„Norėčiau pažymėti, kad oficialiai, ir tai svarbu, Ukrainos pusė, būtent Ukrainos ministrų kabinetas ir mano biuras, šiandien nota oficialiai gavome... JAV pasiūlymus“, – sakė V. Zelenskis per spaudos konferenciją Kyjive.
Taip pat prezidentas pakomentavo „raudonąsias linijas“, kurios susijusios su JAV ir Ukrainos susitarimu, rašo UNIAN.
„Jei bus kokių nors mums rizikingų dalykų, tai, žinoma, aš visa tai be jokių paslapčių ištransliuosiu mūsų visuomenei“, – sakė Ukrainos prezidentas.
V. Zelenskis mano, kad pagrindiniai kompromisiniai aspektai (tai, ką Ukraina pasirengusi daryti) buvo išdėstyti pagrindiniame susitarime.
„Nesiruošiame prisiimti skolų – man tai visiškai aiškūs dalykai, aš jų nematau. Bent jau kalbant apie praeitį. Jeigu bus kažkokios perspektyvos, nauji paramos paketai, tada Jungtinės Amerikos Valstijos, manau, gali kelti vienokias ar kitokias sąlygas“, – pridūrė prezidentas.
Pranešama, kad naujoje susitarimo dėl naudingųjų iškasenų versijoje JAV prezidentas Donaldas Trumpas reikalauja, kad Ukraina grąžintų visą JAV paramą. Ši suma vertinama 123 mlrd.
Ukraina iš JAV gavo susitarimo dėl iškasenų projektą: štai kas jame
Ukraina gavo iš JAV susitarimo dėl iškasenų projektą, praneša „Kanal 24“. Kyjivas šiuo metu rengia savo poziciją ir ketina ją pateikti Vašingtonui.
Prireikus bus surengtos konsultacijos su Aukščiausiąja Rada, sakoma ekonomikos ministrės Julijos Svyrydenko pareiškime.
Pasak J. Svyrydenko, bet kokios viešos diskusijos dėl susitarimo dėl naudingųjų iškasenų teksto tik kenkia deryboms. Be to, tai užkerta kelią konstruktyviam dialogui su JAV puse.
„Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad šiuo metu bet kokios viešos diskusijos dėl šio susitarimo teksto tik kenkia deryboms ir užkerta kelią konstruktyviai diskusijai su Amerikos partneriais. Kai tik bus pasiektas konsensusas, mes būtinai pateiksime viešą poziciją Aukščiausiosios Rados nariams“, – sako ji.
Atnaujintame dokumente kalbama ne tik apie retųjų žemių metalus, bet ir apie visus Ukrainos mineralinius išteklius, įskaitant naftą ir dujas. Jame taip pat minima su gamtos išteklių eksploatavimu susijusi infrastruktūra: keliai, geležinkeliai, vamzdynai, uostai ir perdirbimo gamyklos.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!