Kauno „Žalgiris“ suklupo ir Vilerbane

Dvylika pralaimėjimų iš eilės išvykose per dvejus metus – tokia serija Eurolygoje dabar gali pasigirti Kauno „Žalgiris“. A grupės mačas su Vilerbano „Asveliu“ nebuvo išimtis – prancūzai laimėjo 77:67 (23:24, 26:20, 20:12, 8:11).

Po šios nesėkmės su vienintele pergale savo kraityje likę žalgiriečiai nusmuko į paskutinę A grupės vietą. Antrąją pergalę iškovoję prancūzai pakilo į ketvirtąją poziciją.

Rungtynes šiek tiek sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai (5:4), tačiau netrukus „Žalgiris“ Manto Kalniečio ir Traviso Watsono pastangomis perėmė iniciatyvą bei išsiveržė į priekį – 7:11. Prancūzai mynė svečiams ant kulnų (11:13), bet kauniečiai įsibėgėjo ir po Marcuso Browno tritaškio jau 11:18.

Prancūzų strategas Vincentas Colletas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, o „Asvel“ ekipą į priekį ėmęs tempti Rawle Marshallas šiek tiek sumažino deficitą – 17:21. Net dvylika taškų pirmajame ketvirtyje surinkęs amerikietis gerokai apsunkino „Žalgirio“ situaciją. Mūsiškiai kėlinį laimėjo tik vienu tašku – 23:24.

Antrojo kėlinuko pradžioje žalgiriečiai neišlaikė pranašumo ir leido priešininkams išsiveržti į priekį – 27:24. Vis dėlto užtikrintai rungtyniavęs Dainius Šalenga pelnė penkis taškus iš eilės ir išlygino rezultatą – 29:29. Tiesa, Loirentas Foirestas perėmė estafetę iš R. Marshallo, puolime sėkmingai žaidė ir kiti „Asvelio“ žaidėjai, o šeimininkų persvara išaugo iki penkių taškų – 37:32.

„Žalgiris“ turėjo nemažai progų dar labiau priartėti, tačiau koją vis pakišdavo netaiklūs baudų metimai (43:39). Tuo tarpu prancūzai baudė savo varžovus – 47:39, o po dviejų kėlinių Lietuvos vicečempionai turėjo penkių taškų deficitą – 49:44.

Po pertraukos šviežesni atrodė „Žalgirio“ krepšininkai. Tiesa, gynyboje nepersistengė nei vieni, nei kiti, todėl „Asveliui“ pavyko išsaugoti persvarą – 55:51. Tačiau vos tik svečiai ėmė alsuoti šeimininkams į nugaras, prancūzai vėl pabėgo į priekį – 61:51. Aikštėje užvirė tikras chaosas. Iš jo daugiau naudos išpešė aikštės šeimininkai – 67:54. Prieš lemiamą susitikimo dalį Gintaro Krapiko auklėtiniai atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje – 69:56.

Jau pačioje ketvirtojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai po truputį ritosi į bedugnę – 73:56. Ilgai tylėjęs „Žalgiris“ spurtavo 6:0 ir parodė gyvybės ženklus – 75:62. Vis dėlto pasivyti priešininkus svečiams pritrūko laiko ir tikslumo. „Asvelis“ iškovojo antrąją pergalę iš eilės, o „Žalgiris“ nurijo dar vieną karčią piliulę – 77:67.

M. Lukauskis nugalėtojams per 24 minutes pelnė 4 taškus (2/3 dvitaškių), atkovojo 1 bei perėmė net 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir prasižengė 3 sykius.

„Asvel“: R. Marshallas 20, L. Foirestas ir E. Campbellas po 15, A. Traore 10.

„Žalgiris“: D. Šalenga 25, T. Watsonas 12 (6 atk. kam.), M. Kalnietis 9, M. Brownas 7 (1/6 tritaškis), T. Klimavičius 6, Ž. Janavičius 3, P. Čukinas (2/6 baudų) ir A. Juškevičius po 2, M .Pocius 1 (1/4 baudų).

Pirmajame rate mūsiškiai savo aikštėje „Asvelį“ pranoko rezultatu 71:52.