Eurolygos „Top 16“ etapo pirmosiose rungtynėse Kauno „Žalgirio“ ekipa išvykoje 65:89 (18:25, 18:20, 16:22, 13:22) nusileido Gdynės „Asseco Prokom“ komandai, kurią treniruoja Tomas Pačėsas.

Rungtynes dvitaškiu pradėjo D.Loganas – 2:0. Prieš tai tritaškį prametęs D.Šalenga šį kartą buvo taiklus – 3:2. Įpusėjus kėlinukui D.Loganas savo sąskaitoje jau turėjo 12 taškų, o aikštelės šeimininkai pirmavo – 15:7. Sunerimęs Ramūnas Butautas paprašė minutės pertraukėlės. Po jos Q.Woodsas perėmė kamuolį, išprovokavo varžovo pražangą bei sumetė abi baudas, taip padidindamas savo ekipos persvarą iki 10 taškų – 17:7. Likus žaisti 2 minutes „Asseco Prokom“ dar pirmavo 22:13, tačiau „Žalgiris“ laimėjo atkarpą 5:0 bei priartėjo – 18:22. Kėlinuką užbaigė D.Ewingo tritaškis, kuris lenkus vėl atitolino – 25:18.

Antrajame ketvirtyje prabėgus minutei P.Zamojskis smeigė tritaškį ir skirtumas tarp komandų vėl buvo 10 taškų – 30:20. Sužaidus 4 minutes Lenkijos čempionai pirmavo jau 15 taškų – 43:28. LKL vicečempionai pelnė 4 taškus be atsako ir kiek priartėjo – 32:43. Ketvirčio pabaigos M.Begičius blokavo R.Burrello metimą, o nubėgęs į greitą puolimą M.Brownas pelnė du taškus, taip sumažindamas deficitą iki vienaženklio skaičiaus – 36:45.

Trečiąją rungtynių atkarpą pradėjo D.Šalengos baudos metimai – 38:45. Tuomet L.Sewerynas bei D.Loganas pataikė iš toli, A.Hryčaniukas pridėjo dvitaškį ir T.Pačėso auklėtiniai vėl atitrūko – 53:38. Po R.Butauto minutės pertraukėlės „Žalgirio“ laivas ir toliau skendo. Dar po 5 iš eilės varžovų taškų kauniečių deficitas jau buvo 20 taškų – 38:58. Vis tik ketvirtį sėkmingiau užbaigė kauniečiai, kurie prieš lemiamą kėlinį turėjo 15 taškų deficitą – 52:67.

Paskutiniosios dešimt žaidimo minučių tebuvo formalumas. Žalgiriečiai nesugebėjo atsitiesti ir finalinė rungtynių sirena paskelbė pirmąjį jų pralaimėjimą „Top 16“ varžybų etape rezultatu 65:89.

„Asseco Prokom“: Davidas Loganas 20 (8 rez. perd.), Danielis Ewingas 16 (4/6 tritaškiai), Ronnie Burrellas 13 (7 atk. kam.), Przemyslawas Zamojskis 11, Ratko Varda 9 (5 rez. perd.).

„Žalgiris“: Dainius Šalenga 15 (8 atk. kam.), Mario Delašas 14, Mirza Begičius 8 (2 blk.), Mantas Kalnietis ir Aleksandras Čapinas (6 rez. perd. 2/13 metimai „iš žaidimo“) po 7, Siimas Sanderis Vene 4, Artūras Milaknis bei Martynas Pocius po 3, Marcusas Brownas (4 rez. perd.) ir Adas Juškevičius po 2.