Medikai mergytę apžiūrėjo ir išleido gydytis į namus. Įvykį tiriantys vaikų teisių apsaugos specialistai sako, kad ši šeima į jų akiratį patenka jau ne pirmą kartą.
Daugiau apie tai – TV3 Žinių reportaže.
Kasmet gytytojams tenka gelbėti dešimtis per langus ir balkonus iškritusių mažamečių. Specialistai atkreipia tėvų dėmesį, kad dažnu atveju tokių nelaimių galima išvengti.
Šeima žinoma
Sostinėje per langą iškritusią vos dvejų metukų mergaitę jos motina pati atvežė į gydymo įstaigą. Laimei, sužalojimai nebuvo sunkūs, mat mergaitė iš nuosavo namo balkono iškrito ant apačioje esančios pavėsinės stogo ir nusirideno žemyn. Į situaciją skubiai sureagavo ir vaikų teisių apsaugos specialistai.
„Vykom į vietą, bendravom su artimaisiais, ieškojom, kokios pagalbos reikia, kad čia ir dabar padėti šeimai, ir ką turim padaryt, kad tokių situacijų nebūtų ateityje“, – sakė vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Gedas Batulevičius.
Visgi vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovas teigia, kad tai ne pirmas kartas, kai ši šeima patenka į specialistų akiratį.
„Tai tikrai istorijoj yra, kad mes jau vertinom šitoj šeimoj vaikų situaciją ir buvom inicijavę pagalbą ir socialiniai partneriai dirbo su šita šeima“, – tikino G. Batulevičius.
Policijos pareigūnai nustatė, kad mažametės mama buvo blaivi, o šis atvejis – nelaimingas atsitikimas. Ligoninėje medikai vaiką apžiūrėjo ir, laimei, didelių sužalojimų nerado, tad išleido mergytę į namus.
Surinkę visą informaciją pareigūnai ikiteisminio tyrimo dėl įvykio nepradėjo. Visgi specialistai sako, kad panašių įvykių kasmet būna kelios dešimtys.
„Krentant, ypatingai mažesniam vaikui, dažnai pasitaiko 20–30 atvejų per metus kaukolės kaulų lūžių“, – teigė gydytojas neurochirurgas Ramūnas Raugalas.
„Katę palikt aš bijau vieną prie atdaro lango, kad neiškristų, o vaiką... Aš neįsivaizduoju“, – įvykiu baisėjosi kalbinta vilnietė.
Pasakė, kodėl iškrenta vaikai: sekundžių reikalas
Vaiko teisių apsaugos specialistai sako, kad per langus ir balkonus vaikai iškrenta dėl dviejų pagrindinių priežasčių. Dalis jų pasitaiko dėl vaikų nepriežiūros, kai tėvai būna apsvaigę nuo alkoholio. Visgi didžioji dalis – nelaimingi atsitiktinumai.
„Dažniausiai tai yra tiesiog situacijos, sekundės, akimirkos, kada nepagalvota, nesužiūrėta, atsitraukta ir atsitinka tie dalykai“, – tokias situacijas komentavo vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas.
Santaros klinikų vaikų neurochirurgijos skyriaus vedėjas pastebi, kad dažnai tokie nelaimingi atsitikimai įvyksta ir dėl to, kad šiuolaikiniai nuosavi namai ar daugiabučiai yra visiškai nepritaikyti vaikams, juose nėra apsaugų.
„Namai, nuosavi namai, deja, bet prasčiau. Ir ypatingai, jeigu prie to prisideda prastesnė vaiko priežiūra, tai ir turime pacientą“, – pastebi neurochirurgas R. Raugalas.
O apskritai vaikų traumas vien Vilniuje gydytojai kasmet skaičiuoja šimtais.
„Vaikų neurochirurgijos skyriuje per metus gydoma apie 200–300 vaikų dėl galvos traumų. Dar didesnė dalis savo kelionę, medicininę kelionę baigia priėmimo – skubiosios pagalbos skyriuje“, – sakė R. Raugalas.
Vaikų teisių apsaugos specialistas pabrėžia, kad daugeliu atvejų traumų galima išvengti. Svarbiausia – nepalikti atvirų langų, o taip pat prie jų pristumtų daiktų, kuriais vaikas galėtų užlipti. Taip pat nepalikti vaikų be priežiūros.
„Vaikai yra žingeidūs, jie yra ieškantys, jie yra besidomintys, jie yra lipantys ir jeigu yra pravertas langas, o tai natūralu, kad taip gali atsitikt, tai tuo metu ir reikia būt prie vaiko“, – pridėjo vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas G. Batulevičius.
Kasmet atšilus orams medikams tenka gelbėti pro langus iškritusius vaikus. 2022 metais iškrito 6, 2023 metais – 21 vaikas. Vieno iš jų gyvybės išgelbėti tuomet nepavyko.
Pernai per langus ir balkonus iškrito 17 vaikų. O šiemet šis fiksuotas atvejis jau antras toks nuo metų pradžios, kai medikų pagalbos prireikė iškritusiam vaikui.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:







































































































































































































































































