Kalbėdama LSDP tarybos posėdyje V. Blinkevičiūtė pabrėžė, kad Vyriausybei trūksta ryžto bei konkretumo, o socialdemokratai, kaip opozicinė partija, tuo privalo pasinaudoti, kitaip politinėje arenoje bus visiškai nebesvarbūs.
„Esame opozicinė partija ir privalome argumentuotai ir su pasiūlymais kritikuoti konservatorių bei liberalų vyriausybę. Kitu atveju rizikuojame ištirpti politinėje migloje. Turime jausti ir žinoti, kuo gyvena žmonės ir tai išsakyti.
Užteko suabejoti Vyriausybės komunikacija, jos sprendimu neleisti lankyti artimųjų ligoninėse ir premjerė buvo priversta sureaguoti ir pateikti, nors ir miglotą, pažadą situaciją keisti. Ir visgi reikia turėti geležinę kantrybę norint suprasti, kokie sprendimai yra priimami“ , – kalbėjo V. Blinkevičiūtė.
Anot jos, nesuvokiama ir vakcinacijos strategija, kuomet atsiranda dešimtys prioritetinių grupių. Tokie planai, europarlamentarės manymu, demonstruoja privilegijų dalijimą.
„Turime pasakyti kategoriškai – negali būti 20 prioritetinių [vakcinacijos] grupių. Pirmiausia, skiepijame vyresnius nei 65-eri metai asmenis, turinčius tam tikras ligas, sveikatos sektoriaus darbuotojus. Galbūt ir mokytojus, kurie dirba su mokiniais, o toliau eikime pagal amžių. Nedarykime taip, kad kas „prilindo“ prie valdžios, tas ir turi – išgyvendinkime šitą dalyką“, – vertino V. Blinkevičiūtė.
Jos teigimu, ministrų kabineto nekompetencija matosi ir tarptautinės politikos rėmuose. Lietuva iki balandžio 30-osios Europos Komisijai turi pateikti 2,2 milijardų eurų vertės Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą, tačiau Vyriausybė iki šiol nėra pateikusi galutinės dokumento versijos.
„Liko dvi savaitės ir niekas nežino, kas bus pateikta. Mūsų Vyriausybė dirba užsislaptinusi ir viešai nieko nekomentuoja. Be plano Lietuva gali gauti ir 3 mlrd. eurų paskolų – virš 5 mlrd. eurų gali ateiti į valstybę, bet niekas nieko nežino.
Nors šis planas su mumis nėra derinamas, norėčiau duoti patarimą valdantiesiems: reikėtų pasitarti su visais ir taip rasti sprendimą, kaip tas lėšas geriausiai panaudoti. Mes turime pasiekti, jog pinigai būtų investuojami į mūsų žmones, ne betoną ir kad planas būtų ne tik ekonominio, bet ir socialinio atsigavimo – tai svarbu samdomą darbą bei savarankiškai dirbantiems, smulkiesiems verslininkams, šeimoms, auginančioms vaikus“, – pažymėjo V. Blinkevičiūtė.