Socialinių tinklų „Facebook“ grupėse žmonės praneša apie asmenį, kuris patekęs į laiptinę tikrina butų duris, o radęs atrakintas – nedvejodamas užeina.
Šiais įvykiais dalijasi Karoliniškių mikrorajono gyventojai, pranešdami apie po laiptines vaikštančią vidutinio amžiaus moterį.
Vagys tikrina durų rankenas, užeina į butus
Įrašo autorė nurodo, kad ką tik iš buto išvijo minėtą moterį bei pataria kitiems nepamiršti užsirakinti durų.
„Ir pas mus ką tik buvo!!!! Bliamba sėdžiu ir gailiuosi, kad paleidau <...>“, – komentuoja Vitalija.
Panašiais atvejais dalijasi ir kitų mikrorajonų gyventojai. Šnipiškėse gyvenanti moteris „Facebook“ grupėje rašo:
„Šiandien naktį apie 3:10...buvos stipriai/garsiai paspausta ant rankenos durų. (Tikrino...) Namas nuosavas. Saugokite save ir savo turtą... Patikrinkite būtinai ar einant miegoti užrakinote duris. Būkite saugūs.“
Gyventojai pastebi, kad šie įtartini asmenys elgiasi įvairiai: vieni sutrinka ir apsimeta laiškininkais ar pasiklydusiais darbininkais, kiti bando pabėgti, tačiau pasitaiko ir agresyvių, pavojų keliančių individų.
Policija įspėja saugotis
Vilniaus apskrities policijos atstovas spaudai Tomas Bražėnas naujienų portalui tv3.lt nurodo, kad pareigūnai aktyviai stebi socialinius tinklus, o pagal ten paskelbtą nuotrauką minėta moteris yra nustatyta, tačiau informacija apie jos tapatybę neteikiama.
Pasak T. Bražėno, policija gauna pranešimų apie įtartinus asmenis, tačiau ne visi jie pasitvirtina. Vieną tokio pobūdžio pranešimą pareigūnai gavo ir šį kartą, tačiau skundo nepateikta, o į jį reagavę pareigūnai įtartinų asmenų nepastebėjo.
Nors socialiniuose tinkluose panašių istorijų daugėja, pareigūnai teigia, kad reikšmingo šių nusikaltimų padažnėjimo ar sumažėjimo nefiksuoja.
„Pasitaiko, kad tokias nusikalstamas veikas vykdo tas pats asmuo veikdamas konkrečiame rajone ar gretimuose rajonuose. Tada fiksuojamas padažnėjimas, kol asmuo yra sulaikomas“, – pažymi T. Bražėnas.
Per neužrakintas duris į butus patekę asmenys dažniausiai taikosi į šalia durų paliktus vertingus daiktus. Policijos atstovas pažymi, kad tai dažniausiai būna rankinukai, piniginės ir pan.
Ką daryti pastebėjus vagį?
Kadangi kai kurie įtartini asmenys gali elgtis agresyviai, policija pateikia rekomendacijas, kaip elgtis:
„Apie asmens pavojingumą dažniausiai galima spręsti ne pagal pačią nusikalstamą veiką, bet pagal asmens kriminalinę praeitį. Dažniausiai tokiais atvejais asmuo tampa pavojingas, kai pagautas visais įmanomais būdais bando ištrūkti ir pasišalinti.
Visais atvejais pastebėjus įtartinus asmenis ar vykdomą teisės pažeidimą reikia pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112“, – nurodo T. Bražėnas.
Kad pavojingi asmenys negalėtų patekti į namus, policijos atstovas primena, kad svarbu yra visada užrakinti buto ar namo duris, neįleisti į namus pašalinių asmenų, laiptinėse ar prie įėjimų įrengti vaizdo stebėjimo kameras.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!