Policija įspėja būti atsargiais sulaukus sukčių skambučio, primena, kokios yra dažniausiai šiuo metu pasitaikančios sukčių schemos ir ragina apie tai pranešti artimiesiems.
Įspėja visus dėl siaučiančių sukčių
Socialiniame tinkle „Facebook“ „Policijos virtualaus patrulio“ puslapyje buvo pasidalinta įrašu, kuriame gyventojai įspėjami pasisaugoti telefoninių sukčių atakų. Įraše pridedami patarimai, kaip elgtis sulaukus tokio skambučio.
„DĖMESIO – SUAKTYVĖJO TELEFONINIAI SUKČIAI!
Pastaruoju metu pastebimas telefoninių sukčių suaktyvėjimas. Jie veikia įvairiomis vis skirtingomis schemomis, bet visų tikslas tas pats – išvilioti Jūsų pinigus.
ĮSPĖKITE ARTIMUOSIUS – YPAČ SENJORUS!
Sukčiai dažniausiai taikosi į vyresnio amžiaus žmones. Pasikalbėkite su tėvais, seneliais, kaimynais – perspėjimas gali apsaugoti juos ir jų santaupas!
Dažniausiai fiksuojamos sukčiavimo schemos:
SUKČIAI APSIMETA TELEKOMUNIKACIJŲ BENDROVIŲ DARBUOTOJAIS
Teigia, kad baigėsi Jūsų telefono ar interneto sutartis ir ją reikia pratęsti. Pokalbio metu gali prisijungti „banko“ ar net „policijos“ atstovai.
SUKČIAI PRISISTATO POLICIJOS PAREIGŪNAIS
Teigia, kad Jūsų namuose galimai yra padirbtų pinigų ir juos būtina „patikrinti“. Jie siūlo atvykti juos „patikrinti“ ar liepia pinigus palikti tam tikroje vietoje.
SUKČIAI PRANEŠA APIE ARTIMOJO NELAIMĘ
Teigia, kad sūnus, dukra ar kitas artimas žmogus pateko į avariją. Skubiai prašoma pinigų žalai ar gydymo išlaidoms padengti.
ATMINKITE:
Sukčiai dažnai kalba ne lietuviškai arba laužyta lietuvių kalba
Skubina, spaudžia priimti sprendimą iš karto
Neatskleiskite jokių asmens ar banko duomenų.
Neperduokite grynųjų pinigų nepažįstamiems asmenims.
Visada patikrinkite informaciją – paskambinkite artimiesiems, oficialiems kontaktams.
Jei kyla įtarimų – nedelsdami skambinkite 112“, – buvo rašoma įraše.
Sukčiai išvilioja dideles sumas
Kaip rašoma įraše pasidalintuose vizualuose, nors sukčiai nesirenka amžiaus, dažniausiai nuo jų nukenčia senjorai.
Dėl to raginama paskambinti tėvams, seneliams, pasikalbėti su jais apie sukčių naudojamas schemas. Patariama paaiškinti niekam neatiduoti pinigų ar neatskleisti savo duomenų telefonu. Paprastas pokalbis gali apsaugoti nuo skaudžių pasekmių.
Taip pat pasidalinta ir istorijomis, kaip sukčiai, prisidengdami medikais, artimaisiais ir policijos pareigūnais išviliojo dešimtis tūkstančių eurų.
Kaip pranešama, 1954 m. gimusi moteris pranešė, kad jai paskambinę nepažįstami asmenys, apsimetę gydymo įstaigos atstovais, išviliojo 3 tūkst. eurų. Sukčiai teigė, esą moters dukra sukėlė avariją, pinigai reikalingi nukentėjusiosios gydymui.
Patarimas: ramiai įvertinkite situaciją ir nepasiduokite sukčių spaudimui. Pasitarkite su artimaisiais, kreipkitės į policiją.
Kitas atvejis – kaip sukčiai apsimetę artimaisiais išviliojo 42 040 eurų. 1941 m. gimusiai moteriai paskambinusi nepažįstama moteris apsimetė dukterėčia ir pranešė apie eismo įvykį, esą jai reikalingi pinigai – taip moteris atidavė minėtą sumą.
Patarimas: nepriimkite sprendimų paskubomis. Pirmiausia – skambutis artimiesiems ar policijai.
Galiausiai trečioji istorija – kaip sukčiai išviliojo pinigus, apsimetę policijos pareigūnais. 1949 m. gimusiai moteriai paskambinę nepažįstami asmenys, prisistatę pareigūnais, apgaule išviliojo 53 tūkst. eurų, teigdami, kad būtina patikrinti jos namuose laikomų pinigų tikrumą.
Patarimas: Policija niekada neprašo atiduoti pinigų. Būkite budrūs!
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!