną, „Arabela-Auga“ (kpt. Raimondas Šiugždinis) komanda sugebėjo atsitiesti ir, vakar dienos lenktynėse užėmę trečią bei antrą vietas, pakilo į didesniųjų jachtų B grupės geriausiųjų dešimtuką. „Tikrai būna tų juodų dienų, momentų ir situacijų, tačiau pasipyksti, išsiaiškini ir plauki toliau.
Naujienos 2024-08-16

Į Alžyrą grįžusi Imane Khelif atsivėrė: „Ačiū psichiatrams, padėjusiems įveikti šį etapą“

Olimpinė bokso čempionė Imane Khelif į savo gimtąjį Alžyrą po Paryžiaus olimpinių žaidynių grįžo apimta dvejopų jausmų. Boksininkė tikino jaučianti didžiulę baimę, susijusią su savo lytimi. I. Khelif Alžyro oro uoste iškilmingai sutikta su taip pat auksą iškovojusia gimnaste Kaylia Nemour ir 800 m bėgimo varžybose bronzą laimėjusiu Djameliu Sedjati.

Australijos breiko šokėja atsivėrė: prašo stabdyti patyčias, kurios palietė ir jos šeimą

Australijos breiko šokėja Rachael Gunn - Raygun pasisakė, ką galvoja apie internete išplitusias patyčias ir vaizdo įrašus su jos šokio judesiais iš Paryžiaus olimpinių žaidynių.

Lengvoji atletika – per skaičių prizmę: Paryžiaus žaidynių rekordai, nauji čempionai ir Lietuvos rezultatas

Rugpjūčio 11 dieną baigėsi daugiau nei dvi savaites trukusios Paryžiaus olimpinės žaidynės. 33-iųjų vasaros olimpinių žaidynių programoje lengvoji atletika vyko rugpjūčio 1–11 dienomis, o 2028 metais Los Andžele sporto karalienė vyks žaidynių pradžioje. Nusileidus didžiausio sporto renginio uždangai portalas sportas.lt pateikia lengvosios atletikos varžybų faktus. Daugiau nei 2000 lengvaatlečių (tarp jų – 11 lietuvių) varžėsi „Stade de France“ stadione, kuris talpina beveik 80 tūkst.
Naujienos 2024-08-16

Mūsų kinologai Paryžiuje abejingų nepaliko – prancūzų išminuotojai gyrė lietuvius ir jų šunis

Paryžiaus olimpinių žaidynių saugumui užtikrinti Prancūzija sutelkė įspūdingas pajėgas – dešimtis tūkstančių policininkų ir žandarų, tūkstančius karių gatvėse ir specialioje bazėje, iš kurios jie gali greitai reaguoti į bet kokius išpuolius. Maža to, į žaidynes padėti atvyko ir tūkstančiai pareigūnų iš užsienio šalių, tarp jų ir grupelė lietuvių. Mūsų kinologai Paryžiuje spėjo pasižymėti jau pirmąją dieną ir iš karto užsitarnavo prancūzų pagarbą. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Viena ryškiausių lengvosios atletikos žvaigždžių Ingebrigtsenas: „Šita nesėkmė persekios mane visą gyvenimą“

Viena ryškiausių lengvosios atletikos žvaigždžių – 23-ejų norvegas Jakobas Ingebrigtsenas – Paryžiaus olimpiadą baigė dviprasmiškomis nuotaikomis. Norvegas 1500 m bėgime ne tik neapgynė olimpinio čempiono titulo, bet ir liko be medalio, nes finišavo tik 4-as. Visgi, vėliau jis atsitiesė 5000 m bėgime, kur įspūdingai iškovojo auksą. Tai buvo pirmas kartas nuo 1992 m., kai šią rungtį olimpiadoje laimėjo Europoje gimęs sportininkas.
Naujienos 2024-08-14

Prancūzų prokurorai: pradėtas tyrimas dėl įtariamų patyčių prieš boksininkę Imane Khelif

Prancūzų prokurorai trečiadienį paskelbė, kad gavus olimpinės bokso čempionės Imane Khelif skundą buvo pradėtas tyrimas dėl įtariamų patyčių kibernetinėje erdvėje. Ši Alžyro sportininkė per Paryžiaus olimpiadą buvo atsidūrusi kontroversijos dėl lyties centre. Antradienį buvo pradėtas tyrimas dėl kibernetinio priekabiavimo, naujienų agentūrai AFP nurodė Paryžiaus prokuratūra.

Sporto arbitražo teismas nepersvarstys savo sprendimo dėl atimto JAV gimnastės medalio

Pirmadienį JAV gimnastikos federacija pranešė, kad arbitražo komisija neperžiūrės sprendimo, dėl kuriuo gimnastė Jordan Chiles prašoma grąžinti Paryžiaus olimpinėse žaidynėse už meninės gimnastikos pratimus ant grindų iškovotą bronzos medalį. Pasak valdymo institucijos, anksčiau pirmadienį Sporto arbitražo teismas (CAS) jai pranešė, kad taisyklės neleidžia persvarstyti arbitražo sprendimo, net jei pateikiami nauji įtikinami įrodymai.
Naujienos 2024-08-14

Skandalų sūkuryje atsidūrusi Imane Khelif padavė į teismą „Hario Poterio“ autorę ir Eloną Muską

Alžyro olimpinei boksininkei Imane Khalif atstovaujantis advokatas teigia, kad JK Rowling ir Elonas Muskas yra vieni iš asmenų, nurodytų sportininkės teisiniame skunde dėl priekabiavimo internete. Penktadienį Paryžiuje I. Khhelif iškovojo aukso medalį ir tapo pirmąja Alžyro moterimi, laimėjusia aukso medalį olimpinėse žaidynėse.

Bėgikė olimpiniame maratone patyrė kojos lūžį, bet vis tiek įveikė distanciją: „Privalėjau pasiekti finišą“

Didžiosios Britanijos komandos maratono bėgikė Paryžiaus olimpinėse žaidynėse įveikė varginančią rungtį per mažiau nei tris valandas, nors bėgdama patyrė kojos lūžį. Rose Harvey BBC pasakojo, kad sunkiai treniravosi ir į žaidynes atvyko būdama geriausios savo gyvenimo formos. 31 metų mergina, kuri šiuo metu vaikšto su ramentais, dabar sako, kad jos laukia naujas iššūkis – kaip per tris savaites atsistatyti iki savo vestuvių.

Olimpinis čempionas paaiškino, kodėl atsisakė pasidalinti auksą su varžovu

Šeštadienį Paryžiaus olimpinėse žaidynėse dramatišką vyrų šuolių į aukštį finalą laimėjo Hamishas Kerras iš Naujosios Zelandijos. H.Kerras ir amerikietis Shelby McEwenas ilgą laiką demonstravo lygius rezultatus. Jie abu įveikė 2,36 m aukštį, o tada abu po 3 kartus klydo 2,38 m aukštyje. Kadangi rezultatai buvo vienodi, o bandymai – išnaudoti, sportininkai turėjo pasirinkimo teisę.

Australijos breiko šokėjai atsidūrus apkalbų centre nebetylėti nusprendė ir Dominika Banevič

36-erių australė Rachael Gunn – Raygun olimpinėse breiko varžybose į medalius realiai nepretendavo, bet internete sulaukė daug daugiau dėmesio nei žaidynių prizininkės. Nė vieno balo nepelniusi sportininkė greitai tapo interneto „memų“ objektu.

Bgirl Nicka Lietuvoje neslėpė emocijų: „Aš myliu breiką ir tai yra mano gyvenimas“

Lietuvai sidabro medalį Paryžiuje iškovojusi breiko šokėja Dominika Banevič-Bgirl Nicka Lietuvoje sutikta su dovanomis, muzika ir breiko šokiais. Sostinės oro uoste ją trankiai pasitiko gausus būrys gerbėjų, breiko šokėjų bendruomenė, artimieji, pažįstami. Vilniaus oro uosto atvykimo terminale breiko šokėjų bendruomenė nenustygo vietoje: laukė, kol į Lietuvą sugrįš sidabrą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse iškovojusi „Bgirl Nicka“ Dominika Banevič.

Aukso medalį Paryžiaus olimpiadoje iškovojusi ukrainietė parduoda savo špagą – viskas dėl vieno tikslo

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse aukso medalį iškovojusi ukrainietė Olga Charlan parduoda savo špagą tam, jog galėtų finansuoti modernią karinę įrangą. O.Charlan savo špagą pasiūlė labdaros aukcionui, kuriame bus renkamos lėšos automatiniams „ShaBlia“ bokšteliams, skirtiems Ukrainos kariuomenei. „Ši špaga jau atnešė auksą Ukrainai, o mes pasirūpinsime, kad jis taip pat būtų naudingas mūsų gynėjams fronte“, – sakė O.Charlan.

Įspūdingos dovanos Dominikai Banevič sumanytojas: „Čia dovana nuo visų tautų, gyvenančių laisvoje Lietuvoje“

Į Lietuvą iš Paryžiaus olimpinių žaidynių su sidabro medaliu sekmadienio vakarą grįžusi breiko šokėja Dominika Banevič-Bgirl Nicka sulaukė netikėtos Lietuvos golfo bendruomenės dovanos. 2018-2024 metais Lietuvos golfo federacijos prezidento pareigas ėjusio Nepriklausomybės akto signataro Česlovo Okinčico iniciatyva sportininkei padovanotas juodos spalvos, elektra varomas „Mercedes EQC 400“ krosoveris.

Nuo įspūdingų pergalių iki trukdančio vyriško pasididžiavimo: epizodai iš Paryžiaus, kurių pasaulis nepamirš

Nusivylimai, džiaugsmai, rekordai, pašaipos. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse per pusę mėnesio pasaulis išvydo tiek daug įdomių vaizdų, kad apie juos kalbėti bus galima dar labai ilgai. Nuo skandalų bokse iki trikdžiu tapusio lytinio organo ar sunkiai įsivaizduojamo laiko nulemiančio pergalę. Įspūdingų epizodų Paryžiuje buvo tiek daug, kad visus išvardinti net būtų sunku. Portalas tv3.lt dalinasi keletu įsimintiniausių epizodų, kurie vienaip ar kitaip įeis į olimpinių žaidynių istoriją.

Anthony Edwardsas kategoriškai pasisakė apie žaidimą kitame pasaulio čempionate: „Po velnių, ne“

Olimpinėse žaidynėse aukso medalį su JAV rinktine iškovojęs Anthony Edwardsas negalvoja žaisti artimiausiame pasaulio čempionate. „Po velnių, ne“, – trumpai atsakė JAV rinktinės gynėjas. Artimiausias pasaulio čempionatas vyks 2027 metais ir jis bus rengiamas Katare. Ką jis mąsto apie 2028 metų Los Andželo olimpines žaidynes? „Negaliu apie tai kalbėti. Dabar galiu kalbėti tik apie tai, kas kabo ant mano kaklo… Tai buvo pats smagiausias krepšinis mano gyvenime“, – sakė A.Edwardsas.

Internete patyčių dėl neįprastų breiko judesių sulaukusiai australei – teisėjų palaikymas: „Ji tiesiog bandė įnešti kažką naujo“

  Paryžiaus olimpinėse žaidynėse penktadienį vyko moterų breiko varžybos, kuriose paskutinę vietą užėmė nei vieno taško negavusi 36-erių australė Rachael Gunn – Raygun. Į vieną grupę su Dominika Banevič patekusi australė visas 3 dvikovas pralaimėjo „sausais“ rezultatais.

Paryžiaus olimpinių žaidynių medaliai pagal šalies gyventojų skaičių: Lietuva – tarp geriausių Europoje

Sekmadienį Paryžiuje baigėsi olimpinės žaidynės, kuriose buvo išdalinti ir paskutinieji medalių komplektai. Tiek JAV, tiek Kinija laimėjo po 40 aukso medalių, tačiau amerikiečiai laimėjo 44 sidabro medalius, tuo tarpu Kinija – tik 27. Viso JAV rinktinė iškovojo 126 medalius (40 aukso, 44 sidabro, 42 bronzos), Kinija – 91 (40 aukso, 27 sidabro ir 24 bronzos), o trečią vietą su 45 medaliais (20 aukso, 12 sidabro ir 13 bronzos) užėmė Japonija.

Bogdanas Bogdanovičius apie rungtynėse kilusį konfliktą su LeBronu Jamesu: „Viskas lieka aikštelėje“

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse vykusioje Serbijos ir JAV rinktinių akistatoje netrūko aistrų. Vienu iš rungtynių įsimintinų epizodų tapo ant parketo kilęs ginčas tarp LeBrono Jameso ir Bogdano Bogdanovičiaus. Šiose rungtynėse serbai parodė savo charakterį ir vienu metu prieš JAV pirmavo 17 taškų persvara. Ginčas kilo, kai L. Jamesas parodė įdomų gestą B. Bogdanovičiui. JAV rinktinės kapitonas serbui parodė, jog jis per mažas.

LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė: „Keturi olimpiniai medaliai yra labai geras pasiekimas“

Iš Paryžiaus olimpinių žaidynių sugrįžusi Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė Vilniaus oro uoste atsakė į šalies žiniasklaidos klausimus. „Keturi olimpiniai medaliai yra labai geras pasiekimas. Dominyka nusipelno to milijoninio dėmesio. Man Paryžiaus žaidynės iš matytų 11 buvo pačios geriausios. Dėl žiūrovų, organizavimo, geranoriškumo ir viso kito.

Dominikos Banevič sutiktuvės: breikas oro uoste ir elektrinis „Mercedes“ automobilis

Pirmadienio vakarą į Lietuvą sugrįžo likę mūsų šalies olimpiečiai, tarp kurių ir sidabro medalį iškovojusi breiko atstovė Dominika Banevič. Su ja kartu grįžo lengvaatletė Diana Zagainova, penkiakovininkės Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė, irkluotojų keturvietės įgūlos nariai ir kiti Olimpiečių lėktuvas Vilniaus oro uoste turėjo leistis 22:25 val., tačiau nusileidimas vėlavo 15 min.

Nėra ko skųstis: lietuviškų piniginių premijų olimpiečiams galėtų pavydėti net ir JAV sportininkai

Lietuvos atletai už sėkmingus pasirodymus Paryžiaus olimpinėse žaidynėse gaus nuo 8415 iki 83 875 eurų siekiančias premijas. Kaip ir visada, vieniems sporto sirgaliams tai gali atrodyti pakankamos, o kitiems – neadekvačios sumos, tačiau jeigu palygintume su kitų šalių premijomis, vargu, ar lietuviškomis būtų galima skųstis. Premijas iš valstybės Lietuvoje gaus Paryžiaus olimpinėse žaidynėse 1-8 vietas užėmę sportininkai.

Macronas: Paryžiaus olimpinės žaidynės parodė pasauliui tikrąjį Prancūzijos veidą

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pirmadienį pareiškė, kad sekmadienį pasibaigusios Paryžiaus olimpinės žaidynės parodė pasauliui tikrąjį Prancūzijos veidą, girdamas šalies sėkmę jas rengiant. „Nenorime, kad gyvenimas grįžtų į įprastas vėžes“, – sakė E. Macronas per priėmimą Eliziejaus rūmuose.

Paryžiuje nutrūko viena įspūdingiausių olimpinių serijų: suomiai grįžo tuščiomis

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse dar neregėtą fiasko patyrė Suomijos delegacija. 56 atletus 13-oje sporto šakų turėję suomiai žaidynes taip ir baigė neiškovoję nė vieno medalio. Tai pirmas kartas istorijoje, kai Suomijos delegacija olimpiadą paliko be apdovanojimų. Iki tol suomiai, skaičiuojant tiek vasaros, tiek žiemos olimpines žaidynes 50 kartų iš eilės grįžo su medaliais. Tai buvo antra ilgiausia tokia serija. Suomių rezultatai jau kurį laiką vasaros žaidynėse buvo kuklūs.
Naujienos 2024-08-12

Kokias finansines premijas gaus Lietuvos olimpiečiai?

Paryžiaus olimpinių žaidynių uždanga jau nusileido. Lietuvos olimpinės komanda žaidynėse iškovojo keturis medalius, bet kiti sportininkai užėmė vietas pirmajame aštuntuke. Tad kokios premijos priklauso šiems mūsų šalies olimpiečiams? Olimpinėmis prizinėmis vietoms laikomos 1-8 vietos. Nors 4-8 vietos medalių negauna, bet sportininkams priklauso finansinės premijos.

Dėl naujos kadencijos pasisakęs TOK prezidentas: „Lyties nustatymo testų atsisakėme 1999 m. – jie nepatikimi“

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse dvi boksininkės, dėl kurių lyties viešojoje erdvėje kilo diskusija, iškovojo aukso medalius moterų varžybose. Praėjus 24 valandoms po to, kai Alžyro boksininkė Imane Khelif iškovojo auksą svorio kategorijoje iki 66 kg, Taivano kovotoja Lin Yu-ting įtikinamai įveikė lenkę Juliją Szeremetą ir triumfavo svorio kategorijoje iki 57 kg.

Vienai iš favoričių olimpiada baigėsi su ašaromis akyse: „Mane įspėjo, kad žirgas jautrus“

Prancūzijos penkiakovininkė Marie Oteiza Paryžiuje svajojo iškovoti olimpinį medalį ir po fechtavimo rungties atrodė, kad jos šansai – visai neblogi. M.Oteiza pagrindiniame fechtavimo etape laimėjo 21 kovą, surinko 230 taškų ir dalinosi 5-6 vietas. Prieš finalą dar buvo pranešta, kad dėl ligos nepasirodys geriau fechtavime kovojusi Tokijo olimpinė čempionė britė Kate French, tad prancūzė kilo į 4-ą vietą. Sekmadienį M.Oteiza sau mėgstamą jojimo rungtį pasitiko su didelėmis viltimis.

Paaiškėjo, kodėl Šiaurės Korėjos atletai Paryžiuje vieninteliai negavo prabangių dovanų

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) paskelbė, kad Šiaurės Korėjos delegacija bus vienintelė, kuri negaus prabangių dovanų iš kai kurių rėmėjų. Olimpines žaidynes remianti Pietų Korėjos kompanija sportininkams dovanojo „Galaxy Z Flip 6“ išmaniuosius telefonus. Visgi, Šiaurės Korėjos atletai jų taip ir negavo. Pasirodo, kad dovanų nebuvo galima įteikti, nes tai būtų pažeidę galiojančias Jungtinių Tautų organizacijos sankcijas.
Naujienos 2024-08-12

JAV rinktinės treneris gali palikti komandos gretas

Pasibaigus Paryžiaus olimpinėms žaidynėms, panašu, kad JAV rinktinė ieškos naujo vyriausiojo trenerio. Trejus metus nacionalinei komandai vadovavęs Steve‘as Kerras ketina visas savo jėgas skirti San Fransisko „Golden State Warriors“ komandai. Nors strategas dar nėra viešai paskelbęs tokio sprendimo, tačiau, pasak pranešimų JAV, tai yra labai tikėtinas scenarijus.
Naujienos 2024-08-12

Nustatytos traumingiausios olimpinės sporto šakos: rezultatai – ne tokie, kokių tikėtumėmės

Traumos – neatsiejama sporto dalis, o mokslininkai, remdamiesi duomenimis, surinktais nuo 2008 metų Pekino olimpinių žaidynių, nustatė sporto šakas, kuriose rizikos veiksniai patirti traumą yra didžiausi. Įdomiausia, kad tarp traumingiausių olimpinių sporto šakų, pavyzdžiui, nėra imtynių ar meninės gimnastikos, kur iš pirmo žvilgsnio gauti traumą atrodytų būtų bene lengviausia.

Paryžiaus olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijoje – puokštė pasirodymų ir Tomo Kruzo šou

Sekmadienio vakarą buvo užgesinta 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių ugnis.  Uždarymo ceremonija įvyko „Stade de France“ stadione. Olimpinių žaidynių ceremonija prasidėjo nuo šalių vėliavnešių žygio per stadioną, o vėliau prie jų prisijungė ir olimpinės komandos. Tiesa, gerokai apmažėjusios, kadangi nemaža dalis atletų jau yra išvykę. Paryžiaus vasaros olimpinių žaidynių uždaryme vyksiančiame šalių parade Lietuvos vėliavą nešė breiko šokėja Dominika Banevič – Bgirl Nicka.

Neįtikėtina: praėjus 6 dienoms po finalo TOK iš gimnastės pareikalavo atiduoti olimpinį medalį

Dar rugpjūčio 5 d. dramatiškai baigėsi Paryžiaus olimpinių žaidynių sportinės gimnastikos varžybos, o praėjus 6 dienoms po varžybų Tarptautinis olimpinis komitetas vienos iš sportininkių pareikalavo grąžinti medalį. Moterų laisvųjų pratimų rungtyje amerikietė Jordan Chiles iš pradžių gavo tik 5-ą rezultatą, bet treneriai jos vardu pateikė protestą. Gimnastikoje protestai neretai pasibaigia dar mažesniu įvertinimu, bet šį kartą amerikietei viskas baigėsi laimingai.

„LTeam“ fanų zonoje įvykusiame olimpiečių sutikime – padėkos už palaikymą ir džiaugsmas dėl pasiektų rezultatų

Sekmadienio vakarą prie Baltojo tilto įsikūrusioje „LTeam“ fanų zonoje įvyko į gimtinę grįžusių olimpiečių pasitikimas, kur fanai turėjo progą padėkoti Lietuvos garbę gynusiems sportininkams. Simboliška – kaip ir Paryžiaus olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje, taip ir į fanų zoną – jie buvo atplukdyti laivu. Renginys prasidėjo Algirdo Kaušpėdo muzikiniu pasirodymu, kurį palydėjo ir Justino Lapatinsko pasirodymas.

Ukrainos pareigūnė: sėkmė olimpinėse žaidynėse turi milžinišką emocinį poveikį

Ukrainos sėkmė iškovoti tris olimpinius lengvosios atletikos medalius turi „sprogstamąjį emocinį poveikį“ ir primena pasauliui, kad karas su Rusija vis dar tęsiasi, naujienų agentūrai AFP sakė šalies lengvosios atletikos federacijos prezidentės pareigas einanti Olha Saladucha.

Paryžiaus olimpinių žaidynių finišas – gražesnė medalių eilutė ir skirtingi lietuvių pasirodymai

Sekmadienį nusileis Paryžiaus olimpinių žaidynių uždanga ir bus užgesinta daugiau nei dvi savaites rusenusi olimpinė ugnis.  Daugiau nei 10 tūkst. sportininkų iš viso pasaulio atidavė savo jėgas 48 sporto šakose ir varžėsi dėl išsvajotų olimpinių medalių.  Tarp gausaus būrio olimpiečių buvo ir 51 lietuvis, o mūsiškiai šiemet Lietuvai iškovojo 4 medalius – po du sidabro ir bronzos.

Paryžiaus žaidynėse – nuostabaus grožio vyrų breiko finalas ir kanadiečio dominavimas

Olimpinį vyrų breiko turnyrą laimėjo kanadietis Philas Wizardas B-Boy. Finale 27-erių sportininkui reikėjo įveikti ne tik varžovą, bet ir didžiulės minios palaikymą varžantis su prancūzu Dany Dannu B-Boy. Finale kanadietis laimėjo visus tris raundus ir gavo net 23 teisėjų balus iš 27-ių. Kanadientis taip pat yra 2022-ųjų pasaulio breiko čempionas. Bronza atiteko JAV breikeriui Victorui Montalvo B-Boy. „Buvo labai didelis spaudimas ir daug lūkesčių.
Naujienos 2024-08-11

Italijos tinklininkės pirmą kartą istorijoje iškovojo olimpinį auksą

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse istorinius aukso medalius iškovojo Italijos tinklininkės. Jos sekmadienį finale vos per 73 minutes 3-0 (25:18, 25:20, 25:17) nugalėjo Tokijo olimpinę čempionę JAV rinktinę.   Į pergalę nugalėtojas vedė Paola Egonu, pelniusi net 22 taškus. 10 tšk. prie pergalės pridėjo Myriam Sylla. Amerikiečių gretose nė viena žaidėja nesurinko dviženklio taškų skaičiaus.
Naujienos 2024-08-11

Olimpinių žaidynių medalių lentelė: Lietuva – tarp 70 daugiausiai medalių iškovojusių šalių

Sekmadienį Paryžiuje baigėsi olimpinės žaidynės, kuriose išdalinti paskutinieji medalių komplektai. Medalių lentelėje paskutinę akimirką po moterų Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) krepšinio rinktinės pergalės finale prieš Prancūziją aplenkė Kiniją.

Pasikartojo vyrų finalo scenarijus: dramatiškai Prancūziją įveikusi JAV moterų rinktinė – olimpinių žaidynių čempionė

Sekmadienį Paryžiuje įvyko olimpinio moterų krepšinio turnyro finalas, kuriame analogiškai kaip ir vyrų finale 67:66 (15:9; 10:16; 20:18; 22:23) triumfavo JAV rinktinė Šią pergalę pelnę amerikietės olimpinėmis čempionėmis tapo 8-ąjį kartą paeiliui. Turnyro šeimininkės per pirmąjį kėlinį sukrapštė vos 9 taškus, tačiau sugebėjo toli neatsilikti.

Olimpinių žaidynių vandensvydžio čempionė – Serbijos rinktinė

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse paskutinę jos dieną paaiškėjo vyrų vandensvydžio nugalėtojai. Finale susikovė Serbijos ir Kroatijos rinktinės, o pergalę 13:11 iškovojo ir auksu sužibo Serbijos sportininkai. Iki šios dienos tik dvi komandos buvo laimėjusios tris olimpinius vandensvydžio aukso medalius iš eilės (Didžioji Britanija (1908-1920 m.) ir Vengrija (2000-2008 m.)).  Tačiau Serbija, 13:11 nugalėjusi Kroatiją, prisijungė prie šios išskirtinės grupės.
Naujienos 2024-08-11
Į viršų