„Autoaibė“ atstovas Tadas Gaidjurgis pasakoja, kad klientai naudojantys šią priemonę, palieka teigiamus atsiliepimus.
„Pirkėjų susidomėjimas ir pirkimas tendencingai augantis. Paklausus klientų atsiliepimų, kurie jau naudoja šią prekę, ar veiksminga, atsakymas vienodas: „Kai pradėjau naudoti švilpukus, jei teko prasilenkti su šalikėlėje stovinčiais žvėrimis, jie visada stovėjo vienoje vietoje nejudėdami“.
Mano nuomone, teigimas dėl 100 proc. veiksmingumo yra sudėtingas, nes šio faktoriaus neįmanoma patikrinti. Ar tai sutapimas, ar tai veiksmingumas“, – pasakoja T. Gaidjurgis.
Pardavimai išaugo 10 kartų
Pardavėjų teigimu, prieš keletą metų, tik pasirodžius švilpukams prekyboje, susidomėjimas jais buvo itin mažas – vos vienas kitas vairuotojas įsigydavo. Dabar prekybininkai tikina, kad parduoda dešimteriopai daugiau.
„EOLTAS“ specialius švilpukus žvėrių atbaidymui klientams siūlo įsigyti jau nuo 2012 m. Pastebime, kad kasmet šių prekių įsigyjama vis daugiau. Jei pirmaisiais metais jų parduodavome vos keliasdešimt, tai pastaraisiais metais pardavimai, lyginant su prekybos pradžia, išaugę daugiau nei dešimt kartų.
Manome, kad prie to prisidėjo ir žiniasklaidos priemonės, kurios didelį dėmesį skiria autoavarijoms, kurių priežastis – laukinių žvėrių migracija“, – teigia UAB „EOLTAS“ mažmeninės prekybos plėtros vadovas Vidmantas Lenikas.
Jis prideda, kad montuoti švilpukus, kurie pradeda skleisti garsą automobiliui pasiekus 30 km/h greitį, yra labai paprasta ir nereikia specialių žinių.
„Švilpuką tereikia pritvirtinti prie automobilio priekinio bamperio ar vieno iš veidrodėlių, užtikrinant, kad pro švilpuką lengvai pratekėtų oras. Tam nereikalingos jokios papildomos tvirtinimo priemonės. Užtruksite kelias akimirkas, tačiau speciali priemonė leis išvengti galimos skaudžios nelaimės“, – pasakoja V. Lenikas.
Dalijo ir nemokamai
Neringos policijos pareigūnai 2020 metų gruodžio mėnesio pradžioje vairuotojams nemokamai dalijo tokius švilpukus, kurie parduotuvėse kainuoja nuo 2 iki 15 eurų.
Policijos duomenimis, buvo išdalyta 130 švilpukų. Artėjantį pavasarį Neringos pareigūnai planuoja dar kartą surengti tokią akciją ir išdalyti panašų skaičių švilpukų.
„Rizika automobiliams susidurti su gyvūnais ypač išauga rudenį, kai jie migruoja iš vienų ganyklų į kitas, ir pavasarį, kai gyvūnai rengiasi „vestuvėms“.
Neringoje 2020 m. gruodžio mėnesį, kai buvo pradėti dalyti ultragarsiniai švilpukai, užfiksuotas vienas eismo įvykis, kai automobilis susidūrė su laukiniu gyvūnu. Palyginti – 2019 m. gruodį buvo fiksuoti 3 tokie eismo įvykiai. 2021 m. ir 2020 m. sausį buvo užfiksuota po vieną tokį eismo įvykį“, – komentuoja Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Asta Kažukauskienė.
Žvėrys tokių garsų nebijo
Portalo tv3.lt kalbintas gamtininkas Andrius Gaidamavičius tikina, kad miško gyventojų automobilių švilpukai negąsdina ir galėtų prie jo priprasti. Ekspertas tikina, kad efektyviausiai susidūrimo su žvėrimi galima išvengti tiesiog sumažinus greitį.
„Mano, kaip gamtininko, nuomone, žvėrys prie visko pripranta. Pats ultragarsas jų negąsdina, tiesiog automobilis iš toliau girdimas.
Aš pats manau, kad pati geriausia priemonė yra sulėtinti greitį. Jei važiuosi ne daugiau kaip 80 km/h – tai joks briedis ant tavęs neužšoks arba pasekmės bus minimalios. O jei norime spėti kažkur nuvažiuoti laiku, reikia tiesiog 10 minučių anksčiau išvažiuoti iš namų“, – pataria A. Gaidamavičius.