„Lietuvos rytas“ patyrė gėdą Belgrade

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai Belgrade be jokių argumentų 67:97 (18:26, 21:24, 22:22, 6:25) pralaimėjo „Partizan“ ekipai ir sukomplikavo savo padėtį kovoje dėl patekimo į Eurolygos TOP–16.

Susitikimą tritaškiu pradėjo D. Zavackas, bet L. McCalebbas atsakė dvitaškiu – 2:3. L. Robertso tritaškis pirmą kartą šeimininkus išvedė į priekį – 7:5, bet B. Popovičius tolimu metimu vėl gražino persvarą svečiams – 7:8. Visgi „Partizan“ į tai atsakė 6 taškais be atsako bei privertė R. Kurtinaitį prašyti minutės pertraukėlės – 13:8.

Po jos M. Bjelica pelnė du taškus su pražanga ir priartino vilniečius (13:11), tačiau Serbijos čempionai surengė spurtą 10:2 bei pirmą kartą šiame mače įgijo dviženklį pranašumą – 23:13. Kėlinuko pabaigoje M. Bjelica užsidirbo nesportinę pražangą, tačiau varžovai ja pasinaudoti nesugebėjo, o paskutinę ketvirčio sekundę pataikytas A. Jomanto tritaškis sumažino „Lietuvos ryto“ deficitą iki 8 taškų – 26:18.

Antrąjį kėlinuką „Partizan“ pradėjo 5 taškais iš eilės (31:18), tačiau gindamasis J. Vesely užsidirbo nesportinę pražangą. M .Bjelica tiksliai realizavo abu baudos metimus, pridėjo tritaškį ir vėl sumažino Europos taurės savininkų deficitą – 31:23. Tiesa, S. Vranešas įmetė dvitaškį, dar keturis taškus iš eilės pridėjo L. Robertsas ir „Partizan“ vėl truktelėjo į priekį (42:31) bei R. Kurtinaitį privertė prašyti dar vienos minutės pertraukėlės.

Kelis kartus „Lietuvos rytas“ buvo sumažinęs varžovų pranašumą iki vienženklio skaičiaus, tačiau serbai baigiantis kėliniui vėl jį padidino iki dviženklio bei įpusėjus rungtynėms pirmavo solidžiai – 50:39.

Po didžiosios pertraukos sostinės ekipa sugebėjo vėl sumažinti atsilikimą iki 8 taškų (51:43), tačiau serbai pelnė 5 taškus be atsako ir vėl atitrūko – 56:43. „Lietuvos rytui“ vėl kelis kartus buvo pavykę priartėti iki 8-9 taškų, tačiau labiau priartėti mūsiškiams niekaip nepavyko. Po trisdešimties žaidimo minučių skirtumas tarp klubų išliko 11 taškų – 72:61.

Paskutiniajame ketvirtyje „Lietuvos ryto“ krepšininkai atrodė visiškai pasimetę. Tuo pasinaudoję aikštelės šeimininkai sužaidus 6 minutes įgijo jau 20 taškų pranašumą (83:63) ir sustoti neketino. Toliau aktyviai spaudę vilniečius jiems net 5 minutes neleido pelnyti nė taško, tuo tarpu patys įmetė dar septynis – 90:63.

LKL čempionų „tylą“ nutraukė D. Zavacko baudos metimai likus žaisti vos 18 sekundžių – 90:65. Per likusį laiką „Partizan“ dar labiau padidino savo persvarą ir finalinė rungtynių sirena paskelbė jų labai svarbią pergalę rezultatu 97:67.

„Partizan“: Aleksandras Rasičius 26 (6/8 tritaškiai), Lawrence'as Robertsas 16, Slavko Vranešas 13 (9 atk. kam. 4 blk.), Dušanas Kečmanas 12, Lesteris McCalebbas 10.

„Lietuvos rytas“: Bojanas Popovičius 17, Martynas Gecevičius ir Artūras Jomantas po 11, Donatas Zavackas bei Milko Bjelica po 10, Aronas Baynesas 4 (12 min. 5 praž.), Steponas Babrauskas ir Dejanas Borovnjakas po 2, Justas Sinica ir Vidas Ginevičius taškų nepelnė.

„Partizan“, turintis 5 pergales ir 4 pralaimėjimus bei žengiantis trečioje vietoje, jau užsitikrino bilietą į kitą etapą. „Lietuvos rytas“ su 4 pergalėmis ir 5 nesėkmėmis B grupėje užima ketvirtą vietą. Penktas kol kas Stambulo „Efes Pilsen“ klubas (3/5), bet jam  liko sužaisti dar dvejas rungtynes – su Pirėjo „Olympiakos“ ir Orleano „Entente“.

Jei „Lietuvos rytas“ ir „Efes Pilsen“ surinks po vienodai pergalių, į kitą etapą pateks turkai, nes jų geresnis tarpusavio mačų santykis (70:77 ir 77:62). Taigi mūsiškiams reikia tikėtis bent vieno varžovų pralaimėjimo ir patiems kitą savaitę įveikti Malagos „Unicają“ arba laukti, kad turkai suklups ir prieš „Olympiakos“, ir prieš „Ententę“.