• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Svajojate apie nuosavą daržą, tačiau gyvenate daugiabutyje ir neturite tam vietos? Nenusiminkite, daugiabučio namo balkonas gali būti puiki vieta daržovėms auginti.

Svajojate apie nuosavą daržą, tačiau gyvenate daugiabutyje ir neturite tam vietos? Nenusiminkite, daugiabučio namo balkonas gali būti puiki vieta daržovėms auginti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daržas balkone populiarėja visame pasaulyje – tai patogus būdas užsiauginti daržovių, prieskoninių žolelių, o augalų priežiūra gali tapti maloniu užsiėmimu vasaros vakarais. Žinoma, kad gausus derlius džiugintų visą sezoną, pravartu įsidėmėti keletą naudingų patarimų.

REKLAMA

Balkono padėtis

Tai, kokias daržoves pavyks užauginti balkone, priklauso nuo jo padėties. Specialistų teigimu, skurdžiausias sėklų pasirinkimas yra turintiems balkonus šiaurinėje pusėje. Tokiuose balkonuose patariama auginti špinatus, salotas, petražoles, tačiau agurkų, pomidorų ar braškių užauginti nepavyks.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu balkonas pietų pusėje, tai taip pat ne pats geriausias variantas, kadangi vasaros įkarštyje toks balkonas tampa tikrų tikriausiu šiltnamiu ir daugumai daržovių būna, tiesiog, per karšta. Na, o labiausiai pasisekė turintiems balkonus pietrytinėje ar pietvakarinėje pusėje – tokiame balkone užauginti galima beveik bet ką: čia puikiai derės krapai, špinatai, kalendros, lapiniai burokėliai, šalavijai, paprikos, čili pipirai ir daug kitų gėrybių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tinkamas substratas

Norint sulaukti puikaus derliaus, labai svarbu išsirinkti tinkamą substratą. Substratų pasirinkimas didžiulis, vis dėlto, svarbu suprasti, kad skirtingiems augalams reikalingas skirtingas substratas ir dažnai tas, kurį naudojate gėlėms, daržovėms tinkamas nebus. Dėl šios priežasties, specialistai rekomenduoja rinktis jau iš anksto daržovėms pritaikytus substratus. Platų pasirinkimą siūlo „Aseja“ prekinis ženklas, kuris, norintiems užsiauginti daržoves, rekomenduoja universalų durpių substratą.

REKLAMA

Reguliarus tręšimas

Žinoma, svarbu ne tik geras substratas, bet ir reguliarus tręšimas. Augalams itin reikalingas azotas. Jis skatina augalų augimą, užtikrina jų vystymąsi ir sveiką išvaizdą bei derlių. Be azoto, pavasarį augalams taip pat reikalingas kalis, fosforas, kalcis. Šios medžiagos užtikrina tinkamą šaknų formavimąsi, sutvirtina augalų audinius, padeda formuotis pumpurams, suteikia sodrią spalvą ir padidina augalų atsparumą ligoms ir kenkėjams.

REKLAMA

Renkantis trąšas, galioja ta pati taisyklė kaip ir renkantis substratą – skirtingiems augalams reikalingos skirtingos trąšos. Norintiems gausaus daržovių derliaus, „Aseja“ prekinis ženklas rekomenduoja išbandyti trąšas, skirtas lauko daržovėms. Tokios trąšos papildys dirvožemį būtinomis medžiagomis ir garantuos sklandų augalų augimą ir puikų derlių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kokius augalus rinktis?

Auginant augalus balkone, geriausia rinktis tokias augalų rūšis, kurios užauga ne didesnės, kaip pusės metro aukščio ir kurių vegetacinis laikotarpis yra trumpas – taip greičiau sulauksite gausesnio derliaus.

Balkone galima auginti beveik visas prieskonines žoleles, tokias, kaip bazilikai, čiobreliai, mėtos, levandos. Tuo tarpu įsigyjant daržovių sėklas vertėtų atkreipti dėmesį į sėklų etiketes ir rinktis tik tokias augalų rūšis, kurios skirtos auginimui terasose ir balkonuose.

REKLAMA

Priežiūra

Išsirinkus tinkamiausias daržoves savo balkonui, įsigijus tinkamą substratą ir trąšas, belieka pasėti sėklas ir tinkamai prižiūrėti augančius daigus. Priklausomai nuo balkono padėties, augalus laistyti reikėtų bent kartą per savaitę, o alinant karščiams dar dažniau. Tręšti rekomenduojama reguliariai, pagal trąšų gamintojo nurodytas rekomendacijas.

REKLAMA

Auginant daržoves balkone, labai svarbu atkreipti dėmesį ir į iš vazonų ištekantį vandenį. Pasirūpinkite tinkamomis lėkštelėmis ir kitomis priemonėmis, kad apsaugotumėte kaimynus nuo užliejimo.

Galiausiai, „Aseja“ ekspertai pataria balkone palikti ir laisvos vietos. Neapstatykite balkono vien vazonais su augalais, pasilikite vietos ir sau, kad po sunkios dienos darbe galėtumėte pasimėgauti gaiviu oru, šiltos arbatos puodeliu ir pasidžiaugti gausiu derliumi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų