Lietuvos krepšinio rinktinei ir antruoju bandymu nepavyko mesti rimto iššūkio pasaulio čempionei Ispanijos rinktinei. Du kėlinius atkakliai kovoję lietuviai penktadienį draugiškose rungtynėse Madride palūžo po didžiosios pertraukos ir pralaimėjo 75:94 (19:24, 22:25, 14:25, 20:21).

Tau buvo antroji mūsiškių nesėkmė pasirengimo planetos pirmenybėms etape.

Ispanijos krepšininkai penkiais taškais iš eilės pradėjo rungtynes, tačiau Linas Kleiza septyniais taškais iš eilės iniciavo spurtą 7:2 ir Lietuvos komanda išlygino rezultatą – 7:7. Maža to, įpusėjus pirmajam kėliniui Mantas Kalnietis dviem baudų metimais pirmą kartą išvedė lietuvius į priekį – 11:10.

Likus žaisti tris minutes Paulius Jankūnas pataikė iš vidutinio nuotolio, greitą ataką metimu iš po krepšio baigė M. Kalnietis ir Ispanijos rinktinės trenerių štabas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes lietuviai šiek tiek nutolo – 17:14. Netrukus Rudy Fernandezas įspūdingu tolimu metimu išlygino rezultatą (17:17), o Marcas Gasolis baudos metimu vėl sugrąžino minimalų pranašumą aikštės šeimininkams – 18:17. Ketvirčio pabaigoje ispanai dar šiek tiek nutolo ir po pirmųjų dešimties minučių pirmavo rezultatu 24:19.

Nors antrojo kėlinio pradžioje Ispanijos komanda buvo atitrūkusi iki septynių taškų (26:19), lietuviai atsakė žaibiškomis atakomis, spurtavo 12:0 ir po įspūdingo M. Kalniečio dėjimo jau Lietuvos rinktinės pranašumas šoktelėjo iki penkių taškų – 31:26. Sugrąžinus į aikštę geriausius žaidėjus, Ispanijos ekipos žaidimas atsigavo ir M. Gasolis dvitaškiu su pražanga aikštės šeimininkams vėl sugrąžino minimalią persvarą – 34:33.

Likus žaisti tris minutes M. Kalnietis dar kartą persvėrė rezultatą svečių naudai (37:36), tačiau tritaškius pataikė Juanas Carlosas Navarro ir Felipe Reyesas, ispanai spurtavo 8:0 ir vėl nutolo – 44:37. Tritaškių dėka ispanai kėlinio pabaigoje dar šiek tiek padidino savo persvarą ir įpusėjus susitikimui pirmavo 49:41.

Nuo pat trečiojo kėlinio pradžios lietuvių žaidimas puolime ėmė strigti, o įsibėgėję ispanai nuolatos didino savo pranašumą. Po Simo Jasaičio ir Jono Mačiulio klaidų virtinės ispanai keturių minučių atkarpą laimėjo 8:1 ir Europos čempionų pranašumas staiga pašoko iki penkiolikos taškų – 57:42. Nepaisant K. Kemzūros minutės pertraukėlės, aikštės šeimininkų pranašumas ir toliau sparčiai didėjo, o sužaidus septynias minutes pirmą kartą pasiekė devyniolikos taškų ribą – 65:46.

Nors keturis taškus iš eilės pelnęs Martynas Gecevičius šiek tiek pristabdė ispanų persvaros augimą, prasidėjus priešpaskutinei kėlinio minutei Jose Manuelis Calderonas baudos metimu padidino lietuvių deficitą iki dvidešimties – 48:68. Lietuvių klaidos aikštės viduryje ispanams leido ispanams netrukdomiems rinkti taškus, todėl prieš lemiamą ketvirtį mūsiškių deficitas jau buvo triuškinantis – 54:74.

Paskutiniame ketvirtyje situacija aikštelėje stabilizavosi. Lietuviams kartas nuo karto pavykdavo šiek tiek priartėti, tačiau ispanai netrukus vėl grąžindavo dvidešimties ir daugiau taškų persvarą. Niekas nepasikeitė iki pat rungtynių pabaigos ir Ispanijos rinktinė iškovojo dar vieną pergalę rezultatu 94:75.

Lietuvos rinktinei 19 taškų surinko Linas Kleiza, 13 – Mantas Kalnietis, 10 – Paulius Jankūnas, 8 – Martynas Gecevičius, 5 – Tomas Delininkaitis, po 4 – Tadas Klimavičius, Renaldas Seibutis ir Robertas Javtokas, po 2 – Jonas Mačiulis, Simas Jasaitis, Mindaugas Lukauskis ir Arvydas Eitutavičius.

Ispanijos komandai Marcas Gasolis pelnė 18, Juanas Carlosas Navarro ir Felipe Reyesas – po 13, Jorge Garbajosa – 8 taškus.

Priminsime, kad šeštadienį Lietuvos krepšininkų laukia ne ką lengvesnis išbandymas – dvikova su vien iš stipriausios planetos lygos NBA žaidėjų sudaryta JAV rinktine.

Tai bus priešpaskutinis lietuvių mačas prieš jau rugpjūčio 28 dieną Turkijoje prasidėsiantį Pasaulio čempionatą. Generalinė repeticija ir išlydėtuvės numatytos rugpjūčio 24 d., antradienį, Kaune, kai bus kovojama su vietos „Žalgiriu“.