• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas patvirtino prezidento teiktą kandidatą į kariuomenės vadus brigados generolą Raimundą Vaikšnorą. Kokie bus pirmieji jo žingsniai ir kiek Lietuva pasirengusi atremti galimus rusų agresijos veiksmus, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė naujai išrinktas kariuomenės vadas.

Seimas patvirtino prezidento teiktą kandidatą į kariuomenės vadus brigados generolą Raimundą Vaikšnorą. Kokie bus pirmieji jo žingsniai ir kiek Lietuva pasirengusi atremti galimus rusų agresijos veiksmus, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė naujai išrinktas kariuomenės vadas.

REKLAMA

Ką jūs pirmiausia darysite tapęs kariuomenės vadu? Ko reikia mūsų kariuomenei ir ką joje reikia keisti?   

Svarbiausias dalykas – užtikrinti tęstinumą. Kariuomenės vystymas, ypatingai ilgalaikėje perspektyvoje jis, mano supratimu, yra pakankamai gerai sudėliotas. Ir daug buvo dėta pastangų, kad nauji pirkimai ir perspektyvūs įsigijimai atitiktų šio laikmečio realijas.  

Dabartinis kariuomenės vadas generolas Valdemaras Rupšys su savo lyderyste ir kartu su ministerijos vadovybe, manau, kad sprendė daug klausimų, man belieka juos tęsti ir tą naują įrangą, techniką, ginkluotę įdiegti į Lietuvos kariuomenę. 

REKLAMA
REKLAMA

Taip, tai yra nepaprastas procesas, nes tam reikia paruošti žmones, reikia juos apmokyti, nes tai bus nauja įranga, technika, kurios net gal neturėjome.  

REKLAMA

Kitas labai svarbus dalykas yra Vokietijos brigados priėmimas – tai mums yra gyvybiškai svarbus klausimas ir aš dėl to esu labai dėkingas Vokietijos Vyriausybei. Mes iš Baltijos šalių esame lyderiai šitoje vietoje – nei latviai, nei estai kol kas neturi sutarimo, kas turėtų būti ir kokio dydžio padaliniai turėtų būti. 

Jūs esate naujasis kariuomenės vadas, taigi, jeigu prasidėtų karas, jums tektų kariauti. Kiek turite patirties ir kiek Lietuva yra realiai pasiruošusi karui? 

REKLAMA
REKLAMA

Mano patirtis – vadovavau didžiausioms sausumos pajėgoms 3 metus per pandemiją. Dirbau per krizę pasienyje, kai reikėjo stiprinti pajėgas tiek dėl nelegalios migracijos, tiek, kai diktatorius Lukašenka grasinosi mums daryti provokacijas. Tai, manau, kad sutelktumas ir žinios, ką tuo metu mes veikėme kartu su komanda, duoda man pasitikėjimo.  

Pasitikėjimo ne tik savimi, bet ir brigadomis, mūsų atskiroms pajėgoms: tiek jūrų, tiek oro pajėgoms, tiek mūsų specialiosioms pajėgoms, tiek doktrinų valdyba, logistika. Praėjo 2 metai ir, manau, pagerėjo ir pagilėjo sąveika ne vien tik kariuomenės viduje, bet ir sąveika su Vidaus reikalų ministerijos padaliniais. Tai matau, kad šiai dienai, jeigu būtų krizė, neduok Dieve, ar karas, mes esame gerame parengtume. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Užėmėte aukštas pareigas NATO vadavietėje. Kiek NATO yra pasiruošusi atremti smūgį? 

Mano patirtis parodė, kad vakariečiai, tai yra senosios demokratinės šalys, jie galbūt turėjo abejonių. Jie skirtingai suprato, kas vyksta NATO pafrontės valstybėse. Bet man teko maloniai nustebti, kad visi, tiek vadovaujantis lygmuo, tiek specialistai, ekspertai – jie puikiai suvokia, kas dabar vyksta ir gynybiniai planai yra pastatyti ant pagrindo realistiškumu. Mūsų dabar užduotis yra tuos planus testuoti realistiškomis pratybomis. 

Visą pokalbį išgirskite vaizdo įraše interviu pradžioje. 

tv3.lt

darykite viską ,kad nebūtų karo kas čia per kalbos.
gen. Vaikšnoras: Mano patirtis – vadovavau didžiausioms sausumos pajėgoms 3 metus per pandemiją????? Nuotoliu? Puiki patirtis kariaujant realiame kare. Čia kaip gydytojai gydė nuotoliu. Čia kaip tik pabučiavau per lango stiklą savo nuotaką ir ji tapo nėščia. Burtai ant Lietuvos.
Svarbiausia glusius semui savo pasisakyme paminėti diktatorių Lukasenka, o kitaip dar vatniku gali išvadinti. Juokinga ir kvaila
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų