• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Anglijoje ketvirtą kartą pasaulio profesionalų klasikinių sportinių šokių čempionu tapęs Arūnas Bižokas tvirtino, kad ant parketo daugiau nebeturi, ką įrodyti, todėl šoks tol, kol jaus malonumą. „Kai tik pajusiu aš ar šokių partnerė Katiuša Demidova, kad nebenorime, sustosime“, - interviu Balsas.lt sakė 34 metų lietuvis.

REKLAMA
REKLAMA

Su K. Demidova nuo 2007 metų šokantis ir JAV atstovaujantis A. Bižokas savo trofėjų kolekciją Blekpule (Anglija) vykusiose planetos pirmenybėse užtikrintai papildė ketvirtuoju titulu ir patikino, kad tikrai sieks penktojo.

REKLAMA

„Buvau Europoje, netoli, tai užsukau ir į Lietuvą. Dienelę paviešėjau ir toliau traukiu“, - antradienį vakare prieš skrydį į Ukrainą kalbėjo A. Bižokas. Po poros dienų Ukrainoje jis ketina vykti į Japoniją, kur laukia šou pasirodymai ir šokių seminarai. „Iki Kalėdų dabar bus tikras pasirodymų maratonas“, - juokėsi jis.

REKLAMA
REKLAMA

– Ketvirtas kartas iš eilės, kai tampate pasaulio profesionalų standartinių šokių čempionu. Gal čia koks rekordas? – paklausėme A. Bižoką.

– Iki rekordo dar toli. Klasikinių šokių programoje rekordas priklauso britams Karen ir Marcusui Hiltonams, kurie devynis kartus yra tapę pasaulio čempionais. Yra tokių, kurie tapę aštuoniskart planetos čempionais ir taip toliau.Tų čempionų profesionalų tarpe ne tiek daug, kiek mėgėjų. Mėgėjai laimi kartą ar du planetos pirmenybes ir eina į profesionalus, o čia jau, jeigu stipri pora, ilgiau dominuoja. Nežinau kiek mes ilgai šoksime, tačiau kol kas gerai sekasi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Ar galite pasakyti, kad ties keturiais titulais nesustosite?

– Tikrai ginsime pasaulio čempionų vardą dar kartą, nes būsimos planetos pirmenybės bus gana greitai – balandžio mėnesį, Maskvoje. Nežinau, kaip bus ateityje.

– Ar Blekpule lengvai laimėjote?

– Varžybos fiziškai sunkios, nes viskas buvo gana intensyvu, pertraukos tarp penkių turų trumpos. Nuovargis ir įtampa jautėsi. Pagal teisėjų vertinimus visus šokius laimėjome užtikrintai. Dauguma teisėjų visas pirmas vietas atidavė.

REKLAMA

– Kokį prizinį fondą turi pasaulio čempionatas?

– Jis nėra didelis – 20 tūkst. svarų sterlingų (apie 86 tūkst. litų) finalo dalyviams. Nugalėtojai pasiima didžiausią dalį. Tačiau mes šokame ne dėl pinigų, o dėl prestižo ir titulo. Svarbiausia – pripažinimas. Tai vėliau lemia, kiek ir kas mus kviečia į šou programas, nuo to priklauso ir sutartys su rėmėjais. Tai turi didelę reikšmę.

REKLAMA

– Iš to galima pragyventi?

– Mes nesiskundžiame. Mums patinka taip gyventi. Sunku su kažkuo lyginti, bet tai pakankamai neblogai.

– Penkti metai, kai šokate su K. Demidova, o jūsų apdovanojimų kraityje jau keturi pasaulio čempionų titulai. Kur slypi sėkmės formulė?

– Turbūt pasirinkimas buvo sėkmingas. Kaip tik su Katiuša kalbėjome, kad tikrai nesitikėjome tokios sėkmės. Susiklostė tiek daug aplinkybių mūsų naudai, taip retai būna. Tikriausiai vienas geriausių dalykų abiems – pasirinktas šokių partneris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Kiek dar planuojate šokti? Gal turite minčių dėti konkrečiu numatytu laiku tašką?

