Vaizdo įrašas apie „mistinę liniją“ buvo paviešintas „YouTube“, apie reiškinį pradėjo kalbėti socialiniuose tinkluose, aprašė ir britų tabloidas „The Sun“.
Nuotraukose matyti, kad ši išties neįprastai tiesi linija danguje gali tęstis nuo vieno poliaus iki kito. Liniją pastebėjo vienas itin akylas kosmoso naujienų fanas, stebėjęs Tarptautinės kosmoso stoties tiesioginę transliaciją.
Vienas iš „YouTube“ įrašo komentatorių skelbė, kad „tai yra žymė, kad praskrido kažkas nematomo“, kitas antrino, kad „tai atrodo žmogaus rankų darbas, ir turėtų būti pateikti normalūs atsakymai“.
Tačiau, kaip ir dažniausiai būna tokiais atvejais, viskam yra paprastas paaiškinimas. Mokslininkų teigimu, ši linija yra niekas kitas, kaip paprasčiausi debesys.
Meteorologijos ekspertas „The Sun“ pasakojo, kad tai tėra retos formos debesys. Mančesterio universiteto meteorologijos profesorius Davidas Schultzas tikino, kad „kalta“ dėl tokios debesų formos yra žemo slėgio audra.
„Panašu, kad galinis debesies kraštas, susidūrė su ekstratropiniu ciklonu, t. y. žemo slėgio pasipriešinimu. Tai neįprasta, bet realu“, - sakė jis.
Jis taip pat išskyrė tai, kad dėl atitinkamu kampu krintančios šviesos, atrodo, kad linija dengia didelę dalį Žemės.
„Tai priverčia jus, taip pat ir dėl filmuojančios kameros kampo, manyti, kad didžiulis šešėlis dengia didelę Žemės dalį“, – aiškino jis.
Vizuali apgaulė šiame vaizdo įraše leidžia debesims atrodyti „toliau ir tiesesniais“ negu iš tiesų atrodo, įsitikinęs ekspertas.