Pirmąją nesėkmę po trijų iš eilės pergalių draugiškų rungtynių cikle patyrė Pasaulio čempionatui besirengianti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, kuri Vitorijoje 76:97 (16:30, 26:25, 15:23, 19:19) neprilygo Ispanijai.

Simo Jasaičio tolimų šūvių vedini Lietuvos rinktinės krepšininkai nuo pat mačo pradžios išsiveržė į priekį ir sužaidus tris minutes pirmavo rezultatu 8:4. Visgi trys lietuvių atakos iš eilės baigėsi klaidomis, o tuo pasinaudoję Ispanijos rinktinės krepšininkai įpusėjus kėliniui po Juano Carloso Navarro ir Jose Manuelio Calderono tritaškių jau buvo priekyje – 10:8.

Netrukus ispanai laimėjo dar vieną atkarpą 6:2 ir šiek tiek padidino savo pranašumą (16:10), o po Linui Kleizai skirtos nesportinės pražangos aikštės šeimininkai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 23:12. Jono Mačiulio pastangomis lietuviams buvo pavykę kiek priartėti (15:25), tačiau po pirmųjų dešimties minučių Ispanijos komanda ir toliau turėjo dviženklę persvarą – 30:16.

Antrasis kėlinys ir vėl sėkmingiau prasidėjo Lietuvos krepšininkams, kurie po J. Mačiulio ir Tomo Delininkaičio tritaškių bei Pauliaus Jankūno metimo iš po krepšio sumažino deficitą iki dešimties taškų – 24:34. Visgi Ispanijos komanda žaibiškai atsakė spurtu 5:0 – 39:24.

Antroje ketvirčio pusėje lietuviams pavyko atgaivinti savo puolimą, taškus rinko T. Delininkaitis, L. Kleiza, J. Mačiulis, tačiau Kęstučio Kemzūros auklėtiniai nerado jokių priešnuodžių prieš įspūdingai veikusį Ispanijos rinktinės puolimą. Per pirmąją mačo pusę praleidę net 55 taškus, Lietuvos krepšininkai įpusėjus mačo ir toliau buvo besivejančių vaidmenyje – 42:55.

Penkiais taškais iš eilės trečiąjį kėlinį pradėjęs L. Kleiza po labai ilgos pertraukos sumažino lietuvių deficitą iki vienženklio (47:55), tačiau J. C. Navarro, J. M. Calderono ir Marco Gasolio pastangomis ispanai sužaidus keturias minutes vėl nutolo – 65:49.

Įsibėgėję ispanai laimėjo dar vieną atkarpą 7:2 ir Sergio Scariolo komandos persvara pirmą kartą pasiekė dvidešimties taškų ribą – 72:52. Per likusią ketvirčio dalį ispanai neleido lietuviams sumažinti atsilikimo ir prieš lemiamą ketvirtį jau turėjo įtikinamą pranašumą – 78:57.

Ketvirtajame kėlinyje, nepaisant didelio skirtumo, vyko atkakli ir kieta kova, tačiau pasivyti nutolusių ispanų Lietuvos rinktinė neturėjo jokių galimybių. Įpusėjus paskutiniam ketvirčiui komandas ir vėl skyrė dvidešimt taškų (68:88), o pasinaudoję besiblaškiusių Lietuvos rinktinės įžaidėjų klaidomis likus žaisti tris minutes ispanai dar labiau nutolo – 94:70. Paskutinėmis minutėmis aikštelėje niekas nebepakito ir ispanai iškovojo pergalę rezultatu 97:76.

Beje, lietuviai šiose rungtynėse suklydo net 25 kartus.

Ispanija: J. C. Navarro 17 taškų, M. Gasolis – 14, F. Reyesas 11, J. M. Calderonas – 10.

Lietuva:  L. Kleiza 15 taškų, T. Delininkaitis – 14, J. Mačiulis – 12, S. Jasaitis – 11, M. Pocius – 9, R. Javtokas – 4, M. Lukauskis – 3, T. Klimavičius, P. Jankūnas, M. Gecevičius ir A. Eitutavičius – po 2.

Trenerio Kęstučio Kemzūros sprendimu, mūsiškiams šiose rungtynėse nepadėjo Mantas Kalnietis ir Renaldas Seibutis.