Šiąnakt pasibaigė XXI-osios žiemos olimpinės žaidynės Vankuveryje. Olimpinė estafetė perduota Rusijai – po ketverių metų atletai varžysis Sočyje.

Olimpiada baigėsi, kai Lietuvoje švito – dėl laiko skirtumo renginio uždarymo ceremonija Kanadoje prasidėjo tuo metu, kai Lietuvoje kilo saulė. Olimpinė ugnis buvo užgesinta ten, kur ir buvo įžiebta – Vankuverio „BC Place“ arenoje. Per baigiamąją ceremoniją Lietuvos vėliavą nešė slidininkas Mantas Strolia.

Šią olimpiadą skubėta vadinti blogiausia istorijoje – daugiausiai žibalo į ugnį buvo įpilta dar prieš jos startą, kai bobslėjaus trasoje žuvo Gruzijos sportininkas. Organizatoriai buvo iškeikti dėl dar kelių incidentų, dėl blogo oro ir dėl to atidėtų planuotų startų. Nepaisant to, olimpiada buvo vykusi.

Užgesinę olimpinę ugnį kanadiečiai ją įžiebti įpareigojo rusus - po ketverių metų žiemos olimpiada vyks kalnų kurortu garsėjančiame Rusijos mieste Sočyje.

Tiesa, olimpinė ugnis Vankuveryje vėl bus įžiebta kovo 12-ąją. Tądien prasidės parolimpinės žaidynės, kuriose varžysis atletai su negalia.

2010-ųjų žiemos olimpiadoje aukso atsargas labiausiai papildė šeimininkė Kanada: išdalijus visus 86 medalių komplektus ji turėjo 14 iš tauriausio metalo pagamintų apdovanojimų. Tiesa, pagal medalių skaičių ją lenkė Jungtinės Amerikos Valstijos ir Vokietija.

Kalbant apie apdovanojimus, Lietuva eilinį kartą liko be jų: tai buvo žinoma prieš žaidynes, kai Lietuvos sporto vadovai viešai paskelbė keliamus tikslus. Kalbose apie juos – jokių užuominų apie medalius, tik dešimtukai, dvidešimtukai, šimtukai arba tiesiog olimpinis principas: svarbu dalyvauti.

Galbūt todėl visiškai nebuvo pikta dėl to, kad baigiantis olimpiadai lietuvis kalnų slidininkas Vitalijus Rumiancevas didžiojo slalomo rungtyje nebaigė trasos.

Iš viso dalyvavo šeši Lietuvos atstovai. Didžiausia viltimi vadinta biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė dalyvavo trijose rungtyse: 7,5 km distancijoje buvo 25-ta (dalyvavo 88 sportininkės), 10 km – 34 vieta (60), 15 km – 30 v. (87).

Po du kartus startavo visi keturi slidininkai. Irina Terentjeva buvo 64-a (iš 78) 10 km lenktynėse ir 49-a (54) sprinte. Aleksejus Novoselskis buvo 71-as (iš 95) 15 km distancijoje, o sprinte liko 53 vietoje (62). Mantas Strolia sprinte užėmė 46 vietą, o Modestas Vaičiulis liko 54-as. Abu jie komandinėse sprinto lenktynėse užėmė 18 vietą tarp 22 duetų.

Kalnų slidininkas V. Rumiancevas slalome milžine užėmė 59 vietą (103), o slalome – nefinišavo.

Vankuverio olimpinėse žaidynėse dalyvavo rekordinis sportininkų skaičius – 2 tūkst. 621. Savo sportinius pasiekimus demonstravo 1 tūkst. 557 atletai ir 1 tūkst. 64 atletės iš 82 skirtingų šalių. 2006-aisiais į Turiną buvo susirinkę 2 tūkst. 500 sportininkų iš 80 valstybių.