– Šiuo metu jaučiame, kad pasiekėme tai, ką norėjome. Užsibrėžtų tikslų, prabūti viršūnėje kažkiek laiko, ar laimėti kažkiek titulų, tikrai nėra. Dar norime šokti ir nesustojame. Nežinau, kaip jausimės po kelių dienų, bet jei tik ateis mintis, kad jau užtenka, tai ir baigsime. Kiek tai tęsis, sunku pasakyti. Būtinybės kažką įrodyti jau nėra. Viską, ką norėjome, įrodėme.

REKLAMA

– Kaip žiūrovai ir varžovai Blekpule reagavo į jūsų poros pergalę?

– Galbūt išskirčiau antrą amerikiečių porą Victorą Fungą ir Anastasiją Muravjovą. Jiems bronza buvo tragedija. Prieš tai jie visuomet buvo antri, o dabar pirmą kartą pralaimėjo britų porai. Tai buvo didžiausia varžybų staigmena. Visi sirgaliai plojo atsistoję. Mūsų laimėjimas nebuvo netikėtas, tačiau publika šiltai priėmė ir palaikė. Kai šokome nugalėtojų šokį, visi atsistojo ir gražiai pagerbė.

REKLAMA

– Lietuviškų akcentų buvo?

– Žiūrovų lietuvių mačiau. Šokių pasaulyje yra šokančių už kitas šalis, tačiau šiose planetos pirmenybėse buvau vienintelis lietuvis dalyvis. Tiesa, viena iš varžybų organizatorių buvo lietuvė.

– Šios pirmenybės buvo pirmosios, kai nesivaržė buvusi paties šokių partnerė Edita Daniūtė su partneriu iš Italijos Marco Gozolli. Ar jų trūko?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Jie visuomet pridėdavo papildomo spaudimo. Mirco buvo tarp žiūrovų, Editos nemačiau. Žinoma, pasigedome jų ant parketo. Kitos poros taip pat meta iššūkį ir niekuomet nesijauti saugiai. Atsiranda daug dibančių žmonių ir gali visko būti.

– Kokiomis svajonėmis ar ambicingais planais gyvenate dabar?

– Dabar atsipalaidavimo nuotaika. Varžybų nebus šiais metais, tik pasirodymai. Čia svarbiau ryšys su publika ir gera nuotaika. Man tai patinka. Kalėdinis laikotarpis (juokiasi).

REKLAMA

– Gal skaičiavote, kiek kartų per metus apsukate aplink pasaulį keliaudami?

– Daug kartų apsuku pasaulį. Pasirodymai šiais metais buvo Australijoje, Naujoje Zelandijoje, Pekine, Šanchajuje, Kanadoje, Amerikoje, Europos šalyse. Daug mylių sukaupėme. Pagrindinė veikla – šou programos ir pasirodymai, o dar per metus gaunasi apie 10-12 varžybų.

REKLAMA

– Prie tokio ritmo esate pripratęs, tai apie sėslų gyvenimą dar negalvojate?

– Pagalvoju, kad reikės kažkada sėsliau gyventi. Keliauti vistiek teks, jei teisėjausiu, tačiau taip intensyviai nereikės. Man patinka keliauti, bet tiek daug ilgą laiką nenorėčiau. Būtų per daug. Daugiausiai laiko tikriausiai praleidžiu Toronte, Niujorke, Londone. Susumavusi gaunasi pora mėnesių per metus. Lietuvoje užsuku po kelias dienas.

TIK FAKTAI

Pasaulio čempionato Blekpule sidabras atiteko Didžiosios Britanijos atstovams Andrea Ghigiarelli ir Sarai Andracchio, o bronza - JAV atstovams Victorui Fungui ir Anastasijai Muravjovai. Finale dar šoko Rusijos, Slovėnijos ir Italijos poros. Pirmenybėse dalyvavo 63 poros.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų